Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Borgstee Schaakkampioen van gemeente Zuidhorn

27 januari 2011    Zuidhorn-nieuws
De maanden januari en februari zijn voor veel basisschoolleerlingen traditioneel erg druk. In een tijd van CITO toetsen en open dagen van middelbare scholen valt ook altijd het schaaktoernooi voor schoolteams om

De maanden januari en februari zijn voor veel basisschoolleerlingen traditioneel erg druk. In een tijd van CITO toetsen en open dagen van middelbare scholen valt ook altijd het schaaktoernooi voor schoolteams om het kampioenschap van de gemeente Zuidhorn. Voor veel leerlingen is dit een hoogtepunt en zij stemmen hun programma op dit evenement af. Ook dit jaar waren veel scholen weer vertegenwoordigd en kwamen een honderdtal scholieren met hun begeleiders naar de Gasthorn in Zuidhorn om de degens te kruizen. De organisatie was weer in handen van de schaakclub uit Grijpskerk “het Schaakkwartier” en werd dit jaar mogelijk gemaakt door sponsor J.V.N.

Voorafgaand aan het toernooi was er op verschillende scholen druk geoefend, gastlessen werden gegeven en selectiewedstrijden werden gehouden om te komen tot de optimale opstellingen. Dat al dit voorwerk niet voor niets was bleek al in de eerste ronden. Veel partijen kenden, afgezien van enkele klassieke herdersmatjes, een spannend verloop. Veel spelers namen rustig hun tijd om de juiste zet te kiezen. Bij de tijdcontrole moesten er daardoor veel meer partijen dan gebruikelijk gearbitreerd worden voor het vaststellen van de uitslag. Vaak was dit moeilijke stellingen. Echt tekens van de gelijkopgaande wedstrijden.

Aan het eind van de middag dat de Borgstee 1, een ervaren team met allemaal clubspelers en veel toernooi ervaring, de sterkste te zijn. Dit viertal had bijna alle partijen gewonnen, slechts 2 gelijke spelen op 24 partijen. Met een percentage van 96 % mochten ze hoofdprijs in ontvangst nemen en de wisselbeker voor een jaar mee naar school nemen. Ter herinnering aan dit resultaat kregen alle prijswinnaars een medaille uitgereikt. Drie spelers hadden deze middag al hun wedstrijden gewonnen (zes uit zes).
Ook zij, respectievelijk Timo Huizinga, Daan Voorintholt en Falco Vorenkamp mochten hiervoor ook een medaille in ontvangst nemen.

3 spelers behaalden een 100% score (6 uit 6) en ontvingen een medaille.

Timo Huizinga de Windroos 2 Bord 2
Daan Voorintholt de Borgstee 1 Bord 2
Falco Vorenkamp de Borgstee 1 Bord 3

27-01-2011 Grijpskerk schaakt.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →
Gordijnen slaapkamer

Gordijnen of rolgordijnen: welke raamdecoratie past bij jouw interieur?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Raamdecoratie speelt een grote rol in de uitstraling van je woning.
Lees verder →
Warmtepomp

Warmtepomp Amersfoort: zo kies je zonder spijt achteraf

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
het gaat om het totaalplaatje:
Lees verder →