Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bouwbord Dorpsvenne geplaatst

20 december 2012    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag is het lang verwachte bouwbord van het bouwproject Dorpsvenne door Rottinghuis geplaatst.
Bouwborddorpsvenne

Het plaatsen van het bord mag gezien worden als een mijlpaal in het hele traject van dit bouwproject.  Sinds 2005 zijn gemeente, Rottinghuis, Supermarkten Aldi en Poiesz (eerder de Boer) en Schuiling  bezig met het plan. Woensdag zijn bij de notaris de laatste handtekeningen gezet.

Indianenverhalen
Omdat het lang duurde voordat er zelfs maar een bord stond kwamen de zogenaamde indianenverhalen in de wereld. De heer Renkema van Rottinghuis die “de Dorpsvenne” in het voortraject begeleidde kent ze allemaal. Er zou geen verdiepte parkeerkelder komen, geen plein maar parkeervakken, alleen supermarkten en ga zo maar door. “Voor het hele project zijn de vergunningen binnen dus van herontwikkeling is geen sprake, het wordt gebouwd zoals is afgesproken”, meldt hij desgevraagd. “ Maar de wereld is sinds 2005 wel wat veranderd zegt hij en de banken willen driedubbele zekerheid”. Die zekerheid is nu daar en de werkzaamheden kunnen beginnen.
 

Op de foto is de vermelding van de supermarkten en Schuiling nog niet te zien, ter geruststelling: deze worden er nog bij geplaatst.

Ook wethouder Oomkes heeft steeds toegezegd dat het plan door gaat zoals overeengekomen. Het plaatsen van het bord valt voor hem, en veel anderen, in de categorie Goed Nieuws!
 

Plan Dorpsvenne

Aan de Dorpsvenne ontwikkelt Rottinghuis’ Aannemingsbedrijf een nieuw winkelcomplex bestaande uit twee supermarkten: Poiesz en Aldi. Aan het nieuw te vormen autoluwe plein komt nog een extra winkel. Onder het complex komt een half verdiepte gemeentelijke parkeergarage voor 125 auto’s. De bouw is in september 2011 gestart met de sloop van de voormalige supermarkt van Super de Boer.
De nieuwbouw is in opdracht van Rottinghuis ontworpen door architectenbureau Wijbenga.
Na afronding van de bouw van het project richt de gemeente het omliggende gebied weer in tot een plezierig verbijfsgebied voor het winkelende publiek. Voor de ingang van het winkelcentrum komt een verhoogd plein. Via trappen komt het publiek uit op een besloten plein dat autoluw wordt gemaakt.

 

 

  • Nieuwsdorpsvennezuidhornafb120110608
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vandalisme vvzuidhorn (1)

Stoere jongens vernielen voor duizenden euro’s bij VVZuidhorn

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Misschien om indruk te maken op de meisjes?
Lees verder →
Zonnepanelen1

Vergunning voor zonnepark Noordhorn

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zonnepark met batterijopslag De plannen voor een nieuw zonnepark met batterijopslag nabij Noordhorn en Zuidhorn kunnen doorgaan.
Lees verder →
Nichewoningen de oostergast

Woningen met unieke kenmerken en faciliteiten fase 2da-noord van De Oostergast

18 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Extenzo en AAS winnen prijsvraag nichewoningen De Oostergast Zuidhorn
Lees verder →
Politieauto

Auto en fietser betrokken bij ongeval

16 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
vervoer naar het ziekenhuis niet nodig
Lees verder →
Agro niehove voederhaag

Zomertour langs Groningse boeren brengt bomenlandbouw in beeld

16 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Volop belangstelling voor agroforestry tijdens vijf bijeenkomsten
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Aangepaste openingstijden, subsidieregelingen & korting op regenton

15 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 8 juli 2025
Lees verder →