Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Burgemeester sluit bedrijfspand in Marum vanwege illegale hennepkwekerij

30 juli 2020    Zuidhorn-nieuws
Hennepplantages in woningen of bedrijfspanden vormen een gevaar voor de omgeving
Wietplantage

Op last van burgemeester Ard van der Tuuk van de gemeente Westerkwartier is op donderdag 30 juli 2020 een bedrijfspand gesloten. Het bedrijfspand in Marum is voor een periode van twaalf maanden gesloten. In juni werd bij een inval door de politie in het pand een hennepkwekerij aangetroffen.

Damoclesbeleid
De burgemeester is op basis van het Damoclesbeleid bevoegd om over te gaan tot sluiting van een pand. Dat kan bij het aantreffen van een hennepplantage (meer dan vijf planten) of een handelshoeveelheid hard- of softdrugs, zowel bij woningen als een bedrijfspand. Deze bestuursrechtelijke maatregel kan naast een strafrechtelijke maatregel worden toegepast. Het verbod van de burgemeester houdt in dat de eigenaren gedurende de periode van sluiting hun pand niet mogen betreden.

Grote gevolgen
“Hennepplantages in woningen of bedrijfspanden vormen een gevaar voor de omgeving”, zegt burgemeester Van der Tuuk. “Er kan brand ontstaan door kortsluiting of wateroverlast door lekkages. Ik benadruk het nog eens: begin niet aan zoiets. Illegale kwekerijen lonen niet, vroeg of laat loop je tegen de lamp en zijn de gevolgen erg groot.”

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sparrow remco ellie

Remco en Ellie Pijper uit Niekerk maken het verschil voor kinderen in de Filipijnen

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Stichting Sparrow bestaat inmiddels 17 jaar en zet zich in voor kinderen die in de Filipijnen onder de armoedegrens leven.
Lees verder →
Winterfair-2025 (13)

Muzikale winterfair met suikerspin en chocolademelk in Zuidhorn

13 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Kerstboodschap Burgemeester; “Koop lokaal”!
Lees verder →
Viaduct a7 militair fred nieuman

Viaduct A7 wordt vernoemd naar omgekomen militair

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Fred Nieuman, die zich onvoorwaardelijk voor de vrijheid en veiligheid van anderen heeft ingezet
Lees verder →
Kantoor overleg vergadering

De provincie Groningen en het Rijk stellen geld beschikbaar voor versnellen woningbouw

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeenten kunnen subsidie aanvragen om extra capaciteit in te huren, zoals een projectleider die een nieuwbouwproject uitwerkt
Lees verder →
Groente fruit

Ruim € 4,5 miljoen beschikbaar voor een gezond gewicht voor Groningers

12 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Het aantal mensen met overgewicht neemt toe in de hele provincie Groningen
Lees verder →
Wethouder hans haze, ton schroor (wold  waard), duncan de boer (huurdersplatform westerkwartier)

Gemeente, Wold & Waard en Huurdersplatform eens over betaalbaarheid en verduurzaming woningvoorraad

11 december 2025    Zuidhorn-nieuws
ambities van de Woonvisie Westerkwartier 2020-2025 verder uitgewerkt
Lees verder →