Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Brug gestremd maar maandagochtend wél (tijdelijk) open voor schoolgangers

28 augustus 2022    Zuidhorn-nieuws
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan.
Gestremd

De tafelbrug over het Van Starkenborghkanaal tussen Zuidhorn en Noordhorn kampt met een grote storing. Daardoor is er sinds vrijdagmiddag al geen wegverkeer mogelijk. Volgens Rijkswaterstaat kan de brug niet goed worden bediend.
Die bediening gebeurt op afstand, vanuit Gaarkeuken, maar kan ook lokaal worden gedaan.
Volgens Rijkswaterstaat kan de storing nog dagen duren. 'Een team van vijf tot tien monteurs is op dit moment bezig om de storing te verhelpen, maar dat is tot nu toe niet gelukt. Op dit moment is er geen duidelijke oorzaak aan te wijzen. Het is erg complex', zegt woordvoerder Anne van der Meer van Rijkswaterstaat.

Brug omhoog gezet
Bijkomend probleem is dat er nieuwe onderdelen nodig zijn. 'Die moeten besteld worden en van elders komen', aldus Van der Meer. Rijkswaterstaat hoopt dat de brug maandag in de loop van de dag gerepareerd kan worden, maar of dit lukt is onzeker. Dat hangt af van of de onderdelen op tijd arriveren en de beschikbaarheid van gespecialiseerde monteurs.
De brug is daarom voorlopig omhoog gezet, zodat het scheepvaartverkeer er wel langs kan. Het Van Starkenborghkanaal maakt deel uit van de hoofdvaarweg Delfzijl-Lemmer.

Maandagochtend open voor wegverkeer
Voor het wegverkeer tussen Zuidhorn en Noordhorn is een omleidingsroute ingesteld. Rijkswaterstaat heeft hiervoor tekstkarren geplaatst.
​Maandag tijdens de ochtendspits, tussen 7.30 en 9.30 uur, laat Rijkswaterstaat de brug zakken, zodat fietsers, voetgangers en automobilisten er tijdelijk gebruik van kunnen maken. ‘Maandag beginnen de scholen weer en het is voor veel mensen de eerste werkdag. We willen dat iedereen dan zonder omweg veilig naar school of werk kan’, zegt Van der Meer.

Rijkswaterstaat hoopt dat de storing voor de middagspits opgelost is. Als dat niet het geval is, wordt bekeken of de brug later opnieuw voor het wegverkeer kan worden opengesteld.

rtvnoord/rtvzulthe

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Etalageroute 2025 (29)

Kunst kijken in Zuidhorn; opening etalageroute

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Tot 11 oktober is Zuidhorn één grote galerie
Lees verder →
Bestuur streekproductenmarkt

Rabobank ondersteunt Streekproductenmarkt Nienoord

17 september 2025    Zuidhorn-nieuws
De markt is een initiatief van vrijwilligers en bestaat inmiddels 15 jaar
Lees verder →
Doopjurk

Open Monumentendag Westerkwartier; van Doopjurk tot Molen

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Honderden liefhebbers van erfgoed ontdekten de rijke architectuur en boeiende verhalen achter bijna 50 monumenten.
Lees verder →
Rommelmarkt boekenmarkt noordhorn 2025 (18)

Rommelmarkt Noordhorn als vanouds gezellig

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Vrijwilligers maken het feestje
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over groen(er) centrum Zuidhorn, Voorkom vallen! & De Fietstas Challenge

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 16 september
Lees verder →
Noorderlicht-gemeentehuis-rotonde

Ambtenaren van Rechts naar Links in Zuidhorn

16 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Van Gemeentehuis naar Noorderlicht
Lees verder →