Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Brandaris van Lego onthuld in LEGiO-museum

23 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
drie maanden werk en naar schatting 6.000 steentjes om de vuurtoren te bouwen
Legio-museum

GROOTEGAST – Zaterdagmorgen werd in het LEGiO-museum een schaalmodel van de Brandaris van Terschelling onthuld. De onthulling werd, namens Rijkswaterstaat, gedaan door Remi Hoeve.

Hoeve heeft 14 jaar gewerkt op de Brandaris en kwam speciaal voor de onthulling van Terschelling naar het museum. Rijkswaterstaat en de gemeente Terschelling maakten het samen mogelijk dat André Scholte, vrijwilliger bij het museum, aan de slag kon met een stapel LEGO-steentjes om dit 142 cm metende gebouw te kunnen maken. Het vergde drie maanden tijd en naar schatting 6.000 steentjes om de vuurtoren te bouwen. Het resultaat mag er dan ook zijn, een toren die niet alleen mooi is om te zien, maar die ook door de museumbezoekers zelf in werking te stellen is. Door middel van het drukken op een knop kan de lamp en de radar worden bediend.

Aanvulling

Het LEGiO-museum is erg blij met de nieuwe aanwinst, die een mooie aanvulling is op de modelstad van het museum. In de modelstad zijn inmiddels vele gebouwen uit de drie noordelijke provincies, uitgevoerd in LEGO, te zien. In het museum is verder een overzicht van het allereerste LEGO tot het LEGO van nu en zijn er vele plekken waar zelf met LEGO gebouwd kan worden. Tijdens de herfstvakantie is het museum, aan de Legolaan te Grootegast, elke dag geopend. Door de week van 13.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 17.00 uur.

Het volgende project voor het museum heeft zich inmiddels aangediend, namelijk de bouw van het Woudagemaal uit Lemmer.

Westerkwartier:Monique Westra

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Brandweer-1

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn

13 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
14 oktober 2025 van 18:00 uur tot: 20:00 uur op De Overtuinen
Lees verder →
Startfest tolbert-2

StartFest: Ontdek jouw talenten

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
StartFest is dé plek waar bedrijven, organisaties en opleiders samenkomen om in contact te komen met nieuwsgierige bezoekers van alle leeftijden.
Lees verder →
Present

Stichting Present Westerkwartier zoekt een coördinator

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichting Present Westerkwartier wil mensen die graag een ander willen helpen en mensen die hulp hard nodig hebben bij elkaar brengen.
Lees verder →
Verbouwing de mantel

Verbouwing Hospice de Mantel gevierd

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
De Mantel is een warme jas om mensen heen
Lees verder →
Uitreiking prijzen doezum vrijwillgers cultuur en sport

Feestelijke uitreiking Leefbaarheidsprijs, Sportprijs en Cultuurprijs

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Oldewinkel Oldehove, Ina Manakane Vegelin van Let’s Move en CMV Juliana Aduard winnaars Leefbaarheid
Lees verder →
Hans haze en amb australie

Bezoek Australische ambassadeur Greg French aan gemeente Westerkwartier

12 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Ontvangst in het Abel Tasmanmuseum in Lutjegast.
Lees verder →