Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Brug gestremd maar maandagochtend wél (tijdelijk) open voor schoolgangers

28 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan.
Gestremd

De tafelbrug over het Van Starkenborghkanaal tussen Zuidhorn en Noordhorn kampt met een grote storing. Daardoor is er sinds vrijdagmiddag al geen wegverkeer mogelijk. Volgens Rijkswaterstaat kan de brug niet goed worden bediend.
Die bediening gebeurt op afstand, vanuit Gaarkeuken, maar kan ook lokaal worden gedaan.
Volgens Rijkswaterstaat kan de storing nog dagen duren. 'Een team van vijf tot tien monteurs is op dit moment bezig om de storing te verhelpen, maar dat is tot nu toe niet gelukt. Op dit moment is er geen duidelijke oorzaak aan te wijzen. Het is erg complex', zegt woordvoerder Anne van der Meer van Rijkswaterstaat.

Brug omhoog gezet
Bijkomend probleem is dat er nieuwe onderdelen nodig zijn. 'Die moeten besteld worden en van elders komen', aldus Van der Meer. Rijkswaterstaat hoopt dat de brug maandag in de loop van de dag gerepareerd kan worden, maar of dit lukt is onzeker. Dat hangt af van of de onderdelen op tijd arriveren en de beschikbaarheid van gespecialiseerde monteurs.
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan. Het Van Starkenborghkanaal maakt deel uit van de hoofdvaarweg Delfzijl-Lemmer.

Maandagochtend open voor wegverkeer
Voor het wegverkeer tussen Zuidhorn en Noordhorn is een omleidingsroute ingesteld. Rijkswaterstaat heeft hiervoor tekstkarren geplaatst.
​Maandag tijdens de ochtendspits, tussen 7.30 en 9.30 uur, laat Rijkswaterstaat de brug zakken, zodat fietsers, voetgangers en automobilisten er tijdelijk gebruik van kunnen maken. ‘Maandag beginnen de scholen weer en het is voor veel mensen de eerste werkdag. We willen dat iedereen dan zonder omweg veilig naar school of werk kan’, zegt Van der Meer.

Rijkswaterstaat hoopt dat de storing voor de middagspits opgelost is. Als dat niet het geval is, wordt bekeken of de brug later opnieuw voor het wegverkeer kan worden opengesteld.

rtvnoord/rtvzulthe

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

De potvis - de klusjesman met moeder en haar twee dochters-1

Cast klaar voor De Potvis

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdag 13 februari is de première van De Potvis door rederijkamer Eendracht
Lees verder →
Cda ferdinand zomerman geert kooiker jan riemeijer

“Thuis in het Westerkwartier”

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
CDA Westerkwartier presenteert verkiezingsprogramma 2026–2030
Lees verder →
Wifag-hoogdrukkrantenpers

Weer unieke donatie voor Museumdrukkerij IJzer en Lood

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
maquette van een Wifag-hoogdrukkrantenpers
Lees verder →
Mathijs vening ongeslagen tegen tjuchem 3

Eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero verstevigd koppositie

09 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
TTV Talero 1 ruim aan kop in 2e klasse
Lees verder →
Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →