Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Burgemeester reageert op onrust Bongerd

18 maart 2011    Zuidhorn-nieuws
Eind vorige week werd de gemeente via een journalist van de Streekkrant geconfronteerd met een bericht over onrust in de omgeving van De Bongerd in Zuidhorn. Dit naar aanleiding van de veroordeling

Eind vorige week werd de gemeente via een journalist van de Streekkrant geconfronteerd met een bericht over onrust in de omgeving van De Bongerd in Zuidhorn. Dit naar aanleiding van de veroordeling van een inwoner, woonachtig aan De Bongerd, wegens incest en het in bezit hebben van kinderporno. Tot op dat moment was noch uit de buurt noch anderszins bij de gemeente een melding binnengekomen over onrust. Er is meteen contact opgenomen met de politie. Daaruit bleek dat ook bij de politie geen melding was binnengekomen of informatie over onrust bekend was.

Publiciteit
Vervolgens publiceerde de Streekkrant begin deze week een artikel over het onderwerp. Daarop is bij de gemeente een reactie per mail binnengekomen van een ouder van cbs Het Anker.
De afgelopen dagen is er overleg geweest tussen de burgemeester, de politie en justitie om een beeld te krijgen van wat er aan de hand is.

Veroordeling
De betreffende inwoner is door de rechtbank onvoorwaardelijk veroordeeld tot 30 maanden gevangenisstraf. Er is geen sprake van voorarrest geweest. De straf is inmiddels onherroepelijk. Hij staat op de lijst om zijn straf uit te zitten. Daarvoor worden volgens justitie procedures gehanteerd, die ertoe leiden dat over uiterlijk 6 tot 8 weken zijn gevangenisstraf een aanvang zal nemen. De politie heeft aangegeven dat deze persoon geen risicofactor vormt voor de samenleving, maar dat zij alert zal blijven tot  het moment dat de gevangenisstraf aanvangt.
De persoon woont al ongeveer 30 jaar op hetzelfde adres, zonder dat dit, buiten de feiten waarvoor hij nu veroordeeld is, in het verleden tot (zeden)incidenten heeft geleid.

Overleg
De burgemeester en de politie hebben donderdag 17 maart over de situatie overleg gevoerd met de directie van cbs Het Anker. Gebleken is dat ook de school pas voor het weekend - eveneens door het contact met de journalist van de Streekkrant - op de hoogte werd gesteld van veronderstelde onrust.
Met de school is afgesproken dat politie en gemeente de vinger aan de pols zullen houden en onderling contact onderhouden over de ontwikkelingen.

Ook is er een gesprek geweest met de betreffende ouder, die de gemeente een mail heeft gezonden naar aanleiding van het artikel.

Afgesproken is dat de gemeente een feitelijk relaas aanlevert aan de school, dat gebruikt kan worden om de ouders van de leerlingen te informeren. Dat relaas staat hiervoor beschreven.



E.Fennema
Burgemeester
17 maart 2011
18-03-2011 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Winnen cultuurcoach van het jaar

Elise van der Laan cultuurcoach van het jaar!

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Cultuurcoach van Westerkwartier Elise van der Laan won als eerste van Nederland deze prijs
Lees verder →
Politieauto

Inbraak in kerk in Zuidhorn

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
De inbrekers forceerden een zijdeur om binnen te komen
Lees verder →
Kunstkwartier zingen

Het KunstKwartier viert eerste lustrum met Jubileumconcert Hartslag

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws
Op deze avond laat Het KunstKwartier zien wat het allemaal in huis heeft met verschillende theatrale en muzikale optredens.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Kerstboodschap burgemeester, Inloopbijeenkomst en Samen sterk in een noodsituatie

16 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 december
Lees verder →
Zunobrileeuwarden

Zunobri mag blij zijn met een punt

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Moeizame middag in Leeuwarden
Lees verder →
Ttv assen ruben talen

Prima prestaties ttv talero jeugd in Assen

15 december 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
perspectief voor de toekomst
Lees verder →