Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Busstation stationspark Zuidhorn klaar voor officiële opening op 15 mei

9 mei 2017    Zuidhorn-nieuws
Laatste deel van project Stationspark Zuidhorn start na de zomer
Busstation (2)

Maandagmorgen 15 mei is de officiële opening van het heringerichte busstation aan de Hooiweg in Zuidhorn. Het busstation maakt deel uit van het project Stationspark Zuidhorn. Een belangrijk onderdeel van het project is het toepassen van diverse duurzame maatregelen. Naast de ingebruikname van het busstation is er deze morgen dan ook aandacht voor de samenwerking met de Rijksuniversiteit Groningen en het Ingenieursbureau Tauw op het gebied van de piëzo-techniek. In het stationsgebied vinden veel (loop- en overstap)bewegingen plaats van de trein- en busreizigers en van voertuigen. Met de piëzo-techniek kunnen deze bewegingen worden benut voor het opwekken van energie. Voor verlichting, die aan gaat als er mensen in de buurt zijn of bijvoorbeeld voor signalering als iemand over wil steken.
Ook worden deze morgen twee watertappunten (joint the pipe) van het Waterbedrijf Groningen in werking gesteld.

Herinrichting busstation
Het busstation is in de periode januari tot en met april geheel heringericht en sinds eind april weer in gebruik. De afgelopen maanden zijn vier nieuwe busperrons aangelegd. Wachtende bussen staan nu niet meer op de rijbaan te halteren. De capaciteit van de fietsenstalling is uitgebreid. Hier kunnen nu 112 fietsen staan. De ronde fietsenstalling met het glazen dak is verplaatst en heeft nu de functie van overdekte wachtplaats gekregen. Op de lantaarnpalen van het busstation is het zogenaamde tvilight systeem aangebracht. Dit zorgt er voor dat in rustige periodes, als er geen busverkeer is, het verlichtingsniveau automatisch dimt.

Project
Het project Stationspark Zuidhorn bestaat uit drie onderdelen: het herinrichten van de stationsomgeving (afgerond in november 2016), het optimaliseren van het busstation (afgerond in april 2017) en het uitbreiden van het parkeerterrein achter het gemeentehuis met ca. 200 parkeerplaatsen. Na de zomer start de uitvoering van de eerste fase van de uitbreiding van het parkeerterrein. De tweede fase start naar verwachting in 2019, na de aanleg van het keerspoor aan de noordkant van het spoor. Dit keerspoor wordt in het kader van de Extra Sneltrein Groningen-Leeuwarden (ESGL) aangebracht.

Subsidies
De uitvoering van het project Stationspark Zuidhorn is mede mogelijk gemaakt door subsidies van de provincie Groningen en Regio Groningen Assen.

Meer informatie
Meer informatie over het project is te vinden op http://www.zuidhorn.nl/stationspark.

  • Busstation-zuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri veld 2026

Zunobri wint de tweede helft

18 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri nam het op tegen de koploper uit Beilen.
Lees verder →
Isolatieaanpak nij begun

Inloopspreekuren en Bewonersavonden Nij Begun goed bezocht

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Informatie over de isolatiesubsidies door medewerkers van de gemeente
Lees verder →
Hans haze vz

Tussen de Gasten: Geen autobandwoningen maar ook géén kinderdagverblijven

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Recht op eeuwig vrij uitzicht bestaat niet
Lees verder →
Winnaar taart stichting sparrow

Hanneke uit Zuidhorn wint taartactie van stichting Sparrow

16 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In de maand april organiseerde de stichting een campagne voor haar verjaardagsfonds
Lees verder →
Trein 2026

Met emissievrije trein van Zuidhorn naar Stad ( en Ljouwert )

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderzoek gestart naar emissievrije treinen op Noordelijke spoorlijnen
Lees verder →
130617 fietsend naar groningen-12

Doortrappen 2026 in het Westerkwartier

13 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
In juni staat veilig fietsen centraal in het Westerkwartier.
Lees verder →