Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Collectief Groningen West zoekt weidevogelbeschermers

25 februari 2020    Zuidhorn-nieuws
“Ervaring is altijd handig, maar geen vereiste"
Jonge grutto in grasland-collectief groningen west

Nog even en de eerste weidevogels zitten weer op hun nesten in het Groningse boerenland. Deelnemers van het Agrarisch Collectief Groningen West (CGW) doen er alles aan om weidevogels een geschikte omgeving te bieden waar ze hun jongen groot kunnen brengen. Denk aan maatregelen zoals uitgesteld maaien, extensief weiden en het aanleggen van plasdrasgebieden. Op percelen waar gewerkt wordt werken ze nauw samen met vrijwillige weidevogelbeschermers die de nesten in kaart brengen zodat ze beschermd kunnen worden. Er is dringend behoefte aan nieuwe beschermers. Daarom organiseert het CGW een cursus van twee avonden voor geïnteresseerden op 9 en 16 maart a.s. Iedereen is welkom.

Veldcoördinator Jaap van Gorkum van Collectief Groningen West: “Ervaring is altijd handig, maar geen vereiste om vrijwillige weidevogelbeschermer te worden. Tijdens een cursus van twee avonden leren de cursisten alles over weide- en akkervogels, hun (nest)gedrag, het opsporen van nesten, beschermingsmaatregelen, het werk van de boer en de organisatie van het vrijwilligerswerk. Daarna worden ze gekoppeld aan ervaren beschermers om praktijkervaring op te doen. Tussen half maart en half juni gaan ze aan de slag. Gemiddeld kost het een halve tot hele dag per week. Iedereen die weidevogels en het boerenland een warm hart toedraagt roepen we op om te komen”.

De cursus wordt gegeven in het kantoor van Collectief Groningen West aan de Albert Harkemaweg 70 in Aduard. De cursusavonden op 9 en 16 maart beginnen om 20.00 uur. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven contact opnemen met Jaap van Gorkum via: jvangorkum@collectiefgroningenwest.nl of 0594-721013.

Onderschrift foto: Een jonge grutto in grasland van één van de deelnemers van Collectief Groningen West

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Gemeentehuis-zuidhorn

Over Aangepaste openingstijden, subsidieregelingen & korting op regenton

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 8 juli 2025
Lees verder →
Middag humsterland luchtfoto gcwk

Boerderijen in het Westerkwartier én 20-jaar Nationaal Landschap Middag-Humsterland’

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Thema-avond ‘Architectuur in het Westerkwartier
Lees verder →
Bakkerij van der bijl-opening (1)

Bakkerij van der Bijl opent winkel en trakteert Zuidhorners

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Genieten van terras, IJs en springkussen
Lees verder →
Kunstkwartier

Tussen kunst en curry; Afsluiting seizoen van Het kunstkwartier

14 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eén potpourri van muziek, verhalen en beeldende kunst
Lees verder →
Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →