Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

CDA Zuidhorn met jongeren op stap

15 februari 2010    Zuidhorn-nieuws
Fred Stol en Esther Grotenhuis tussen bezoekers van het feest.Het CDA Zuidhorn was afgelopen zaterdag aanwezig op een jongerenfeest in Zaal Balk. Lijsttrekker Fred Stol (40): “In de afgelopen jaren hebben we

Fred Stol en Esther Grotenhuis tussen bezoekers van het feest.

Het CDA Zuidhorn was afgelopen zaterdag aanwezig op een jongerenfeest in Zaal Balk. Lijsttrekker Fred Stol (40): “In de afgelopen jaren hebben we steeds contact gezocht met de jongeren, zo ook nu.

Wij hebben bijvoorbeeld een jongeren thema-avond georganiseerd en bij het maken van de nieuwe nota Jeugdbeleid heeft het CDA aangedrongen op een jongerenpeiling.
Hieruit bleek dat de gemeente onvoldoende naar jongeren luistert als er beslist wordt over zaken die hen aangaan”.

Een van de aanbevelingen uit de peiling was om op creatieve wijze met de jongeren in contact te komen. Daarom heeft het CDA bij de behandeling van de nota een voorstel ingediend voor een burgerbuddy-project.

Fred Stol met burgerbuddy Yousuf Popal

Een burgerbuddy is een jongere die in persoonlijk contact met een raadslid nieuwe inzichten en inspiratie geeft. Helaas is dit idee niet door andere partijen overgenomen. Fred Stol: “Het CDA is hier zelf mee door gegaan en daardoor ben ik ook voor verschillende feesten uitgenodigd. Zo blijf ik op de hoogte van de ervaringen die de jongeren zelf meemaken.”
» Meer daarover

In het verkiezingsprogramma heeft het CDA Zuidhorn vanuit deze contacten diverse items rondom jongeren opgenomen, bijvoorbeeld over huisvesting, begeleiding naar werk en politieke betrokkenheid. Dit is terug te vinden via Twitter, Hyves en de website www.zuidhorn.cda.nl.

Ook is de CDA kandidatenlijst verjongd. Een van de kandidaten is Esther Grotenhuis (29) uit Grijpskerk. Zij heeft veel ervaring met het organiseren van de kinderspelweken. Esther Grotenhuis: “Wij roepen jongeren op om te gaan stemmen zodat ze meebeslissen wie er in de gemeenteraad komen. Zo hebben ze direct invloed op het jongerenbeleid in hun gemeente. Bij de laatste twee verkiezingen heeft meer dan éénderde deel van de jongeren op het CDA gestemd. Daar mag het CDA best trots op zijn en we hopen dat dit er steeds meer worden”.

15-02-2010 WIZ









Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Piet tel 2e table stars battle groningen

Piet Tel zilver bij het basisscholenkampioenschap tafeltennis

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Jongens van basisschool De Windroos uit Zuidhorn maken het Ilse sneep lastig
Lees verder →
Litfest

Literaire festival in Feerwerd

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Feestelijke middag met Karin Sitalsing, Lieke van den Krommenacker, Koen Schouwenburg, Theo de Groot en T A M A R
Lees verder →
Franshage

‘Klassiekers in de Kunst’ van Frans Hage

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Opening expositie op zaterdag 11 april in Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Autorijden

Past kopen, leasen of financieren het best bij de autowensen van jouw onderneming?

30 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Als ondernemer of zzp'er ben je constant onderweg.
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Team 1 talero jeugd met links mathijs vening

Vriendenteam Talero 1 naar promotiepoule landelijk C

29 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
voordeel is dat ze nu vaker thuiswedstrijden spelen
Lees verder →