Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

College biedt inwoners perspectief met sluitende en ambitieuze begroting 2022

13 oktober 2021    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
eerder berekende OZB-verhoging van 5% wordt niet door gevoerd in 2022
College gemeente westerkwartier-2019-tuuk

Het college van de gemeente Westerkwartier presenteert met trots een sluitende en ambitieuze begroting 2022. Net als in de voorgaande jaren wil het college haar inwoners perspectief blijven bieden. Juist in deze onzekere tijden en na anderhalf jaar corona, verdienen de inwoners steun en vertrouwen van de gemeente. Daarom stelt het college de raad voor de eerder berekende OZB-verhoging van 5% niet door te voeren in 2022.

Ambitieus en behoedzaam
Met de begroting voor 2022 investeert het college opnieuw extra in openbare ruimte, wegen, fiets- en wandelpaden, bruggen, woon- en sportvoorzieningen, voorzieningen zoals de potjeswijzer, het kindpakket en schuldhulpverlening, duurzaamheid, recreatie en toerisme en cultuur. Investeringen die op termijn oplopen tot zo’n 7 miljoen euro en die bijdragen aan het mooier maken van de  gemeente en haar 41 bloeiende dorpen. Naast het doen van investeringen is het college ook behoedzaam. Het wil de gemeente goed voorbereiden op de tijd die komt. Om die reden wil het college ook de Algemene Bedrijfsreserve weer (vervroegd) aanvullen in 2022. Hiermee krijgt de gemeente in de toekomst weer iets meer vet op de ribben.

Nette overdracht
Het huidige college zit drie jaar aan het roer van de gemeente Westerkwartier. In het voorjaar van 2022 zijn de gemeenteraadsverkiezingen en treedt een volgend college aan. Het huidige college wil het bestuurlijk stokje op een zorgvuldige manier overdragen en daarbij ook haar ambities. Het was de afgelopen drie jaar vooral besturen en financieel rekenen in onzekere tijden. Ook de coronapandemie heeft de afgelopen anderhalf jaar de nodige impact gehad op de hele gemeente.

Trots op Westerkwartier
Ondanks deze omstandigheden heeft het college de voormalige gemeenten en de gemeenschappelijke regeling Novatec samengevlochten tot een mooie gemeente Westerkwartier. Hiermee is een stevig fundament gelegd voor de toekomst. Een gemeente om samen met de inwoners trots op te zijn.

In de begroting besteedt het college ook nadrukkelijk aandacht aan het goed opvangen en bewaken van de coronagevolgen voor de inwoners. Met een sluitende en ambitieuze begroting 2022 draagt het college de uitvoering hiervan met vertrouwen over aan de bestuurders die aantreden na maart volgend jaar.

Wethouder Financiën Pieter van der Zwan: “We hebben een evenwichtige begroting voor 2022, die aan de ene kant recht doet aan de ontwikkeling die de gemeente doormaakt en de ambities die daarmee gepaard gaan. En aan de andere kant behoedzaam is met alle onzekerheden die nog op ons pad komen. Met deze koers willen we betrouwbaar zijn en blijven voor onze inwoners. We willen onze ambities voor 2022 samen met de inwoners waar maken. Ik heb het vertrouwen dat we daar samen ons best voor doen.”

Behandeling begroting
Woensdag 27 oktober is de behandeling van de begroting 2022 in het raadsoverleg. Dan is er ook ruimte voor belanghebbenden om in te spreken. Woensdag 10 november is de behandeling in de gemeenteraad. De  begroting is te vinden op http://www.westerkwartier.nl/begroting2022

  • Pieter van der zwan
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kledingbeurs gasthorn (10)

Tweedehands kleding volop in trek

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kledingbeurs goed bezocht
Lees verder →
Kind-jongen

Lezing Gastouderbureau inZicht

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De 5e lezing van Gastouderbureau inZicht op rij in het Barontheater in Opende. Die avond krijgt een feestelijk tintje!
Lees verder →
Wilhelmina

Wat zit er in het water van het Westerkwartier?

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Muziekfestival Opende met 14 muziekkorpsen
Lees verder →
Alex steenbergen

Mobiliteitsverkenning ingezet bij besluitvorming rondweg Leek-Tolbert en parallelstructuur A7

16 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Geeft naast autoverkeer ook inzicht in het huidige OV gebruik en fietsgebruik
Lees verder →
Waterwolf

Drukbezochte Open Monumentendag in het Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle eigenaren/beheerders stonden vol enthousiasme klaar om bezoekers te ontvangen
Lees verder →
Aan-boord-marijn

Aan Boord: Gronings Vuur in Westerkwartier

15 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het eerste van twee speel weekenden is achter de rug
Lees verder →