Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Burgemeester sluit woning in Grijpskerk drie maanden na vondst soft- en harddrugs

28 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Handel in verdovende middelen is een criminele activiteit en onacceptabel
Ard van der tuuk burgemeester

Burgemeester Van der Tuuk heeft een woning aan de Snip in Grijpskerk gesloten voor drie maanden. In de woning heeft de politie een handelshoeveelheid soft- en harddrugs en goederen aangetroffen die wijzen op handel in verdovende middelen. 

Veiligheid 
De aanwezigheid van soft- en harddrugs tast het woon- en leefklimaat in de buurt ernstig aan. Ook heeft het een aanzuigende werking op criminele activiteiten. Dit kan leiden tot onveilige situaties en verstoring van de openbare orde. Door het sluiten van de woning voor een bepaalde tijd neemt de kans op herhaling, overlast en gevaar af.  

Burgemeester Ard van der Tuuk over het sluiten van de woning: “Handel in verdovende middelen is een criminele activiteit en onacceptabel. In onze gemeente Westerkwartier stellen we paal en perk aan deze ongewenste handel. Daarom maak ik gebruik van mijn bevoegdheid om een pand te kunnen sluiten, zodat mensen in de omgeving veilig kunnen leven en wonen.” 

Wet Damocles 
Het sluiten van een pand is een bestuursrechtelijke maatregel op grond van de Opiumwet en is uitgewerkt in het Damoclesbeleid van de gemeente Westerkwartier. De burgemeester kan een pand sluiten wanneer er sprake is van handel of productie van drugs. Of als er meer drugs worden aangetroffen dan de voorraad, die voor eigen gebruik aanwezig mag zijn. Deze maatregel kan naast de strafrechtelijke procedure van de politie en het Openbaar Ministerie worden opgelegd. 

Melden 
Heeft u het vermoeden dat er een hennepkwekerij of drugslab in een pand of woning zit? Of heeft u het vermoeden dat er sprake is van de handel in drugs? Meld dit bij de politie via 0900-8844 of bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000. Of bezoek de website van Meld Misdaad Anoniem; http://www.meldmisdaadanoniem.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kenniscafe

Uitnodiging voor het Kenniscafé: Bereikbaarheid vanuit Bewonersperspectief

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
2 juni in Zuidhorn; kenniscafé over bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio
Lees verder →
Wereldvluchtelingendag (3)

Wereldvluchtelingendag 2026 in Zuidhorn

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn nog steeds veel vluchtelingen, omdat er in steeds meer landen helaas oorlog is.
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Aduard koerst af op derde editie Draverijen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een unieke mogelijkheid voor iedereen om gratis naar de paarden te kijken
Lees verder →
Auto stuur

​Tweedehands leaseauto’s: een slim alternatief voor een kleiner budget

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuwe auto rijden voor een vaste prijs per maand, zonder gedoe over onderhoud of verzekering – private lease klinkt aantrekkelijk.
Lees verder →
Thuiswerken

Thuiswerken Vanuit Zuidhorn: Hoe Lokale Ondernemers Hun Bedrijfsgegevens Online Kunnen Beschermen

27 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Steeds meer zzp'ers en kleine ondernemers in de regio Groningen werken thuis. Zuidhorn is een rustige gemeente — maar digitale dreigingen kennen geen grenzen.
Lees verder →
Oldtimer a-ford brandweerauto uit 1928, eigenaar dhr. venhuizen uit bedum

Oldtimer vliegt in brand op Rijksstraatweg in Noordhorn

26 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
brandweer snel ter plaatste
Lees verder →