Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Autopuzzeltochten organisator timmert aan de weg

22 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
Naast 6 routes ook een speciale kinderroute
Puzzelauto

Wil Hayema en Johanna Klei van LocalGroningen weten niet wat ze overkomt. In Corona tijd, toen hun bedrijf de Hayema Heerd in Oldehove stil lag, hebben ze een » Autopuzzeltocht door het Westerkwartier uitgezet. 

Deze Autotocht neemt je mee door het mooie Westerkwartier met een puzzelelement en veel wetenswaardigheden en unieke plekjes in het gebied. Een lunchpakket en diverse versnaperingen zijn optioneel.

Het bleek een schot in de roos want het is een groot succes. Inmiddels zijn er 6 routes, worden ze benaderd door de provincie Friesland en zijn er nu ook andere gemeentes, "wij willen ook zo'n route door ons gebied", die aan de bel trekken.

“Kortom”, zegt Johanna Klei; “we gaan door met het verder ontwikkelen van ons platform LocalGroningen. Ons doel is de lokale ondernemer een podium geven én voor de toerist een duidelijk platform zijn van bijzondere activiteiten in de hele provincie Groningen. Wij willen mensen/gasten/toeristen kennis laten maken met de bijzondere pareltjes die men nog niet ontdekt heeft”. 

Door het Westerkwartier zijn er twee autopuzzeltochten uitgezet.
- Autopuzzeltocht Zuidelijk Westerkwartier
- Kinder autopuzzeltocht - speciaal voor kinderen met leuke uitstapjes. 

Vooral de kinderroute is nu in de zomervakantie erg leuk. Ook prima te doen met een opa en oma. 

Alle routes
Route Hogeland: ca. 72 km. Van kleinste huisjes tot de mooiste dorpen, eeuwenoude verhalen over kerken, kloosters, borgen en rijke boerenfamilies.
Route Zuidelijk Westerkwartier: ca. 65 km. De route vertelt hoe dit gebied door de eeuwen heen ontwikkeld is, met de vele lange kavels, waterlopen, bosschages, mooie dorpjes, oude kerkjes en landgoederen.
Route Midden-Groningen: ca. 63 km. Verrassend, veelkleurig, vintage en veerkrachtig. De route verbindt de historie met het heden en de toekomst en vertelt veel over de Groningse identiteit.
Route "De Graanrepubliek" - Oldambt, ca. 57 km. Van Dollard tot Blauwe Stad; over graan, koolzaad, slingertuinen, boerderijen als kastelen en het contrast tussen arm en rijk.
Route "Van Lauwers tot Wad", ca. 78 km. Over 1.000 jaar invloed van de Waddenzee en de dynamiek na 30 jaar Lauwersmeer.
Bekijk alle routes op » https://localgroningen.nl/nl
 

foto: Pixabay

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Harry-stomphorst

Oud-wethouder Harry Stomphorst van Westerkwartier overleden

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Stomphorst was sinds 2002 actief in de lokale politiek.
Lees verder →
Politieauto

Auto belandt in sloot bij Briltil

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
eenzijdig ongeluk
Lees verder →
Rondje zummer

Rondje Zummer doet ook Visvliet aan. Geert Zijlstra, verhalenverteller vaart mee

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 24 juli is de laatste stop in Visvliet, bij de Friese (gerkes) brug. Hier komen ze tussen 13:00 en 13:30 uur aan.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Gronings Vuur organiseert theaterdagen voor jongeren

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur organiseert in aanloop naar Aan Boord op 14 en 15 augustus theaterdagen voor jongeren die het leuk vinden om mee te spelen.
Lees verder →
Burgemeester ard van der tuuk aan de telefoon

Wijzigingen openingstijden gemeentehuis Zuidhorn in de zomervakantie

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Telefonisch wel de hele dag bereikbaar van 8.00 – 17.00 uur
Lees verder →
Bestelwagens

Waarom een goede bestelautoverzekering onmisbaar is voor ondernemers in Zuidhorn

23 juli 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemen in Zuidhorn vraagt om betrouwbare mobiliteit
Lees verder →