Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

B&W van Zuidhorn zet raad buitenspel

26 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
»naar de politiek pagina“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge

»naar de politiek pagina

“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge en onverhoedse ingreep in de begroting van het College.

De fractie stelt vast dat de gemeenteraad vorige jaar bij volle verstand de begroting 2010 heeft vastgesteld. Daarin zijn zorgvuldig de nodige keuzen gemaakt, ook voor de benodigde versoberingen. Klaas-Wybo van der Hoek: “Het is raar dat bij de uitvoering door een College van Burgemeester en Wethouders willekeurig wordt omgegaan. Zo komt een zeer belangrijk recht van de gemeenteraad -het budgetrecht- onder druk te staan.” In een brief aan de raad doet het college het af met de mededeling dat de willekeurig geschrapte activiteiten weer worden beoordeeld bij de begroting 2011. Dat betekent dat de lopende begroting van 2010 zonder tussenkomst van de raad gewijzigd wordt. Opschorten is dan gewoon afstel. Van der Hoek: “Dat is ontzettend raar.”

De fractie van GroenLinks vindt dat de situatie op korte termijn in de raad besproken moet worden. Van der Hoek: “De raad moet zijn budgetrecht echt goed kunnen gebruiken.” Bovendien is de gemeente Zuidhorn niet solide: het overzicht en de regie zijn zoek en de financiën zijn niet op orde. Voor een goed oordeel van de gemeenteraad moeten volgens GroenLinks in ieder geval de volgende vragen beantwoord worden:

Hoe komt het dat het nieuwe college binnen twee weken zo veel financiële “lijken” tegenkomt? Wat heeft het oude college -overigens ook met CDA, CU en PvdA- over het hoofd gezien?

Wat is de invloed de zogenaamde doorbetalingsregeling bij het onderwijs? Dit was toch ook bekend?

Hoe veel sneu geld is de gemeente mogelijk kwijt aan claims van aannemers, omdat werken niet doorgaan?

Waarom worden de grote investeringen in de grote projecten niet getemporiseerd, wat een grotere besparing oplevert?

Op welke manier is het college van plan om met (groepen) inwoners en verenigingen gemaakte afspraken na te komen?

Waarom worden vooral de voorzieningen buiten het hoofddorp getroffen?

Uiteraard komt de fractie van GroenLinks a.s. maandagavond hierop terug in de raadsvergadering

26-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Joh smitpark speeltoestel (2)

Speeltoestel Joh Smit park definitief weg

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
"Genoeg speeltoestellen in Zuidhorn"
Lees verder →
Hoornaar

Aziatische hoornaar in de provincie

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
jaagt op bijen, vlinders en andere nuttige insecten, die belangrijk zijn voor de bestuiving van planten
Lees verder →
Wilgis schoffelmeijer hoorcentrum

“Ondersteuning van uw luisterbehoefte”

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
7 mei informatieavond Hoorcentrum Westerkwartier in Cultureel Centrum
Lees verder →
Feest vrijheid

Ezinge viert 80 jaar bevrijding met een feest vol taal, muziek en verhalen

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
uiteenlopende artiesten in speciaal middag- en avondprogramma
Lees verder →
Danspaleis

Swingen en genieten bij het Danspaleis

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
Speciaal voor 50-plussers die willen genieten van een gezellige middag vol muziek en sociaal contact
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Westerkwartier: Weerbaar in een woelige wereld

30 april 2025    Zuidhorn-nieuws
De Vooruitkijkspiegel is bedoeld als een open en uitnodigende dialoog voor alle inwoners.
Lees verder →