Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bewoners Oostergast ervaren gevoel van onveiligheid door vele verkeer

30 januari 2017    Zuidhorn-nieuws
Verkeersdrukte in jaartijd verdubbeld van ca. 3000 naar bijna 6000 voertuigen in 5 werkdagen
Gemeentehuis-bijeenkomst-verkeer

Op maandagavond 30-01-2017 heeft de gemeente Zuidhorn een inspreek-avond georganiseerd voor bewoners/ aanwonenden van de nieuwbouw wijk, omgeven door de straten Noorderlicht/ Kumastraat/Zonstraat/Wegastraat. Dit naar aanleiding van klachten en uitingen van bezorgdheid over de verkeersdrukte.

Overweldigend was de opkomst, ca 80 personen. Wethouder Henk Bakker verwelkomde namens de gemeente Zuidhorn de aanwezigen. Hij gaf aan dat deze grote opkomst wel aangaf dat het (on-)veiligheidsgevoel van de bewoners erg leefde. Hij vertelde in het kort dat de verkeersdrukte in deze straten (vnl. Zonstraat en Kumastraat) in een jaartijd was verdubbeld van ca. 3000 naar bijna 6000 voertuigen in 5 werkdagen. De omgerekende snelheid, welke ter plaatse 30 km is, was berekend op 48 km. gemiddeld. Uitschieter was iemand met ca. 86 km. Voor het Noorderlicht ligt echter hetzelfde scenario in het verschiet en deze nieuwe weg nodigt uit tot hoge snelheid en de verkeersdrukte zal alleen maar toenemen. 

De gemeente had al meer dan een jaar dit punt onder hun aandacht doch het aantal klachten en uitingen van bezorgdheid nam erg toe. Gevraagd werd naar ideeën en deze werden aangereikt. Bijvoorbeeld met een paar borden het een "woonerf" maken (voetgangers en fietsers in alle gevallen voorrang) , in combi met paar andere maatregelen. Ook het afsluiten van de Zonstraat aan de kant van de Fanerweg werd genoemd, het halverwege afsluiten van de Zonstraat. De ene oplossing moet natuurlijk niet zorgen dat de overlast in de andere straten en zijstraten daarmee toe neemt. 

Verkeersdrempels, wegversmallingen, plaatsen van hogere bruggen (zoals in een andere wijk in Zuidhorn), afsluiting e.d. werden aangevoerd.

Ook werd gevraagd waarom er geen controle plaatsvond door de politie. Dhr. Bakker antwoordde dat de resultaten van het onderzoek hiervoor te laag waren (niet als onveilig/ wel erg druk) en dat er ook onvoldoende maatregelen ter voorkoming door de gemeente waren gemaakt. Dan doet de politie niets. 

Dhr. Bakker beloofde dat binnen 6 weken er duidelijkheid zal komen over voorstellen om het onveiligheidsgevoel bij de bewoners weg te nemen.  Hopelijk geldt dit ook voor de nieuwe bewoners aan het Noorderlicht en degenen die er spoedig gaan wonen. 

Oorzaak toename: sluiproute voor velen die naar het Zonnehuis, NS, zwembad, brede school moeten maar ook ivm transferium/ gemeentehuis e.a. De brug naar Noordhorn, de afsluiting langs het kanaal (spoorbrug) spelen hierin mee doch de sluiting Fanerweg i.v.m. nieuwe spoorbrug zal de overlast en vooral de onveiligheid doen toenemen.  

  • Oostergast-straten
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zunobri sparta

Zunobri doet aan klantenbinding en wint ruim

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Zunobri heeft de wedstrijd stevig in handen
Lees verder →
Afval-verzamelen

Opschoonactie zwerfafval Westerkwartier

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober 2026
Lees verder →
Ruben talen en kees zuidland dubbel

Kees Zuidland ongeslagen bij rentree ttv Talero

27 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het viel al op bij de trainingen dat oud-GTTC-speler Kees Zuidland ondanks dat het stof van het batje moest worden geblazen hij bij de selectietrainingen moeiteloos aansloot en zijn vastheid weer snel terug had.
Lees verder →
Politieauto

Meisje ruim drie kwartier bekneld in fiets, brandweer bevrijdt haar met slijptol

26 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Het meisje zat vermoedelijk achterop bij haar moeder toen ze met de fiets ten val kwamen.
Lees verder →
Bauke nos screenshot

WK Wielrennen in 2034 ook door Westerkwartier, Bauke Blij!

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het is voor het eerst in 22 jaar dat het WK weer in Nederland plaatsvindt.
Lees verder →
Griffier hanna mutter-jansen

Hanna Mutter-Jansen wordt de nieuwe griffier van de gemeenteraad van Westerkwartier

24 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Opvolger van Onno de Vries
Lees verder →