Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bewoners Aduard en omgeving bedanken Bleker

23 april 2009    Zuidhorn-nieuws
groningen - 'Het allerbeste Bruggenplan' heet het liedje dat een groep bewoners uit Aduard en een paar dorpen ten noorden van het Van Starkenborghkanaal woensdagochtend zong. De zangers bedankten daarmee de vertrekkende

groningen -

'Het allerbeste Bruggenplan' heet het liedje dat een groep bewoners uit Aduard en een paar dorpen ten noorden van het Van Starkenborghkanaal woensdagochtend zong. De zangers bedankten daarmee de vertrekkende gedeputeerde Henk Bleker voor zijn inzet voor het behoud van de bruggen bij Aduard en Dorkwerd.

Het lied, ten gehore gebracht voor het provinciehuis, werd bovendien begeleid door een enorme, feestelijke taart met daarop een afbeelding van de brug bij Dorkwerd. Op die brug stond afgelopen week de tekst 'Autobrug blijft. Bleker bedankt' te lezen. Een ietwat geroerde Bleker nam samen met commissaris van de koningin Max van den Berg de taart in graagte aan.

De toekomst van de bruggen bij Aduard en Dorkwerd was lang ongewis. Bewoners van de Groningse Reitdiepwijk lanceerden het Beter Bruggen Plan (zie daar de knipoog in het liedje 'Het allerbeste bruggenplan') dat voorziet in één hoge vaste brug. De dorpen willen twee beweegbare bruggen houden. Zij krijgen de provincie achter zich.
23-04-2009 dvhn

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Grafcultuur

Westerkwartier op zoek naar rechthebbenden en nabestaanden van graven

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Van veel graven zijn de contactgegevens niet meer bekend of actueel.
Lees verder →
Geertje anneke

Sterk Westerkwartier beëindigt samenwerking met raadslid Geertje Dijkstra-Jacobi

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Onvoldoende basis om als één fractie verder te gaan
Lees verder →
Mollematocht 2023 (1)

Bauke neemt in theaters afscheid van zijn fans

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Drie weken geleden reed Bauke Mollema zijn laatste koers. Na negentien seizoenen als professioneel wielrenner zette de Zuidhorner er in de Ronde van Lombardije een emotionele punt achter.
Lees verder →
Jeffrey blok gitaar

Succesvolle editie Schaduwband Halloween van Het KunstKwartier!

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
De Schaduwband trad weer op in de bovenzaal van In ’t Holt!
Lees verder →
Wethouder be schollema verricht officiele openingshandeling lauwers college grijpskerk-1

Lauwers College officieel geopend: eigentijds schoolgebouw dat leerlingen en medewerkers verbindt

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws
Gebouw dat aansluit bij het onderwijs van vandaag
Lees verder →
Talero 1 wint kees zuidland ongeslagen

Ttv Talero 1 verstevigt koppositie in 2e klasse

04 november 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Talero heeft een grote slag geslagen door concurrent Tjuchem 3 in het hol van de leeuw met 3-7 te verslaan
Lees verder →