Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Begraven Zuidhorn wordt duurder

13 oktober 2008    Zuidhorn-nieuws
zuidhorn - De kosten om iemand te begraven gaan in Zuidhorn flink omhoog. Noodzakelijk, noemt het college van burgemeester en wethouders het besluit. De gemeente Zuidhorn verhoogt de tarieven voor lijkbezorging de komende

zuidhorn -
De kosten om iemand te begraven gaan in Zuidhorn flink omhoog. Noodzakelijk, noemt het college van burgemeester en wethouders het besluit.

De gemeente Zuidhorn verhoogt de tarieven voor lijkbezorging de komende vier jaar geleidelijk, blijkt uit de begroting voor volgend jaar. Nu kost het nog 484 euro om iemand te begraven. Over vier jaar zou dat ruim 570 euro moeten gaan kosten. Een tariefstijging van ongeveer 18 procent. Uiteindelijk moet dat de gemeente ongeveer 25.000 euro extra opleveren.

Wethouder Sietze de Vries zegt dat de verhoging in alle redelijkheid valt te verdedigen. Volgens hem zijn de kosten in Zuidhorn momenteel fors lager dan in omliggende Westerkwartiergemeenten. "Wij hebben hele redelijke tarieven. Daarbij kunnen mensen zich verzekeren bij bijvoorbeeld een begrafenisvereniging." Zuidhorn verhoogt de prijzen vooral omdat onder andere het onderhoud van de begraafplaatsen flink omhoog zijn gegaan. "We verrichten daar ook veel werk aan en onze begraafplaatsen zijn keurig verzorgd", aldus De Vries. De ChristenUniewethouder wijst er ook op dat - door de verhoging - Zuidhorn slechts eenderde van de kosten kan dekken. "De rest moeten we allemaal nog zelf bijleggen."

De Vries kondigde ook aan dat er een nieuw strooiveld komt bij de begraafplaats aan de Klinckemalaan in Zuidhorn. "Het huidige veld is exit. Het nieuwe veld richten we op een afgelegen plek in."
bron DvhN

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Wereldvluchtelingendag tafels van hoop

Wereldvluchtelingendag in Zuidhorn

15 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
​Tafels van Hoop Zuidhorn besteedt samen met Pand 10A (de Buurthuiskamer) aandacht aan Wereldvluchtelingendag 2025
Lees verder →
Gouden leeuw (10)

“Super” Weekend Westerkwartier: ga op pad!

13 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
14 juni heel veel activiteiten in de regio
Lees verder →
Buitenspeeldag zuidhorn 2025 (1)

Buitenspeeldag Zuidhorn; paar foodtrucks erbij en je hebt een festival

12 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Was mooi weer
Lees verder →
Nederveen

Gemeente Westerkwartier heeft financiën op orde voor 2026, zorgen over toekomst blijven

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
In 2026 geen bezuinigingsmaatregelingen en de onroerendezaakbelasting (OZB) wordt niet (extra) verhoogd
Lees verder →
Wethouder hans haze en ton schroor archeologische vondsten onthuld bij borghlocatie

Informatiebord archeologische vondsten onthuld bij Borghlocatie in Zuidhorn

11 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Sluiting school in 2014 naar infobord in 2025
Lees verder →
Roze50plus

Ontmoeting en empowerment van LHBTQ Senioren in het Westerkwartier

10 juni 2025    Zuidhorn-nieuws
Zuidhorn loopt voorop met huiskamer ROZE 50+
Lees verder →