Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bouwbord Dorpsvenne geplaatst

20 december 2012    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag is het lang verwachte bouwbord van het bouwproject Dorpsvenne door Rottinghuis geplaatst.
Bouwborddorpsvenne

Het plaatsen van het bord mag gezien worden als een mijlpaal in het hele traject van dit bouwproject.  Sinds 2005 zijn gemeente, Rottinghuis, Supermarkten Aldi en Poiesz (eerder de Boer) en Schuiling  bezig met het plan. Woensdag zijn bij de notaris de laatste handtekeningen gezet.

Indianenverhalen
Omdat het lang duurde voordat er zelfs maar een bord stond kwamen de zogenaamde indianenverhalen in de wereld. De heer Renkema van Rottinghuis die “de Dorpsvenne” in het voortraject begeleidde kent ze allemaal. Er zou geen verdiepte parkeerkelder komen, geen plein maar parkeervakken, alleen supermarkten en ga zo maar door. “Voor het hele project zijn de vergunningen binnen dus van herontwikkeling is geen sprake, het wordt gebouwd zoals is afgesproken”, meldt hij desgevraagd. “ Maar de wereld is sinds 2005 wel wat veranderd zegt hij en de banken willen driedubbele zekerheid”. Die zekerheid is nu daar en de werkzaamheden kunnen beginnen.
 

Op de foto is de vermelding van de supermarkten en Schuiling nog niet te zien, ter geruststelling: deze worden er nog bij geplaatst.

Ook wethouder Oomkes heeft steeds toegezegd dat het plan door gaat zoals overeengekomen. Het plaatsen van het bord valt voor hem, en veel anderen, in de categorie Goed Nieuws!
 

Plan Dorpsvenne

Aan de Dorpsvenne ontwikkelt Rottinghuis’ Aannemingsbedrijf een nieuw winkelcomplex bestaande uit twee supermarkten: Poiesz en Aldi. Aan het nieuw te vormen autoluwe plein komt nog een extra winkel. Onder het complex komt een half verdiepte gemeentelijke parkeergarage voor 125 auto’s. De bouw is in september 2011 gestart met de sloop van de voormalige supermarkt van Super de Boer.
De nieuwbouw is in opdracht van Rottinghuis ontworpen door architectenbureau Wijbenga.
Na afronding van de bouw van het project richt de gemeente het omliggende gebied weer in tot een plezierig verbijfsgebied voor het winkelende publiek. Voor de ingang van het winkelcentrum komt een verhoogd plein. Via trappen komt het publiek uit op een besloten plein dat autoluw wordt gemaakt.

 

 

  • Nieuwsdorpsvennezuidhornafb120110608
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Omd niehove

Veerkrachtig erfgoed in het Westerkwartier!

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De Stichting Open Monumentendag Westerkwartier kijkt met veel enthousiasme vooruit naar de aankomende Open Monumentendag op zaterdag 12 september 2026.
Lees verder →
Take one

Jeugdkorps Bicycle Showband Crescendo opent Streetparade en Take One 2026

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Take One eerste grote testcase voor Wereld Muziek Concours shows
Lees verder →
Biobased verduurzamen woningen

Feestelijk moment voor biobased verduurzamen van woningen in Leek

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
De woningen krijgen een nieuw biobased dak voorzien van natuurlijke hennepisolatie, daarnaast wordt er hybridewarmtepomp en kunststofkozijnen geplaatst.
Lees verder →
Boot schip zee

Boottransport in Groningen: zo regel je het vervoer van je jacht

18 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Een jacht verplaatsen is geen kwestie van even een aanhanger huren.
Lees verder →
Vrienden van beatrixoord

Van Londen naar Haren op de fiets voor Beatrixoord

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Tussenstop in Niebert bij wegrestaurant “In de Klaver” om kennis te maken met het bestuur van Vereniging Vrienden van Beatrixoord
Lees verder →
Plack

Nominaties Groninger Cultuurprijzen 2026 geopend

17 april 2026    Zuidhorn-nieuws
Er zijn 3 categorieën: professionals, talent en amateurkunst. Iedere winnaar ontvangt € 5.000
Lees verder →