Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong maakt Coronakussens

14 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
portretten van mensen die overleden aan Corona op kussensslopen
Johanvanderdorg2013

Conceptueel kunstenaar Johan van der Dong (Grijpskerk) wil graag portretten van mensen die overleden zijn door het coronavirus ontvangen. Deze portretten worden afgedrukt op kussenslopen om ze vervolgens respectvol te verwerken in een installatie om ze op een zachte manier de eer te geven die ze verdienen. Deze installatie gaat worden getoond in september tijdens een expositie aan de Korte Vijverberg in Den Haag en ten slotte worden de kussens aangeboden aan het kabinet.

Om de installatie financieel mogelijk te maken is een crowdfundingsactie gestart op http://www.voordekunst.nl/projecten/10676-coronakussen.

Reacties en portretten kunnen worden gestuurd aan Johan van der Dong via e-mail info@johanvanderdong.nl

Achtergrondinformatie 

We leven in bijzondere tijden, in tijden waarin een pandemie ons leven bepaalt en in wezen ons hele doen en laten, de hele wereld over. Het heeft ons in een ijzeren wurggreep zodanig dat we hem niet kunnen ontlopen zelfs al zijn we er niet ziek van. Voor ons, de generatie zonder oorlog, is het een eerste kennismaking van buitengewone, bijzondere omstandigheden waarop we ons leven in moeten richten. Het betekent voor veel mensen ook een afscheid van een generatie ouderen die door de omstandigheden rondom deze pandemie afscheid moesten nemen van het leven. Door hun sterven of door de omstandigheden waarin zij door het coronavirus kwamen te verkeren.

De samenleving is door deze omstandigheden nog niet toegekomen, aan iets wat voor mensen heel belangrijk is, namelijk het rouwen om de doden, om hen die er niet meer zijn. Crematies en begrafenissen zijn toegankelijk voor 30 personen of minder. Dat betekent dat heel veel mensen niet toe komen aan rouw, afscheid en verdriet. Kunst kan het verdriet niet wegnemen maar wel een middel zijn om daar wat aan te doen

www.johanvanderdong.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →