Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Brand bedrijventerrein De Poort Marum heeft grote impact

11 maart 2020    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
n totaal zijn drie bedrijfspanden afgebrand en is aan diverse panden brand- en rookschade. Bij de brand is geen asbest vrijgekomen

Maandag 9 maart heeft een hevige brand gewoed in een bedrijf met kunststof pallets op het bedrijventerrein De Poort in Marum. De rookwolken waren in de verre omtrek te zien en dreven richting Tolbert/Leek. Bij de brand zijn drie bedrijfspanden afgebrand. De brand heeft een grote impact op gedupeerde bewoners en ondernemers.

Brand
De brand begon maandag aan het eind van de ochtend in een pand met pallets en sloeg in een mum van tijd uit tot een zeer grote brand. De brandweer heeft met 30 eenheden uit Groningen, Friesland en Drenthe de brand bedwongen. Rond 17.00 uur maandagmiddag was de brand onder controle. Tot dinsdagmorgen is de brandweer bezig geweest met nablussen. In totaal zijn drie bedrijfspanden afgebrand en is aan diverse panden brand- en rookschade. Bij de brand is geen asbest vrijgekomen. De gemeente heeft maandag contact gehad met het RIVM over andere mogelijke schadelijke stoffen die vrij zouden kunnen komen bij de brand. Het RIVM heeft aangegeven geen aanleiding te zien voor een nader onderzoek. De gemeente zet vandaag (11 maart) hekken om de afgebrande panden. Daarnaast worden de wegen op het bedrijventerrein schoongeveegd.

Ondernemers
Maandagmiddag is burgemeester Ard van der Tuuk ter plaatse geweest en heeft hij gesproken met gedupeerde ondernemers. Dinsdagmiddag 10 maart hebben de burgemeester en wethouder Elly Pastoor een aantal ondernemers van De Poort bezocht en gesproken over hoe zij de brand hebben beleefd. Burgemeester Ard van der Tuuk: “Mensen voelen angst en verdriet na wat ze hebben meegemaakt en ook boosheid. Dat begrijp ik volkomen. Deze brand heeft een grote impact.”

Brief en bijeenkomst
Dinsdagmiddag heeft de gemeente een brief bezorgd bij de eigenaren c.q. gebruikers van het bedrijventerrein. Daarin werden zij onder meer uitgenodigd voor een bijeenkomst. Deze vond dinsdagmiddag plaats in De Kruisweg in Marum. Tijdens de bijeenkomst zijn de nodige vragen gesteld en was ook ruimte voor emoties. Ook was er waardering van de aanwezigen voor de inzet van de hulpdiensten tijdens de brand. Sommige vragen konden niet direct beantwoord worden, omdat daarvoor nog nader onderzoek nodig is.

De gemeente heeft ook een brief bezorgd bij inwoners tussen Marum en Leek. Het gaat om adressen in het gebied ten zuiden van de A7 en ten noorden van de doorgaande weg Marum-Tolbert. In deze brief staat informatie over wat inwoners kunnen doen met de brokstukken die als gevolg van de brand bij de woningen en op de landerijen terecht zijn gekomen.

Stichting Salvage
Dinsdag 10 maart stond Stichting Salvage met een mobiel kantoor op het terrein van JC-Electronics aan de Poortweg in Marum. Hier was ook een medewerker van de gemeente aanwezig. Gedupeerde ondernemers en inwoners konden hier terecht voor alle vragen over de afhandeling van eventuele schade. Het mobiele kantoor werd druk bezocht.

Meer informatie over de brand in Marum is te vinden op de website www.westerkwartier.nl/brandmarum

foto: facebook

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pleinfeest-schuiling

Zuidhorn geniet van verjaardagsfeest Schuiling

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Perfect weer, swingende muziek en een engelbewaarder tot slot
Lees verder →
Helicopter-3378335 640

Helikopter, helikopter. Mag ik met jou mee om hoog?

11 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Hoog in de wolken wil ik wezen. Hoog in de wolken wil ik zijn. Helikopter, helikopter
Lees verder →
75 jaar

75 jaar Schuiling: Feest op het plein

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Marco Schuitmaker, Wolter Kroes Liveband ROXX en Foodtrucks
Lees verder →
Finalisten 2025 jeugd ttv talero

Ruben Talen en Stefan Koops clubkampioen tafeltennisvereniging Talero

09 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Voor het eerst waren er twee categorieën
Lees verder →
Zomer muziek

‘Tussen Kunst en Curry’

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Seizoensafsluiting Het KunstKwartier
Lees verder →
Kunstwerk  smilease

Kunstwerk SmiLease sluit aan op Art-7 project: Niet alleen bedrijfspanden maar kunst langs snelweg

08 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Regio-nieuws
Hans van der Kooij: " Als autobedrijf zou het misschien logisch zijn om aan de A7-kant een parkeerplaats te maken maar erg bijzonder is dat niet, ook de panden ernaast hebben een parkeerplaats met veel auto's".
Lees verder →