Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bewust Wonen Weken Westerkwartier in teken van leefbaarheid

29 september 2020    Zuidhorn-nieuws
Met prijsvraag ‘Wie heeft een goed leefbaarheidsidee?’
Burendag-pand10 (2)

Ieder jaar organiseren de gemeente Westerkwartier, het Huurdersplatform Westerkwartier en de woningcorporaties Wold & Waard, Stichting Huisvesting Vredewold en Wierden en Borgen de Bewust Wonen Weken. Drie weken lang staan de thema’s veilig, prettig en duurzaam wonen centraal. Dit jaar is het hoofdthema: leefbaarheid.

Leefbaarheid
Zaterdag 26 september was de start van de Bewust Wonen Weken. De start viel samen met de jaarlijkse Nationale Burendag. Wethouder Geertje Dijkstra-Jacobi bezocht drie burendag-initiatieven: in Aduard, Garnwerd en Kommerzijl. Tijdens het bezoek aan de dorpen ging zij met bewoners in gesprek over het onderwerp leefbaarheid. Daarnaast attendeerde zij de bewoners op de prijsvraag voor het beste leefbaarheidsidee en reikte daarbij flyers uit met informatie over de prijsvraag.

Ideeën
In Garnwerd dronk de wethouder met de inwoners, geheel Coronaproof, een kopje koffie op het veldje in het centrum van het dorp. In Aduard werd aangesloten bij het initiatief van de Buurthuiskamer om eenzame en oudere inwoners te verrassen met een lekkere traktatie. De ochtend werd afgesloten in Kommerzijl in dorpshuis De Soltketen. Hier zaten alle vrijwilligers aan een kop soep en een broodje, nadat ze in het hele dorp huis-aan-huis koffie, thee en iets lekkers hadden uitgedeeld. Wethouder Dijkstra-Jacobi prees de sociale betrokkenheid in de diverse dorpen en riep de inwoners op te komen met ideeën om de leefbaarheid te vergroten.  

Prijsvraag
Speciale actie dit jaar is de prijsvraag. De gemeente, de corporaties en het huurdersplatform nodigen inwoners van het Westerkwartier uit met ideeën te komen om de leefbaarheid in de wijk of het dorp te vergroten. Voor de uitvoering van het beste idee is maximaal € 5.000,- beschikbaar. Meer informatie over de Bewust Wonen Weken en de prijsvraag is te vinden op  https://www.bewustwonenweken.nl

 

foto Archief Buurthuiskamer

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isolatie

Subsidie voor isolatie en ventilatie van woningen

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Reitdieptochten

De Reitdieptochten in Garnwerd krijgen een doorstart!

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zondag 24 augustus 2025
Lees verder →
Watertappunt

Watertappunt bij vvZuidhorn

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eerste bidons snel gevuld
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Merel Veenstra neemt goud mee uit Rotterdam

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
tijdens Nederlands Kampioenschap acrogym in Ahoy
Lees verder →
Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →