Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

College Westerkwartier bezoekt 41 dorpen voor de zomer

31 januari 2019    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Dorpenwethouders, leefbaarheidsadviseurs en een dorpencontactfunctionaris
College

Het college van de gemeente Westerkwartier start in februari met kennismakingsbezoeken langs alle 41 dorpen. Het eerste bezoek is op 6 februari in Feerwerd en op 25 juni sluit de ronde af in Aduard. Met de dorpenronde wil het college van burgemeester en wethouders zo snel mogelijk kennismaken met de verenigingen van dorpsbelangen. Elke week bezoekt het college twee of drie dorpen op een avond. Leek en Zuidhorn hebben geen vereniging van dorpsbelangen. Voor kennismaking in deze dorpen wordt nog een andere manier voorgesteld.

Dorpenwethouders
Om het contact met de dorpen zo laagdrempelig mogelijk te houden, heeft elk dorp een dorpswethouder. Bij de verdeling is rekening gehouden met het aantal dorpen per wethouder, het inwonertal en de geografische ligging.

Bert Nederveen
Boerakker, Kommerzijl, Lauwerzijl, Leek, Lettelbert, Lucaswolde, Lutjegast, Midwolde, Niezijl, Sebaldeburen

Elly Pastoor
Briltil, De Wilp, Ezinge, Feerwerd, Garnwerd, Jonkersvaart, Niekerk, Noordhorn, Oldekerk, Zuidhorn

Geertje Dijkstra-Jacobi    
Doezum, Grootegast, Kornhorn, Niehove, Noordwijk, Oldehove, Opende, Saaksum, Tolbert, Zevenhuizen    

Hielke Westra
Aduard, Den Ham, Den Horn, Enumatil, Grijpskerk, Marum, Niebert, Nuis, Oostwold, Pieterzijl, Visvliet

Leefbaarheidsadviseurs en dorpencontactfunctionaris
Dichtbij inwoners staan is een van de speerpunten van de nieuwe gemeente. Hierbij gaat veel aandacht uit naar de leefbaarheid in de kernen, met elk hun eigen unieke karakter en specifieke kwaliteiten. Om in goed contact met de dorpen te staan heeft de gemeente drie leefbaarheidsadviseurs en een dorpencontactfunctionaris aangesteld. Zij zijn het eerste aanspreekpunt voor de besturen van verenigingen van dorpsbelangen en wijkverenigingen. Ook andere vrijwilligersorganisaties en inwonersinitiatieven kunnen met vragen over projecten en subsidies bij hen terecht. De leefbaarheidsadviseurs zijn het scharnierpunt tussen de dorpen en de gemeentelijke organisatie en zorgen voor de coördinatie van initiatieven in de dorpen, wijken en buurten. De dorpencontactfunctionaris coördineert de contacten tussen de dorpen en het college.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Eerste paal vleugel het hooge heem

Bouw derde vleugel woonzorgcentrum Het Hooge Heem van start

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
eerste paal geslagen voor de nieuwbouw onder grote belangstelling
Lees verder →
Santarun

Nienoord Santarun in sfeervol kerstdecor

08 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Ren of wandel mee!
Lees verder →
Jemooisteherinnering sinterklaas anker 2025-7

Sint voelt zich Welkom in Zuidhorn op de Noordster

06 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
De Borgh en ’t Anker geven Sint en Piet groots onthaal
Lees verder →
Lisette en auke kerststallen

Kerststallen te koop voor toneelvoorstelling

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
nagelaten door een gewaardeerd lid van Eendracht
Lees verder →
De brug - sinterklaas 2025 1

Sinterklaas en pieten komen met legervoertuig aan op De Brug in Zuidhorn

05 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Begroet door 280 leerlingen en hun ouders
Lees verder →
Winterfair 2024 (1)

De leukste kerstmarkten en vieringen in het Westerkwartier

03 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hele maand in het teken van gezelligheid en vieren
Lees verder →