Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

CBS De Borgstee geplaatst voor NK Schoolschaken

28 maart 2011    Zuidhorn-nieuws
In Assen streden zaterdag 26 maart de 4e beste basisschoolteams van Groningen tegen de beste 4 van Drenthe. Op voorhand waren 2 scholen (de Borgstee en Dom Helder Camara (DHC)) licht favoriet

In Assen streden zaterdag 26 maart de 4e beste basisschoolteams van Groningen tegen de beste 4 van Drenthe.
Op voorhand waren 2 scholen (de Borgstee en Dom Helder Camara (DHC)) licht favoriet voor de titel, mede omdat zij met 2 teams zich hadden geplaatst en veel ervaring hebben met het spelen van toernooien.

DHC had deze dag wel de beschikking over haar 2e bordspeler, welke bij de Groninger kampioenschappen afwezig was. Na 5 ronden hadden beide teams nog alle wedstrijden gewonnen, alleen hadden de Groningers 1 bordpunt meer gescoord dan de jongens uit Grijpskerk.

In de beslissende 6e ronde was het erg spannend. Na een 2-0 achterstand wist de Borgstee de 2 eerste borden winnend af te sluiten, waardoor het een gelijkspel werd (2-2). Met nog een ronde te gaan en een bordpunt voorsprong moest de Borgstee alles uit de kast worden gehaald om de titel te prolongeren. DHC deed wat het moest doen en won met 3½-½.

De Borgstee verloor alleen op het eerste bord en werd op matchpunten gedeeld eerste en op bordpunten verdiend tweede. De strijd om de 3e plaats was na 6 ronden nog niet beslist. DHC 2 was de grootste kanshebber, zij hadden minimaal 1 bordpunt nodig. Door ook de laatste ronde te winnen mogen zij met 2 teams naar het NK.

De Borgstee 2 kende een moeilijke start. Maar na 2 overwinningen in de laatste 2 ronden wisten zij toch nog op een verdienstelijke 4e plaats te eindigen. Net naast het podium en helaas geen NK-plaats. Dit jaar eindigden de Groninger scholen op de eerste 4e plaatsen en moesten de scholen uit Drenthe genoegen nemen met de plaatsen 5 t/m 8. Daan Voorintholt haalde een 100% score, hij won al zijn zeven partijen !! Eindstand nr School MP BP 1 Dom Helder Camara 1 13 23 2 De Borgstee 1 13 21½ 3 Dom Helder Camara 2 9 16½ 4 De Borgstee 2 6 12½ 5 Theo Thijssen 5 11 5 Kloostertuin 5 11 7 De Heidehoek 3 8 8 De Anwende 2 8½ De eerste 3 teams hebben zich geplaatst voor het NK (14 mei 2011 in Leiderdorp)

28-03-2011 WIZ Arjen Admiraal

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sint 2025 (1)

Zuidhorn heet Sinterklaas welkom

22 november 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Ontvangst door burgemeester, voorzitter Zakenkring en honderden kinderen
Lees verder →
Digitale kerstmenus

Digitale Kerstmenu’s Zuidhorn 2025

24 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Heerlijk uit eten of afhalen voor thuis om lekker te genieten
Lees verder →
Schaduwbandconcert 2025 (2)

Schaduwbandconcert Het KunstKwartier trekt 100 bezoekers naar In ’t Holt, Zuidhorn

24 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen krijgen de bijzondere kans om podiumervaring op te doen en samen te spelen in een professionele setting
Lees verder →
Arag-certificaat

Verlenging ARAG certificaat vvZuidhorn

24 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Mooie pluim van de KNVB
Lees verder →
 

Zunobri dendert over tegenstander heen

24 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor Zunobri 1 stond de derde wedstrijd van het zaalseizoen op het programma: een uitduel tegen Kinea 5.
Lees verder →
Team 2 nico met scheids vincent talero

Team 2 senioren ttv Talero promoveert naar 3e klasse

24 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Team 2 met Nico, Marcel , Vincent en Gerwin liet er geen gras over groeien en promoveert voor tweede achtereenvolgende keer
Lees verder →