Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Busstation stationspark Zuidhorn klaar voor officiële opening op 15 mei

9 mei 2017    Zuidhorn-nieuws
Laatste deel van project Stationspark Zuidhorn start na de zomer
Busstation (2)

Maandagmorgen 15 mei is de officiële opening van het heringerichte busstation aan de Hooiweg in Zuidhorn. Het busstation maakt deel uit van het project Stationspark Zuidhorn. Een belangrijk onderdeel van het project is het toepassen van diverse duurzame maatregelen. Naast de ingebruikname van het busstation is er deze morgen dan ook aandacht voor de samenwerking met de Rijksuniversiteit Groningen en het Ingenieursbureau Tauw op het gebied van de piëzo-techniek. In het stationsgebied vinden veel (loop- en overstap)bewegingen plaats van de trein- en busreizigers en van voertuigen. Met de piëzo-techniek kunnen deze bewegingen worden benut voor het opwekken van energie. Voor verlichting, die aan gaat als er mensen in de buurt zijn of bijvoorbeeld voor signalering als iemand over wil steken.
Ook worden deze morgen twee watertappunten (joint the pipe) van het Waterbedrijf Groningen in werking gesteld.

Herinrichting busstation
Het busstation is in de periode januari tot en met april geheel heringericht en sinds eind april weer in gebruik. De afgelopen maanden zijn vier nieuwe busperrons aangelegd. Wachtende bussen staan nu niet meer op de rijbaan te halteren. De capaciteit van de fietsenstalling is uitgebreid. Hier kunnen nu 112 fietsen staan. De ronde fietsenstalling met het glazen dak is verplaatst en heeft nu de functie van overdekte wachtplaats gekregen. Op de lantaarnpalen van het busstation is het zogenaamde tvilight systeem aangebracht. Dit zorgt er voor dat in rustige periodes, als er geen busverkeer is, het verlichtingsniveau automatisch dimt.

Project
Het project Stationspark Zuidhorn bestaat uit drie onderdelen: het herinrichten van de stationsomgeving (afgerond in november 2016), het optimaliseren van het busstation (afgerond in april 2017) en het uitbreiden van het parkeerterrein achter het gemeentehuis met ca. 200 parkeerplaatsen. Na de zomer start de uitvoering van de eerste fase van de uitbreiding van het parkeerterrein. De tweede fase start naar verwachting in 2019, na de aanleg van het keerspoor aan de noordkant van het spoor. Dit keerspoor wordt in het kader van de Extra Sneltrein Groningen-Leeuwarden (ESGL) aangebracht.

Subsidies
De uitvoering van het project Stationspark Zuidhorn is mede mogelijk gemaakt door subsidies van de provincie Groningen en Regio Groningen Assen.

Meer informatie
Meer informatie over het project is te vinden op http://www.zuidhorn.nl/stationspark.

  • Busstation-zuidhorn
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Abdij artvark live  eric van nieuwland

Jaarprogramma 2025-2026 Abdijconcerten bekend

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
De kaartverkoop van het nieuwe seizoen gestart.
Lees verder →
Lantaarnpaal-poster-juli (1)

Nieuws van de lantaarnpaal #2

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aanplakbiljet is van alle tijden, denk aan Luther die zijn stellingen kenbaar maakte door ze aan de deur te spijkeren. Ook de lantaarnpaal is een gewillig object om boodschappen of oproepen te doen.
Lees verder →
Aduarderzijl-2025-2

Op de fiets door bijzondere landschap tussen Ezinge, Garnwerd en Schilligeham

31 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 16 augustus vanuit Museum Wierdenland, Ezinge
Lees verder →
Varen-bootje-matsloot

Rondje Zummer kiest het ruime sop en vaart Westerkwartier binnen

30 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Vanaf 18 augustus doet verslaggeversduo Maartje Ettema en Niiwino Geertsema, Schaphalsterzijl, Ezinge en Aduarderzijl en Garnwerd aan
Lees verder →
Politieauto

Verdacht persoon snuffelt rond in tuinen in Zuidhorn

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
“Maakt er een rommeltje van”
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vervolg gesprekken huisvesting statushouders & korting op regenton

29 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 29 juli 2025
Lees verder →