Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bruggen Zevenhuizen liggen er weer prachtig bij

4 juni 2020    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Vaste brug hoofddiep en ophaalbrug Kromme Kolk
Menno kuiper en geertje dijkstra-jacobi op gerenoveerde ophaalbrug kromme kolk

De vaste brug en de brug De Kromme Kolk over het Hoofddiep in Zevenhuizen zijn gerenoveerd en liggen er beide weer prachtig bij. Koninklijke Oosterhof Holman Waterbouw heeft de renovatie uitgevoerd. Woensdag 3 juni hebben wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi en Menno Kuiper, bedrijfsleider van de uitvoerder, beide gerenoveerde bruggen weer ‘in gebruik genomen’.

Vaste brug hoofddiep
De vaste brug heeft een nieuw brugdek en nieuwe remmingpalen gekregen. Daarnaast is het metselwerk hersteld. Bijzonder aan de brug is de nieuwe leuning. De firma Miedema uit Engwierum heeft deze gemaakt naar een authentiek model. De brug heeft door de opknapbeurt weer een mooie frisse uitstraling heeft gekregen.

Ophaalbrug Kromme Kolk
De  beschadigde onderdelen zoals het metselwerk en remmingwerken van de monumentale ophaalbrug Kromme Kolk zijn hersteld. Daarnaast is de brug opnieuw geschilderd. De witte ophaalbrug is weer een plaatje in het landschap en valt goed op in Zevenhuizen en omgeving.

Inloopavond
Vorig jaar 29 oktober is er een inloopavond georganiseerd in Zevenhuizen waar belangstellenden de plannen voor de renovatie van de vaste brug en de ophaalbrug konden bekijken.

Wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi: “Ik ben blij dat we de werkzaamheden aan beide bruggen in deze coronaperiode hebben kunnen afronden binnen de geplande tijd. Met de opknapbeurt van beide bruggen, kunnen deze weer tientallen jaren mee. Zevenhuizen heeft hiermee weer twee mooie blikvangers erbij gekregen.”

  • Menno kuiper en geertje dijkstra-jacobi op gerenoveerde vaste brug zevenhuizen
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

0vgz bakkerscafe (4)

Gastvrij onthaal bij ‘t Bakkerscafé Grijpskerk

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Najaarsbijeenkomst Ondernemersvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Boekenwand interieur tv

Subsidie om positie op arbeidsmarkt te versterken

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
15 miljoen voor werkenden en werkzoekenden in Groningen
Lees verder →
Maak industrie timmerman

Vernieuwde Groninger Ondernemersregeling open

20 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groningse maakindustrie kunnen vanaf 25 november 2025 weer subsidie aanvragen via de Groninger Ondernemersregeling.
Lees verder →
Natasja bennink doorzettersprijs

Doorzettersprijs 2025 voor ​Oldewinkel

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
“Doorzetters houden onze gemeente menselijk en sterk. Wie zich met zoveel toewijding inzet, verdient waardering,”
Lees verder →
Ons ideaal grijpskerk

Koninklijke Erepenning voor 125-jarige muziekvereniging ‘Ons Ideaal’ Grijpskerk

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De Koninklijke erepenning is pas paar keer eerder uitgereikt in de gemeente Westerkwartier
Lees verder →
Fotobooth

De nieuwe trend voor horeca en evenementenlocaties

19 november 2025    Zuidhorn-nieuws
De hospitality- en evenementenwereld is ingrijpend veranderd.
Lees verder →