Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Bauke Mollema start woensdag in Tirreno-Adriactico

11 maart 2014    Zuidhorn-nieuws - Sport
Eerste serieuze koers na opwarmertje in Ruta del Sol
Mollema2


Na een opwarmertje in de Spaanse Ruta del Sol drie weken geleden gaat Bauke Mollema vanaf woensdag voor het eerst echt serieus koersen. Dan begint in Italië namelijk de Tirreno-Adriatico. Samen met Parijs-Nice de grote voorbereidingskoers van het voorjaar. Mollema is samen met Robert Gesink de kopman bij Belkin. De komende week zal blijken hoe beide renners zich tot elkaar verhouden.

Het is een pittige editie tussen Donoratico en San Benedetto del Tronto aan de Adriatische kust. Er wordt begonnen met een ploegentijdrit over 18,5 kilometer, waar iedere seconde telt. Na een vernijnige aankomst op vrijdag in Casina ligt het zwaartepunt van deze Tirreno-Adriactico, met twee dagen achter elkaar een finish bergop, in het weekend. Daar zal ongetwijfeld de beslissing vallen. De rit van zaterdag over maar liefst 244 kilometer voert over vijf cols en eindigt met een klim van veertien kilometer richting Selvarotonda. Op zondag is sprake van een, qua parkoers, spectaculaire finish. De streep is getrokken op de Muur van Guardiagrele. Een korte klim van ruim 600 meter met een gemiddeld stijgingspercentage van ruim 22 procent met een piek van dertig procent. Na een vlakke etappe op maandag wordt dinsdag dan afgesloten met een tijdrit over ruim negen kilometer.

Voldoende ingrediënten derhalve om er een boeiende koersweek van de maken. Er wordt gestreden om de titel van Vicenzo Nibali. De Italiaan heeft dit jaar gekozen voor Parijs-Nice, maar er blijft voldoende concurrentie over voor de 27-jarige Mollema. Bijvoorbeeld Alberto Contador, Nairo Quintana, Richie Porte, Cadel Evans, Domenico Pozzovivo en de wereldkampioen Rui Costa staan aan het vertrek in Italië. De grootste favoriet lijkt Michal Kwiatkowski te zijn. De Pool won afgelopen zaterdag op glorieuze wijze de Strade Bianche in Siena en laat het hele voorseizoen al zien over grote vorm te beschikken. Mollema hoort op voorhand niet tot de favorieten, maar zou normaal gesproken wel moeten kunnen strijden om een plek bij de beste tien. Een finish, zoals op de Muur van Guardiagrele, ligt hem over het algemeen wel. Het is belangrijk om als ploeg goed te starten in de ploegentijdrit om het verlies op de eerste dag te beperken.

GIC
 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →
Wethouder be schollema

Westerkwartier opent aanvraagloket voor ruimte op elektriciteitsnet

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het college van burgemeester en wethouders van Westerkwartier heeft de beleidsregels voor Eerder Aanvragen vastgesteld
Lees verder →
Cloudhostingnl

Lokale ondernemers en de stap naar online verkopen

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Consumenten in heel Nederland bestellen steeds vaker vanuit huis, ook als het gaat om producten die ze vroeger bij een plaatselijke winkel haalden
Lees verder →
Touripedia

Touripedia gaat de regio in!

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Touripedia is er om alle toeristische informatie en attracties van de provincie Groningen beschikbaar te maken via complete, betrouwbare en actuele open digitale data.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over isolatieaanpak, weerbaarheid & organiseren evenement

18 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 18 augustus
Lees verder →