Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Burgemeester Zuidhorn: Van Bertus naar Bert

15 februari 2011    Zuidhorn-nieuws
De heer L.K. (Bert) Swart voorgedragen als burgemeester van ZuidhornDe gemeenteraad heeft besloten de heer L.K. (Bert) Swart (CDA) uit Schiermonnikoog voor te dragen als burgemeester van Zuidhorn. Hij volgt daarmee burgemeester

De heer L.K. (Bert) Swart voorgedragen als burgemeester van Zuidhorn
De gemeenteraad heeft besloten de heer L.K. (Bert) Swart (CDA) uit Schiermonnikoog voor te dragen als burgemeester van Zuidhorn. Hij volgt daarmee burgemeester Bertus Fennema op die per 1 april 2011 met pensioen gaat.

Bert Swart is een geboren en getogen Noorderling. Hij is 54 jaar, getrouwd en heeft één zoon.
Sinds 2004 is hij burgemeester van de gemeente Schiermonnikoog. Van 1998 tot 2004 was hij wethouder van de gemeente Winsum. In diezelfde gemeente is hij van 1994 tot 1998 raadslid geweest.

Procedure
Voor de invulling van de vacature stelde de gemeenteraad een profielschets op. Hierbij zijn ook de inwoners en andere belanghebbenden geraadpleegd. Onder de inwoners is een enquête uitgezet. Met diverse belanghebbenden (o.a. dorpsbelangen, bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties) zijn gesprekken gevoerd.
Als belangrijke elementen in de profielschets werden genoemd dat de nieuwe burgemeester een verbinder (mensenmens) en een netwerker moet zijn.

Totstandkoming voordracht
Naar het ambt van burgemeester van Zuidhorn hadden 33 kandidaten gesolliciteerd. De Commissaris van de Koningin heeft deze kandidaten met de vertrouwenscommissie besproken. De vertrouwenscommissie heeft vervolgens met een aantal kandidaten gesprekken gevoerd. In een besloten raadsvergadering op 14 februari heeft de vertrouwenscommissie verslag gedaan van haar bevindingen en een conceptaanbeveling gedaan voor twee kandidaten die naar haar oordeel voor voordracht in aanmerking komen met de heer Swart als kandidaat nummer één. De keuze voor de heer Swart is gebaseerd op zijn stijl als verbinder en netwerker, zijn uitstraling als boegbeeld, zijn stevige persoonlijkheid en zijn langdurige bestuurlijke ervaring. De raad heeft in deze besloten vergadering het advies van de vertrouwenscommissie opgevolgd en besloten de heer Swart voor te dragen als eerste kandidaat. Na afloop is tijdens een openbare raadsvergadering de naam van de heer Swart bekend gemaakt.

Vervolgprocedure
De aanbeveling van de gemeenteraad en het advies van de Commissaris van de Koningin gaan naar de Minister van Binnenlandse Zaken. De minister heeft een gesprek met de kandidaat en doet vervolgens een voordracht tot benoeming aan Hare Majesteit de Koningin. Door de ondertekening van het Koninklijk Besluit en contrasignering door de politiek verantwoordelijke minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties wordt de benoeming een feit. Tijdens een extra raadsvergadering op dinsdag 5 april wordt de nieuwe burgemeester beëdigd door de Commissaris van de Koningin.

15-02-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →