Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bevrijdingsvuur op 5 mei 2020 naar alle dorpen in Westerkwartier

12 december 2019    Zuidhorn-nieuws
De Tocht om de Noord wil met een Bevrijdingstocht het vuur naar álle dorpen in Groningen ontsteken.
Bevrijdingsloop 201511

Groningen viert en herdenkt 75 jaar vrijheid met een groots provinciaal programma. Op dinsdagochtend 5 mei arriveert het Bevrijdingsvuur in het Stadspark te Groningen. De Tocht om de Noord wil met een Bevrijdingstocht het vuur naar álle dorpen in Groningen ontsteken. 

Estafette voor iedereen 
De organisatie zoekt  individuen en/of groepen die het Bevrijdingsvuur naar hun dorp in de provincie Groningen willen brengen. Dit gaat in estafettevorm en kan bijvoorbeeld wandelend, hardlopend of fietsend. Er is van alles mogelijk en ludieke acties zijn van harte welkom! 
 
Iedereen is van harte uitgenodigd om mee te doen  – ook al is het voor een paar honderd meter. Je kunt je als individu aanmelden, maar ook als team. Denk bijvoorbeeld aan je hardloopploeg, voetbalteam, schoolklas of theatergroep. Of denk aan inwoners van verzorgingstehuizen, die in een rolstoel meedoen en worden voortgeduwd door hun (klein-)kinderen of vrijwilligers. Wij zorgen ervoor dat alle personen die voor een bepaald dorp willen lopen aan elkaar gekoppeld worden. Elk dorp heeft één contactpersoon die dit coördineert. Uiteindelijk gaat het om verbindingen en ontmoetingen, en samen herdenken en vieren. 

Aankomst
De aankomst in het dorp is een feestelijke gebeurtenis. Hoe dit eruit komt te zien, is aan het dorp (de coördinator en/of de deelnemers) zelf. We raden aan om de laatste kilometer van de Bevrijdingstocht met álle deelnemers van het estafetteteam de wandelen, bijvoorbeeld met het plaatselijke muziekkorps erbij. In het dorp wordt het vuur op een centrale plek ontstoken. 
 
Helemaal leuk is om de aankomst in het dorp te koppelen aan andere lokale activiteiten in het kader van 75 jaar vrijheid, zoals een reeds geplande optocht of een festival. Het is dan ook raadzaam de lokale 4/5 mei comités en dorpsbelangenorganisaties bij de Bevrijdingstocht te betrekken.

Meer informatie via https://www.tochtomdenoord.nl/todn/bevrijdingstocht-2020

foto: Aankomst bevrijdingsvuur in 2015 (Aernout Steegstra)

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Richard lamberst

Gemeente Westerkwartier stelt Economische visie vast

19 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"Een gezonde economie is de basis om maatschappelijke waarde te scheppen voor onze inwoners"
Lees verder →
Stemmen-2

StemWijzer en AlleKandidaten gelanceerd in Westerkwartier!

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart
Lees verder →
Batterijcontainers-een-revolutie-in-energieopslag-voor-verschillende-sectoren

Fonds Nieuwe Doen introduceert Batterijlening met tijdelijke rentekorting

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opslag maakt verduurzaming weer rendabel
Lees verder →
Kalenderfotowedstrijd

Fotowedstrijd van Het Groninger Landschap

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Alle winnende foto’s worden opgenomen in de kalender 2027 van Het Groninger Landschap
Lees verder →
Kunstkwartier jubileumconcerthartslag rzeemering-251-1

Sportcentrum Leek barst bijna uit zijn voegen tijdens jubileumconcert ‘Hartslag’

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Zo’n 150 cursisten van Het KunstKwartier stonden op Valentijnsdag op het podium tijdens het jubileumconcert Hartslag.
Lees verder →
Wethouder be schollema

Gemeente Westerkwartier verstrekt gemeentelijke monumentenschildjes

18 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de gemeente zijn 90 gemeentelijke monumenten aangewezen.
Lees verder →