Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

CBS Het Anker weet hoe het heurt

23 maart 2012    Zuidhorn-nieuws
Gisteren heeft CBS ’t Anker het project Hoe heurt het eigenlijk afgesloten met een presentatie aan ouders en belangstellenden.
Nieuws-2012-anker

De afgelopen 2 weken hebben de leerlingen ( en leraren) veel geleerd. Bijvoorbeeld hoe je een tafel dekt, en wat goede tafelmanieren zijn. Bij de "Hoe heurt het Quiz" in groep 7 kon getest worden of ouders wel wisten hoe de tafelmanieren zijn, en dat bleek niet altijd het geval...
Tijdens het project zijn er opa's en oma's op school geweest om te vertellen over vroeger. In groep 4 zaten zelfs 10 opa's en oma's spelletjes te doen.
De wijkagent heeft verteld over regels en wethouder Oomkes heeft de afvalberg besproken.

Chef-Kok Aljo Buiter Restaurant het Oude Raadhuis Zuidhorn bezocht groep 5 in het kader van dit project

Verslag van de hulpjes Thale en Maaike:
Wij hadden dinsdag de heer Aljo Buiter chef-kok van restaurant Het oude Raadhuis in de klas.  Hij werkt  al 25 jaar als kok. hij werkt al 4 jaar in het  Oude Raadhuis in Zuidhorn.  Als hij het fornuis schoon maakt,  dan vergeten de koks het vuur meestal nog uit te doen,  dan onstaat er een klein  vuurtje als ze met papier gaan schoonmaken.
Somige dingen gaan fout! dat zijn meestal nieuwe recepten. Een kok is meestal te haastig en dat gaat het natuurlijk fout.
Het spannendse moment was dat we moesten koken voor een groep van 4000 mensen, toen waren er 12 koks. We werkten om zijn beurten 24 uren lang!.
Mensen gooien fruit veel te snel weg! Een plekje op een appel is helemaal niet erg, dat snij je er gewoon uit en dan blijft er genoeg over om zelfgemaakte appelmoes van te maken. Ook oud brood kun je gebruiken voor tosti’s of croutons voor in de soep of salade. Als je kliekjes (voedselrestjes) hebt kun je die in de compostton gooien. Voedsel weggooien hoeft niet! Zorg ervoor dat je niet teveel kookt en dat er niets overblijft of anders even weer opbakken voor de volgende keer.
Goede manieren is heel belangrijk in een restaurant! Wat je nooit moet doen is b.v. hard praten of met je mobieltje spelen. Je hebt dan kans om eruit gestuurd te worden. Ja, dat heb ik weleens gedaan! Ook een tv mag tijdens het eten niet aanstaan. Je moet aandacht hebben voor je eten en voor elkaar aan tafel.
We kregen allemaal goede tips mee voor het tafeldekken.

  • Nieuws-2012-anker2
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nieuw talent orkest blazers

Altijd al een blaas- of slagwerkinstrument willen leren bespelen?

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Of lijkt samen muziek maken je geweldig? Dan is dit je kans!
Lees verder →
Next led 2026

HYROX Physical Fitness Test door NEXT in Zuidhorn

03 april 2026    Zuidhorn-nieuws
12 april, deelname is gratis
Lees verder →
Raadsleden met lint

Koninklijke onderscheiding voor zes vertrekkende raadsleden

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De nieuwe raad wordt op 1 april geïnstalleerd t
Lees verder →
Martha strengholt

Martha Strengholt gaat zelfstandig verder met Afslankstudio Martha

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De behandelingen blijven zoals mijn klanten die kennen vanuit Leek
Lees verder →
Westroutekaart pronk

Pronkjewailpad werkt samen met ‘De Verbiending’ in nieuwe Westroute

01 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Inschrijven gestart
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Bewonersavonden, takkenroute en isolatieaanpak

31 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 31 maart
Lees verder →