Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

B&W van Zuidhorn zet raad buitenspel

26 mei 2010    Zuidhorn-nieuws
»naar de politiek pagina“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge

»naar de politiek pagina

“Het College van Burgemeester en Wethouders geven de gemeenteraad het nakijken,” zo reageert de fractievoorzitter van GroenLinks, Klaas-Wybo van der Hoek, in de gemeenteraad van Zuidhorn op de plotselinge en onverhoedse ingreep in de begroting van het College.

De fractie stelt vast dat de gemeenteraad vorige jaar bij volle verstand de begroting 2010 heeft vastgesteld. Daarin zijn zorgvuldig de nodige keuzen gemaakt, ook voor de benodigde versoberingen. Klaas-Wybo van der Hoek: “Het is raar dat bij de uitvoering door een College van Burgemeester en Wethouders willekeurig wordt omgegaan. Zo komt een zeer belangrijk recht van de gemeenteraad -het budgetrecht- onder druk te staan.” In een brief aan de raad doet het college het af met de mededeling dat de willekeurig geschrapte activiteiten weer worden beoordeeld bij de begroting 2011. Dat betekent dat de lopende begroting van 2010 zonder tussenkomst van de raad gewijzigd wordt. Opschorten is dan gewoon afstel. Van der Hoek: “Dat is ontzettend raar.”

De fractie van GroenLinks vindt dat de situatie op korte termijn in de raad besproken moet worden. Van der Hoek: “De raad moet zijn budgetrecht echt goed kunnen gebruiken.” Bovendien is de gemeente Zuidhorn niet solide: het overzicht en de regie zijn zoek en de financiën zijn niet op orde. Voor een goed oordeel van de gemeenteraad moeten volgens GroenLinks in ieder geval de volgende vragen beantwoord worden:

Hoe komt het dat het nieuwe college binnen twee weken zo veel financiële “lijken” tegenkomt? Wat heeft het oude college -overigens ook met CDA, CU en PvdA- over het hoofd gezien?

Wat is de invloed de zogenaamde doorbetalingsregeling bij het onderwijs? Dit was toch ook bekend?

Hoe veel sneu geld is de gemeente mogelijk kwijt aan claims van aannemers, omdat werken niet doorgaan?

Waarom worden de grote investeringen in de grote projecten niet getemporiseerd, wat een grotere besparing oplevert?

Op welke manier is het college van plan om met (groepen) inwoners en verenigingen gemaakte afspraken na te komen?

Waarom worden vooral de voorzieningen buiten het hoofddorp getroffen?

Uiteraard komt de fractie van GroenLinks a.s. maandagavond hierop terug in de raadsvergadering

26-05-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →