Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bouwactiviteiten Zuidhorn lopen wel door!

28 april 2009    Zuidhorn-nieuws
Een enthousiaste wethouder Oomkes vertelde trots dat de voortgang van de bouwactiviteiten in Zuidhorn voorspoedig verloopt. In provincie en land liggen veel projecten stil, zo niet in Zuidhorn meldde hij op de tweede

Een enthousiaste wethouder Oomkes vertelde trots dat de voortgang van de bouwactiviteiten in Zuidhorn voorspoedig verloopt.

In provincie en land liggen veel projecten stil, zo niet in Zuidhorn meldde hij op de tweede persconferentie van de gemeente Zuidhorn.

Er is nog steeds volop belangstelling voor woningen in De Oostergast. Van plan 1c zijn er reeds 26 van de 54 verkocht en zijn er 5 opties genomen.

Volgens hem is dit grotendeels te danken aan de hoge kwaliteitsnormen die de gemeente heeft gesteld aan De Oostergast. Zaken als uitsluitend gebakken dakpannen en geen beton maar ook een extra brede spoorwegonderdoorgang naar het centrum zijn daar voorbeelden van.

Die normen gelden overigens ook voor de vrije kavels waardoor een enkeling zelfs besluit ervan af te zien. Jammer maar daardoor blijft de kwaliteit natuurlijk wel hoog. Aldus Oomkes.

Vanzelfsprekend speelt ook de ligging van Zuidhorn een rol; met het spoor ben je in 10 minuten op het hoofdstation en met de Zernikelijn in 15 minuten op je bestemming.

Deze lijn, eerst als experiment opgezet, bewijst dagelijks zijn bestaansrecht. Veel reizigers met als bestemming de stad gaan per auto naar Zuidhorn, parkeren hun auto op het transferium en vervolgen hun reis per trein of bus.
Zelfs reizigers ui Aduard maken gebruik van deze mogelijkheid.

Volgens Fennema heeft dit ook nog als “spin off” dat de met name jonge reizigers ( veelal studenten immers) later zullen besluiten zich in Zuidhorn te vestigen.

28-04-2009 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grootste vis pim griffioen

Sportieve ochtend op de vissteigers

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen buiten zijn, leren, plezier maken en respect hebben voor vis en natuur
Lees verder →
Evert van der weit, kampioen jur jansonius en ruben talen

Jur Jansonius clubkampioen Talero

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Volgende week clubkampioenschappen van de jeugd
Lees verder →
Kinderfietsroute

Ga op fietsavontuur met je klein kinderen!

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Samen lekker fietsen en veel ervaring opdoen? Dat is niet alleen superleuk, maar ook nog eens goed voor de verkeersveiligheid voor je kleinkind én voor jezelf.
Lees verder →
Regenboog

Provincie stimuleert inclusieve samenleving met nieuwe subsidie

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Stichtingen, verenigingen en gemeenten in de provincie Groningen kunnen de nieuwe subsidie aanvragen.
Lees verder →
Driewielfiets senior groningen bereikbaar - stella dekker fotografie  (7)

Gratis een elektrische driewielfiets uitproberen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Inwoners van de provincie Groningen kunnen vanaf maandag 7 juli een week lang gratis een elektrische driewielfiets uitproberen.
Lees verder →
Voederhaag koeien

De provincie helpt de Groningse landbouw te verduurzamen

05 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Een fikse korting op bomen, heggen, kruidenrijke grasmengsels voor melkveehouders en klavermengsels voor akkerbouwers
Lees verder →