Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Beschermde Vleermuis uit de bomen naar nestkastjes

22 januari 2015    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Zuidhorn gaat abelen kappen aan de Hoendiep Westzijde
Vleermuizenkastjes bakker

Dit voorjaar gaat de gemeente Zuidhorn abelen kappen aan de Hoendiep Westzijde. Deze bomen zijn onveilig en veroorzaken schade aan het wegdek. De provincie Groningen heeft al eerder een deel van de abelen weggehaald voor het verbreden van het Van Starkenborghkanaal.

Vleermuizen

Voor de kap van de bomen is bij de Rijksoverheid een ontheffing aangevraagd in het kader van de Flora- en faunawet. In en bij de bomen zitten namelijk vleermuizen, die beschermd zijn. De ontheffing is verleend met de voorwaarde, dat de gemeente compenserende maatregelen treft voor de vleermuizen. Daarvoor hangt de gemeente een aantal vleermuisnestkasten op in de naaste omgeving van de gekapte bomen. Daarnaast plant de gemeente het komend voorjaar ook een nieuwe rij populieren.

Dagbesteding

De vleermuisnestkasten zijn gemaakt door de dagbesteding voor verstandelijk gehandicapten ‘Mien Toentje’ te Kloosterburen.  Donderdag 22 januari heeft wethouder Henk Bakker samen met Wietze, zoon van beleidsmedewerker groen Karel Nanninga, in een hoogwerker de eerste van tien vleermuiskasten opgehangen langs het van Starkenborghkanaal.
"Lastig werk met verkleumde vingers, maar heel goed dat we dit doen: voor de vleermuizen en voor dagbesteding Mien Toentje. Duurzame gemeenschap in de praktijk" aldus de wethouder.

Hij vervolgt; “Het is terecht dat er eisen worden gesteld aan de bescherming van vleermuizen. Daar dragen we als gemeentebestuur graag aan bij. Het is goed dat we dit samen kunnen doen met ‘Mien Toentje’. Samen leveren we een wezenlijke en duurzame bijdrage aan het behoud van de natuurlijke leefomgeving.”

foto twitter

  • Vleermuis
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Terp van ezinge

Waddenmusea bustour ook naar Museum Wierdenland en Kloostermuseum St. Bernardushof

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Erop uit in september en oktober met de culturele bustour vanaf station Groningen
Lees verder →
Kasteel lego

LEGiO-museum wil kasteel kopen

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
LEGO kasteel gemaakt als "Folly" door Martin Pas en Familie Posthumus en Ger de Wilde
Lees verder →
Kaboutervoetbal

Vervolg op het kaboutervoetbal bij vvZuidhorn

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
in het najaar van 2025 (30 augustus t/m 29 november) op zaterdagochtend
Lees verder →
Vacature

Beheerder en Gastvrouw of -heer gezocht bij Cultureel Centrum

14 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Verbind cultuur en gastvrijheid: ben jij de enthousiaste beheerder die onze bezoekers, huurders én artiesten van A tot Z welkom heet?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over grofvuil, Tegemoetkoming Meerkosten & huisvesting statushouder

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 12 augustus 2025
Lees verder →
Politieauto

Drie doden bij ongeluk op N355 bij Grijpskerk

12 augustus 2025    Zuidhorn-nieuws
Twee auto's botsten rond 09.00 uur door onbekende oorzaak frontaal op elkaar
Lees verder →