Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bouw Buurtschap De Gast Zuidhorn gestart

26 september 2022    Zuidhorn-nieuws
mooie woningbouwontwikkeling en aanwinst voor Zuidhorn en voor de gemeente Westerkwartier
Buurtschap de gast (1)

Afgelopen week zijn de werkzaamheden gestart met het grondwerk ter voorbereiding op de bouw van Buurtschap De Gast in Zuidhorn. Buurtschap De Gast is een uniek woningbouwproject met een gezamenlijke tuin en voorzieningen in een parkachtige omgeving.

Gebiedsvisie
Het perceel was in gebruik als weidegrond. Het project Buurtschap De Gast betreft een onderdeel van de gebiedsvisie Tussen De Gasten, die in 2018 in de gemeenteraad van de gemeente Zuidhorn is besproken. Hierbij is ingestemd met het verder uitwerken van het woningbouwplan Buurtschap De Gast.

In 2020 was er een informatiebijeenkomst op locatie van het en stratte de verkoop. In 2021 ondertekenden Toos Zeelenberg en Koos Roorda, de initiatiefnemers, een overeenkomst met de gemeente. Hierin zijn de afspraken over de samenwerking en de voorwaarden voor de uitvoering vastgelegd. 

Toenmalig wethouder Ruimtelijke Ordening Geertje Dijkstra-Jacobi zei na de ondertekening: “Het kleinschalige project past goed bij de actuele woonwensen zoals levensloopbestending en duurzaam. Het plan is in goede samenwerking met de initiatiefnemers tot stand gekomen. Zij hebben ook de toekomstige bewoners en omwonenden vroegtijdig betrokken bij hun plannen. Het project Buurtschap De Gast is een mooie woningbouwontwikkeling en aanwinst voor Zuidhorn en voor de gemeente Westerkwartier.”

Hoge standaard op het gebied van duurzaamheid
In totaal worden 15 geschakelde woningen en appartementen gebouwd die met hun voordeur rond een gezamenlijk erf zijn gesitueerd. Aan de achterzijde krijgt iedere woning een eigen veranda/buitenruimte met zicht op het gemeenschappelijk groen. De woningen hebben verschillende afmetingen.
 

Ook de standaard op het gebied van duurzaamheid is hoog. Zo krijgt elke woning een eigen installatie, zonnepanelen en/of warmtebron. Er komt een gezamenlijke tuin en een gezamenlijk buurthuis met daarin onder andere een werkplaats met gezamenlijk gereedschap, extra bergruimte, een ontmoetingsplek (feestlocatie) en logeerkamer(s). En dat alles in een groene parkachtige omgeving. 

  • Buurtschap de gast (2)
  • Ondertekening ovk buurtschap de gast zuidhorn
  • Buurtschap
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →
Schoolbus lauwerzijl schollema

Kinderen uit Lauwerzijl duurzaam naar school

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Officiële ingebruikname elektrische schoolbus Lauwerzijl
Lees verder →
Senior hulp

Oplossing personeelstekort ouderenzorg stap dichterbij

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Mensen met hart voor de zorg (maar nog zonder vakdiploma) kunnen aan de slag bij ouderenzorginstellingen in Groningen
Lees verder →
 

Ontdek jouw perfecte sokkenmatch online

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Acro Academy Noord Nederland op Limes World Cup in Duitsland met medailles naar huis

25 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook voor Merel Veenstra uit Zuidhorn
Lees verder →