Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong maakt Coronakussens

14 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
portretten van mensen die overleden aan Corona op kussensslopen
Johanvanderdorg2013

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong (Grijpskerk) wil graag portretten van mensen die overleden zijn door het coronavirus ontvangen. Deze portretten worden afgedrukt op kussenslopen om ze vervolgens respectvol te verwerken in een installatie om ze op een zachte manier de eer te geven die ze verdienen. Deze installatie gaat worden getoond in september tijdens een expositie aan de Korte Vijverberg in Den Haag en ten slotte worden de kussens aangeboden aan het kabinet.

Om de installatie financieel mogelijk te maken is een crowdfundingsactie gestart op http://www.voordekunst.nl/projecten/10676-coronakussen.

Reacties en portretten kunnen worden gestuurd aan Johan van der Dong via e-mail info@johanvanderdong.nl

Achtergrondinformatie 

We leven in bijzondere tijden, in tijden waarin een pandemie ons leven bepaalt en in wezen ons hele doen en laten, de hele wereld over. Het heeft ons in een ijzeren wurggreep zodanig dat we hem niet kunnen ontlopen zelfs al zijn we er niet ziek van. Voor ons, de generatie zonder oorlog, is het een eerste kennismaking van buitengewone, bijzondere omstandigheden waarop we ons leven in moeten richten. Het betekent voor veel mensen ook een afscheid van een generatie ouderen die door de omstandigheden rondom deze pandemie afscheid moesten nemen van het leven. Door hun sterven of door de omstandigheden waarin zij door het coronavirus kwamen te verkeren.

De samenleving is door deze omstandigheden nog niet toegekomen, aan iets wat voor mensen heel belangrijk is, namelijk het rouwen om de doden, om hen die er niet meer zijn. Crematies en begrafenissen zijn toegankelijk voor 30 personen of minder. Dat betekent dat heel veel mensen niet toe komen aan rouw, afscheid en verdriet. Kunst kan het verdriet niet wegnemen maar wel een middel zijn om daar wat aan te doen

www.johanvanderdong.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Komfeest-2019

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Groen links 2025

Meedenken met GroenLinks-PvdA Westerkwartier

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De partijen werken aan een gezamenlijk verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen
Lees verder →
Impressie de duiventil in deelbuurt de hoven - wijk oostindie leek-1

Reinier van den Berg uit Aduard maakt kunstwerk voor woonwijk Leek

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Onthulling kunstwerk De Duiventil in wijk Oostindie Leek vrijdag 19 september
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Mollema moet Nederlandse kar trekken in Rwanda

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
op het komende WK wielrennen
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Vooruitkijkspiegel: Democratie doen we samen – Aanhaken of afhaken?

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Vooruitkijkspiegel is gratis toegankelijk en vindt plaats op donderdag 2 oktober in Zuidhorn
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Marit Boltjes maakt schilderij waar je blij van wordt

11 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Schilderwedstrijd Cultureel Centrum Zuidhorn tijdens opening nieuwe culturele seizoen
Lees verder →