Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bauke Mollema werkt zware trainingen in Spanje af

6 juni 2012    Zuidhorn-nieuws - Sport
Wielrenner Bauke Mollema begint komende zaterdag aan de tweede helft van zijn seizoen.

Hij kwam op zondag 29 april voor het laatst in aktie de Ronde van Romandië. Na een afsluitende tijdrit eindigde Mollema als zeventiende in het algemeen klassement. Na een korte rustperiode is via een zwaar trainingsblok de basis gelegd voor een succesvol vervolg van het seizoen. Te beginnen komende zaterdag in de Ronde van Zwitserland. Dit alles ter voorbereiding op de Tour de France.

Na een korte periode van rust begin mei heeft Mollema onder andere met ploeggenoot Steven Kruiswijk een aantal etappes van de Ronde van Frankrijk verkend. In de Pyreneeën hadden ze midden mei echter geen geluk met het weer. Regen en sneeuw op de toppen zorgde voor lastige omstandigheden.  Zo was onder meer de Tourmalet afgesloten en sneeuwde het op de Port de Bales. Daarna trok Mollema weer naar Spanje waar een periode van lange trainingen op het programma stonden. Vanuit El Campello trok de klimmer dagelijks de bergen in om lange dagen te maken. Mollema is weer gretig: "Ik heb een pittige trainingsmaand gehad en alles is naar wens gegaan. Ik voel me fit en het wordt nu weer tijd om te gaan koersen."

Te beginnen in de Ronde van Zwitserland, waar de finishlijn drie keer bergop is getrokken. Dat biedt kansen voor een goed klassement. Het enige waar de Raborenner voor vreest is wellicht het gebrek aan koersritme. Eerder dit jaar liet Mollema in de Ronde van het Baskenland overigens zien dat hij vanuit het niets goed kan presteren. De Ronde van Zwitserland duurt tot en met zondag 17 juni. Een week later is het NK in Kerkrade, waar Mollema tot de topfavorieten gerekend mag worden gezien de zwaarte van het parcours. Vanaf zaterdag 30 juni begint Mollema dan aan zijn hoofdschotel van het seizoen. In Luik begint dan de 99e Ronde van Frankrijk.

GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →