Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bauke Mollema werkt zware trainingen in Spanje af

6 juni 2012    Zuidhorn-nieuws - Sport
Wielrenner Bauke Mollema begint komende zaterdag aan de tweede helft van zijn seizoen.

Hij kwam op zondag 29 april voor het laatst in aktie de Ronde van Romandië. Na een afsluitende tijdrit eindigde Mollema als zeventiende in het algemeen klassement. Na een korte rustperiode is via een zwaar trainingsblok de basis gelegd voor een succesvol vervolg van het seizoen. Te beginnen komende zaterdag in de Ronde van Zwitserland. Dit alles ter voorbereiding op de Tour de France.

Na een korte periode van rust begin mei heeft Mollema onder andere met ploeggenoot Steven Kruiswijk een aantal etappes van de Ronde van Frankrijk verkend. In de Pyreneeën hadden ze midden mei echter geen geluk met het weer. Regen en sneeuw op de toppen zorgde voor lastige omstandigheden.  Zo was onder meer de Tourmalet afgesloten en sneeuwde het op de Port de Bales. Daarna trok Mollema weer naar Spanje waar een periode van lange trainingen op het programma stonden. Vanuit El Campello trok de klimmer dagelijks de bergen in om lange dagen te maken. Mollema is weer gretig: "Ik heb een pittige trainingsmaand gehad en alles is naar wens gegaan. Ik voel me fit en het wordt nu weer tijd om te gaan koersen."

Te beginnen in de Ronde van Zwitserland, waar de finishlijn drie keer bergop is getrokken. Dat biedt kansen voor een goed klassement. Het enige waar de Raborenner voor vreest is wellicht het gebrek aan koersritme. Eerder dit jaar liet Mollema in de Ronde van het Baskenland overigens zien dat hij vanuit het niets goed kan presteren. De Ronde van Zwitserland duurt tot en met zondag 17 juni. Een week later is het NK in Kerkrade, waar Mollema tot de topfavorieten gerekend mag worden gezien de zwaarte van het parcours. Vanaf zaterdag 30 juni begint Mollema dan aan zijn hoofdschotel van het seizoen. In Luik begint dan de 99e Ronde van Frankrijk.

GIC

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Jongeren pixabay

Jongeren uit Westerkwartier gezocht: praat mee over wonen tijdens (t)huis in Groningen

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Inbreng van jongeren en jongvolwassenen is onmisbaar
Lees verder →
Afscheid annewiersma

Zunobri neemt na 2 seizoenen afscheid van Anne Wiersma

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Naast de coaching van Zunobri 1 verzorgde Anne ook twee jaar lang de trainingen voor de gehele seniorengroep
Lees verder →
Vleermuis

Isoleren spouw bij gangbare soorten vleermuizen onder voorwaarden toegestaan

11 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Tijdelijk gedoogbeleid voor woningisolatie vernieuwd
Lees verder →
Rvdv1886

Aanrijding tussen vrachtwagen en fietser in Zuidhorn

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Bij het ongeval raakte de fietser ernstig gewond en overleed ter plekke
Lees verder →
Jan visser (1897-1961), barbarossa pilsener, groningen

Bierproeverij bij tentoonstelling BIER Museum Wierdenland

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Donderdag 25 juni 2026
Lees verder →
Zwemmers special olympics

Zwaai Zwemmers Zuidhorn uit naar de Special Olympics

10 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
vrijdagmorgen 12 juni 9.00 is het vertrek vanaf het gemeentehuis in Zuidhorn
Lees verder →