Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bekkering zegeviert in Zweden

10 februari 2009    Zuidhorn-nieuws
Marathonschaatster Daniëlle Bekkering uit Den Ham heeft maandag in het Zweedse Falun de KNSB Natuurijs Grand Prix gewonnen. Bekkering was in de finalewedstrijd over 100 kilometer op het Runnmeer de snelste uit

Marathonschaatster Daniëlle Bekkering uit Den Ham heeft maandag in het Zweedse Falun de KNSB Natuurijs Grand Prix gewonnen. Bekkering was in de finalewedstrijd over 100 kilometer op het Runnmeer de snelste uit een kopgroep van twaalf rijdsters. De eindwinnares stond na twee van de drie wedstrijden op de vijfde plaats in het algemeen klassement, maar verdiende in de finale zoveel extra bonuspunten dat ze ook het eindklassement won. Hilde van Slochteren uit Groningen werd hierin vijfde.

De zon scheen op het Runnmeer, maar het was erg koud. Dat weerhield twaalf rijdsters er echter niet van om ervandoor te gaan en vijf minuten voorsprong te nemen om wat nog over was van het peloton. Bekkering durfde het aan te laten komen op een eindsprint en vertrouwde op haar snelheid. De 32-jarige bleef Mariska Huisman uit Andijk en Maria Sterk uit Hallum voor. Hilde van Slochteren maakte ook deel uit van de kopgroep en finishte in de eindsprint als zesde.

De dames raffelden de 100 kilometer af in ruim drie uur en de eerste vijf aankomenden kregen extra bonus punten. De 35 punten die Bekkering voor de winst kreeg, waren voldoende om de klassementsleidster na twee wedstrijden, Erna Kijk In de Vegte uit Genemuiden van de Groningse Landjuweelformatie, van de troon te stoten. De Den Hamse had uiteindelijk twee punten meer dan Huisman. Kijk In de Vegte viel terug naar de derde plaats in de eindrangschikking. Van Slochteren toonde maar weer eens aan dat ze op natuurijs veel beter uit de voeten kan dan op de rondjes van een kunstijsbaan en werd keurig vijfde in de eindstand van het Grand Prix Circuit.
10-02-2009 GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Jubileumkoor

Jubileumkoor Zuidhorn naar Groots Noordelijk Zangfestijn

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Vijftig koren met in totaal zo’n 1500 zangers uit de drie noordelijke provincies
Lees verder →
Ruben talen en dathan dijksma

Talero-teams strijdend ten onder

20 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Na een aantal zeer succesvolle competitierondes moesten alle teams die competitie speelden hun meerdere erkennen in de tegenstanders.
Lees verder →
Werkzaamheden kruisinga juliana

Kruisingen centrum Zuidhorn op de schop

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Onlangs is gestart met de werkzaamheden aan de Overtuinen in het kader van het project Vergoenen centrum Zuidhorn.
Lees verder →
Nederveen

Met moeite een sluitende begroting van Wethouder Nederveen

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
"had het graag anders gezien voor mijn laatste begroting"
Lees verder →
Veiligheidsmarkt (1)

Veiligheidsmarkt in Zuidhorn: informatie met een stukje banketstaaf

17 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
"Je buurt een beetje in de gaten houden"
Lees verder →