Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Boeren planten bomen voor meer biodiversiteit in Westerkwartier

29 januari 2024    Zuidhorn-nieuws
onder andere voor aanleg van struweel-, voeder- en meidoornhagen, fruitboomgaarden en herstel van hout- en elzensingels.
Boeren planten2

25 boeren van Collectief Groningen West in het Westerkwartier planten circa 7000 bomen en struiken om de biodiversiteit op en rond hun erf te versterken. De bomen en struiken worden gebruikt voor onder andere aanleg van struweel-, voeder- en meidoornhagen, fruitboomgaarden en herstel van hout- en elzensingels. De aanplantacties zijn onderdeel van bedrijfsnatuurplannen die de boeren maakten als onderdeel van het project Westerkwartier Natuurinclusief. Vrijdag 26 januari werden de eerste 5000 bomen en struiken uitgereikt aan de boeren door veldcoördinator landschap Hilko Bron.

Verenigd in Collectief Groningen West zorgen 700 boeren en burgers voor een natuurlijk boerenland. Van de Wilp tot Rottum en van Visvliet tot Noordlaren. Samen werken ze aan de uitvoering van het stelsel Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer (ANLb). In ons gebied betekent dat vooral het creëren van geschikte leefgebieden voor weidevogels en het onderhouden van elzensingels en houtwallen in het cultuurhistorisch waardevolle coulisselandschap. Daarnaast wordt er gewerkt in vele projecten aan de transitie naar een natuurinclusieve landbouw. Met aandacht voor een gezonde bodem, schoon water, het klimaat, biodiversiteit en ons prachtige landschap waar we trots op zijn.

foto's https://collectiefgroningenwest.nl

  • Boeren planten
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Img 5934

Sneeuw is Milieuboer te veel

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Volgende week weer een kans
Lees verder →
Brandweer-1

Man uit Westerkwartier aangehouden voor brandstichting in Hotel in Groningen

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
Brandstichting lijkt te worden bevestigd door camerabeelden
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke vervolgt seizoen in Frankrijk

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bauke naar Tour de la Provence. Een driedaagse etappekoers van Marseille naar Arles over ruim 525 kilometer.
Lees verder →
U bocht

‘U-bocht’ voor fietsers tussen Stad en Zuidhorn weer terug

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws
"maar waarom kan dan het wegdek niet een beetje beter worden gemaakt? Het is heel vervelend fietsen, vooral met smalle banden!" aldus een gebruiker
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Vreemde werktijden op jouw bedrijventerrein?

12 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 februari 2025
Lees verder →
Zaalhockeyteam mhcw mo16-2

Hockeydames MHCW Kampioen zaalcompetitie

10 februari 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
beker mee naar Zuidhorn
Lees verder →