Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Burgemeester en Directeur NOM bezoeken innovatief bedrijf HSD in Zuidhorn

23 juli 2022    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Wat gebeurt daar aan de Boslaan in Zuidhorn #2
Hsd nom en van der tuuk (1)

Afgelopen vrijdagochtend deden Burgemeester Ard van der Tuuk en Dina Boonstra, directeur van de NOM ( investerings- en ontwikkelingsmaatschappij voor Noord Nederland) een rondje Westerkwartier.

De aftrap was in Aduard bij Best Western Hotel waar Jenze Kingma ze gastvrij ontving. Hij vertelde uitgebreid over hun keuken waar veel producten uit de directe omgeving worden gebruikt. Ook werden bedrijven in Grijpskerk, Kornhorn en Leek bezocht.

HSD Associates 
In Zuidhorn werd een uitgebreid bezoek gebracht aan HSD Associates.
“Wegstopt” achter een woonhuis aan de Boslaan staat een relatief kleine loods van waaruit opdrachten vanuit de hele wereld binnenkomen.
Oprichter en eigenaar Anno van der Zee is al van jongs af aan geïnteresseerd in-, en bezig met techniek en machinebouw. De uitdaging is vooral het praktisch oplossen van technische vraagstukken. Anno en zijn team, waaronder opvolgers Twan en Bastiaan, komen in beeld wanneer andere engineers zich al op een probleem hebben stukgebeten.
De producten die er gemaakt worden, veelal machines die voor een specifiek doel ontwikkeld worden vinden hun weg over de hele wereld. Beter gezegd; klanten vanuit de hele wereld weten HSD te vinden. HSD is namelijk de enige partij die dat soort machinerie kan maken.

Momenteel zijn er 13 personeelsleden werkzaam met eenzelfde passie en gedrevenheid als techneut Anno. Aan de Boslaan vindt onderzoek en ontwikkeling plaats en productie in Duitsland, Grijpskerk en Waterhuizen.

Oliesheiks en kapiteins
HSD heeft verschillende klantengroepen, de industrie en scheepvaart maar ook particulieren. Zo is er voor een Belgisch kasteel een “antieke” lift ontwikkeld en LARS voor de scheepvaart. Een gepatenteerd lanceer en bergingssysteem om schepen tot 12 meter onder elke weersomstandigheden in te kunnen zetten.

Regionaal
Er wordt gewerkt met vaste toeleveranciers in regio. Dat sprak de geboeide en verrastte bezoekers aan. NOM directeur Boonstra: “momenteel zijn we bezig om de Smart industrie Hub Noord Nederland te ontwikkelen. Samenwerking tussen bedrijven in de regio om minder afhankelijk van bv China te worden”. De opmerking van Anno: daar zijn we waarschijnlijk te klein voor” wuifde ze weg. “het is juist voor grote en voor kleine bedrijven in de maakindustrie en de procesindustrie”.
Dat klein zijn biedt overigens ook voordelen zegt Anno;” hierdoor kunnen we innovatief blijven”.

Toekomst
De nu 63 jarige van der Zee heeft met een vijfjarenplan de nabije toekomst van het bedrijf uitgestippeld. 
In Twan (bedrijfskunde, zes jaar in dienst) en Bastiaan (TU en 4 jaar in dienst) heeft hij waardige opvolgers gevonden. Verder is het plan de Boslaan te verlaten en Onderzoek & Ontwikkeling samen te brengen met Productie op een geschikt locatie. "Daar hebben we nog even de tijd voor" besluit van der Zee. 

Lees ook  » Wat gebeurt daar aan de Boslaan in Zuidhorn? 24 maart 2019

Smart Industrie Hub
De Smart Industrie Hub Noord is er voor álle noordelijke bedrijven uit de maakindustrie en de procesindustrie. Dus voor grote en voor kleine bedrijven, voor de koplopers, maar ook voor bedrijven  die nog moeten beginnen met digitalisering en Smart Industrie. https://www.nom.nl/

  • Hsd nom en van der tuuk (2)
  • Hsd lift
  • Hsd lars
  • Hsd lift-
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwkwoning

Woningbouw – bouwen voor onze eigen inwoners!!

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Wij, Sterk Westerkwartier, vinden dat woningbouw moet aansluiten bij de echte behoefte van onze inwoners
Lees verder →
Zunobri zaal

Zunobri 1 wint ook laatste zaalwedstrijd

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
De wedstrijd begint met een doelpunt voor NKC/Wees Kwiek, maar Yoram Birza en Stefan Steenbergen schieten de stand naar 1-2.
Lees verder →
Team 1 jeugd 5-5 bij zwolle 2.

Knap gelijkspel jeugd Talero 1 in Zwolle

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Kopman Mathijs Boer won twee wedstrijden met overtuiging.
Lees verder →
I pad

Een iPad huren voor je event

16 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Route rubicon

Route Rubicon-locatie maakt echt het verschil voor jongeren

14 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdagmiddag openden wethouder Bé Schollema, Noorderpoort directeur Astrid Kramer en Nij Begun-kwartiermaker Henk Nijboer de nieuwe locatie van Route Rubicon in Leek
Lees verder →
Verkiezingsdebat onderling sterk

Onderling Sterk organiseert verkiezingsdebat

13 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Open gesprek waarbij de leden van Onderling Sterk hun ervaringen en wensen konden vertellen
Lees verder →