Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bezwaren tegen grotere nertsenfokkerij Aduard

4 augustus 2016    Zuidhorn-nieuws
De Statenfractie van de Partij voor de Dieren is fel gekant tegen de plannen van een nertsenfokkerij in Aduard die fors wil uitbreiden.

Het bedrijf aan de Spanjaarsdijk telt nu bijna 1500 dieren. Bij de gemeente Zuidhorn is een aanvraag ingediend om vergunning voor de aanleg van een nieuwe bedrijfshal. Daarmee wordt een uitbreiding mogelijk gemaakt tot zo’n 6000 dieren. Volgens Statenlid Ankie Voerman van de Partij voor de Dieren staat de Wet verbod pelsdierhouderij een dergelijke uitbreiding niet toe en moet een een milieu- en omgevingsvergunning op voorhand worden geweigerd.

Als de ondernemer de uitbreidingsplannen doorzet, voorziet Voerman dat een illegale situatie ontstaat. ,,Ziet u mogelijkheden hierop te (doen) handhaven’’, is één van de schriftelijke vragen die zij aan het college van Gedeputeerde Staten heeft gesteld. Volgens het Statenlid had de gemeente Zuidhorn de aanvraag moeten weigeren. Door de aanvraag te publiceren en aan te bieden voor inspraak , handelt de gemeente ‘onbegrijpelijk en verwarrend’, meent zij. Voerman wil weten of GS dit standpunt delen.

Ook vraagt ze nog of er bestuurlijk en ambtelijk overleg plaats heeft gevonden met de provincie over de aanleg van de hal. De raadsfractie van GroenLinks in Zuidhorn stelde eerder al kritische vragen over de gevolgde procedure in deze kwestie aan het college van B en W.

DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier stelt Economische visie vast

19 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Een gezonde economie is de basis om maatschappelijke waarde te scheppen voor onze inwoners"
Lees verder →
Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →
Kunstkwartier jubileumconcerthartslag rzeemering-251-1

Sportcentrum Leek barst bijna uit zijn voegen tijdens jubileumconcert ‘Hartslag’

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zo’n 150 cursisten van Het KunstKwartier stonden op Valentijnsdag op het podium tijdens het jubileumconcert Hartslag.
Lees verder →
Wethouder be schollema

Gemeente Westerkwartier verstrekt gemeentelijke monumentenschildjes

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de gemeente zijn 90 gemeentelijke monumenten aangewezen.
Lees verder →