Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Brug gestremd maar maandagochtend wél (tijdelijk) open voor schoolgangers

28 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan.
Gestremd

De tafelbrug over het Van Starkenborghkanaal tussen Zuidhorn en Noordhorn kampt met een grote storing. Daardoor is er sinds vrijdagmiddag al geen wegverkeer mogelijk. Volgens Rijkswaterstaat kan de brug niet goed worden bediend.
Die bediening gebeurt op afstand, vanuit Gaarkeuken, maar kan ook lokaal worden gedaan.
Volgens Rijkswaterstaat kan de storing nog dagen duren. 'Een team van vijf tot tien monteurs is op dit moment bezig om de storing te verhelpen, maar dat is tot nu toe niet gelukt. Op dit moment is er geen duidelijke oorzaak aan te wijzen. Het is erg complex', zegt woordvoerder Anne van der Meer van Rijkswaterstaat.

Brug omhoog gezet
Bijkomend probleem is dat er nieuwe onderdelen nodig zijn. 'Die moeten besteld worden en van elders komen', aldus Van der Meer. Rijkswaterstaat hoopt dat de brug maandag in de loop van de dag gerepareerd kan worden, maar of dit lukt is onzeker. Dat hangt af van of de onderdelen op tijd arriveren en de beschikbaarheid van gespecialiseerde monteurs.
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan. Het Van Starkenborghkanaal maakt deel uit van de hoofdvaarweg Delfzijl-Lemmer.

Maandagochtend open voor wegverkeer
Voor het wegverkeer tussen Zuidhorn en Noordhorn is een omleidingsroute ingesteld. Rijkswaterstaat heeft hiervoor tekstkarren geplaatst.
​Maandag tijdens de ochtendspits, tussen 7.30 en 9.30 uur, laat Rijkswaterstaat de brug zakken, zodat fietsers, voetgangers en automobilisten er tijdelijk gebruik van kunnen maken. ‘Maandag beginnen de scholen weer en het is voor veel mensen de eerste werkdag. We willen dat iedereen dan zonder omweg veilig naar school of werk kan’, zegt Van der Meer.

Rijkswaterstaat hoopt dat de storing voor de middagspits opgelost is. Als dat niet het geval is, wordt bekeken of de brug later opnieuw voor het wegverkeer kan worden opengesteld.

rtvnoord/rtvzulthe

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dineke kuipers

Dineke laat Zuidhorners er weer warmpjes bij zitten

30 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Wolwinkel opent in Zuidhorn
Lees verder →
Zunobri ontvangt nationale team van armenie

Korfbalvereniging Zunobri ontvangt nationale team van Armenië

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Leuke en aantrekkelijke wedstrijd tussen de beide ploegen
Lees verder →
Atelier schuilplaats

Atelier Schuilplaats in Noordhorn timmert aan de weg

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Loop gerust binnen op woensdag 11 november, tijdens Sint-Maarten
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Symposium - De weg naar de top: college tour met Bauke Mollema

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Welke keuzes bepalen je sportloopbaan? Wat vraagt het om jezelf te blijven ontwikkelen en je sportieve ambities waar te maken?
Lees verder →
Noodsteunpunt den horn

Praktijktest noodsteunpunt langdurige stroomuitval in Den Horn

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Veiligheidsregio Groningen en de gemeenten Eemsdelta en Westerkwartier voeren een pilot uit voor het opzetten van noodsteunpunten bij langdurige stroomuitval.
Lees verder →
Riool toilet

Rioolproblemen herkennen voordat het te laat is

29 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Wie in Zuidhorn woont, denkt bij huisonderhoud misschien aan het dak, de kozijnen of de cv-ketel.
Lees verder →