Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

B&W van Zuidhorn zet raad buitenspel

26 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
»naar de politiek pagina“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge

»naar de politiek pagina

“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge en onverhoedse ingreep in de begroting van het College.

De fractie stelt vast dat de gemeenteraad vorige jaar bij volle verstand de begroting 2010 heeft vastgesteld. Daarin zijn zorgvuldig de nodige keuzen gemaakt, ook voor de benodigde versoberingen. Klaas-Wybo van der Hoek: “Het is raar dat bij de uitvoering door een College van Burgemeester en Wethouders willekeurig wordt omgegaan. Zo komt een zeer belangrijk recht van de gemeenteraad -het budgetrecht- onder druk te staan.” In een brief aan de raad doet het college het af met de mededeling dat de willekeurig geschrapte activiteiten weer worden beoordeeld bij de begroting 2011. Dat betekent dat de lopende begroting van 2010 zonder tussenkomst van de raad gewijzigd wordt. Opschorten is dan gewoon afstel. Van der Hoek: “Dat is ontzettend raar.”

De fractie van GroenLinks vindt dat de situatie op korte termijn in de raad besproken moet worden. Van der Hoek: “De raad moet zijn budgetrecht echt goed kunnen gebruiken.” Bovendien is de gemeente Zuidhorn niet solide: het overzicht en de regie zijn zoek en de financiën zijn niet op orde. Voor een goed oordeel van de gemeenteraad moeten volgens GroenLinks in ieder geval de volgende vragen beantwoord worden:

Hoe komt het dat het nieuwe college binnen twee weken zo veel financiële “lijken” tegenkomt? Wat heeft het oude college -overigens ook met CDA, CU en PvdA- over het hoofd gezien?

Wat is de invloed de zogenaamde doorbetalingsregeling bij het onderwijs? Dit was toch ook bekend?

Hoe veel sneu geld is de gemeente mogelijk kwijt aan claims van aannemers, omdat werken niet doorgaan?

Waarom worden de grote investeringen in de grote projecten niet getemporiseerd, wat een grotere besparing oplevert?

Op welke manier is het college van plan om met (groepen) inwoners en verenigingen gemaakte afspraken na te komen?

Waarom worden vooral de voorzieningen buiten het hoofddorp getroffen?

Uiteraard komt de fractie van GroenLinks a.s. maandagavond hierop terug in de raadsvergadering

26-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kerststal de vlieger

Sfeervolle kerstviering SWS De Vlieger in Dörpsstee Noordhorn

23 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Leerlingen, leerkrachten en ouders kwamen samen voor een viering met liederen, gedichten en mooie woorden
Lees verder →
Aduard  steenoven kloostermop

Cultuurfonds steunt Bernardushof in Aduard

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Steenoven kan in ere hersteld worden
Lees verder →
Bloedserieus foto

Meer uitgiftepunten voor gratis menstruatieproducten in Westerkwartier

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
In 2025 tien extra uitgiftepunten gerealiseerd
Lees verder →
Politieauto

Gewonde na botsing met drie auto’s in Briltil

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Hond komt met de schrik vrij en raakte niet gewond
Lees verder →
Jan kuin directeur kuin vastgoedontwikkeling en wethouder hans haze

Plan voor bouw van 28 woningen aan de Akkermanstraat in De Wilp

22 december 2025    Regio-nieuws
Passende woningen voor verschillende doelgroepen
Lees verder →
Politieauto

Opvanglocatie in Zuidhorn ontruimd na gaslucht

22 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →