Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Autopuzzeltochten organisator timmert aan de weg

22 juli 2021    Zuidhorn-nieuws
Naast 6 routes ook een speciale kinderroute
Puzzelauto

Wil Hayema en Johanna Klei van LocalGroningen weten niet wat ze overkomt. In Corona tijd, toen hun bedrijf de Hayema Heerd in Oldehove stil lag, hebben ze een » Autopuzzeltocht door het Westerkwartier uitgezet. 

Deze Autotocht neemt je mee door het mooie Westerkwartier met een puzzelelement en veel wetenswaardigheden en unieke plekjes in het gebied. Een lunchpakket en diverse versnaperingen zijn optioneel.

Het bleek een schot in de roos want het is een groot succes. Inmiddels zijn er 6 routes, worden ze benaderd door de provincie Friesland en zijn er nu ook andere gemeentes, "wij willen ook zo'n route door ons gebied", die aan de bel trekken.

“Kortom”, zegt Johanna Klei; “we gaan door met het verder ontwikkelen van ons platform LocalGroningen. Ons doel is de lokale ondernemer een podium geven én voor de toerist een duidelijk platform zijn van bijzondere activiteiten in de hele provincie Groningen. Wij willen mensen/gasten/toeristen kennis laten maken met de bijzondere pareltjes die men nog niet ontdekt heeft”. 

Door het Westerkwartier zijn er twee autopuzzeltochten uitgezet.
- Autopuzzeltocht Zuidelijk Westerkwartier
- Kinder autopuzzeltocht - speciaal voor kinderen met leuke uitstapjes. 

Vooral de kinderroute is nu in de zomervakantie erg leuk. Ook prima te doen met een opa en oma. 

Alle routes
Route Hogeland: ca. 72 km. Van kleinste huisjes tot de mooiste dorpen, eeuwenoude verhalen over kerken, kloosters, borgen en rijke boerenfamilies.
Route Zuidelijk Westerkwartier: ca. 65 km. De route vertelt hoe dit gebied door de eeuwen heen ontwikkeld is, met de vele lange kavels, waterlopen, bosschages, mooie dorpjes, oude kerkjes en landgoederen.
Route Midden-Groningen: ca. 63 km. Verrassend, veelkleurig, vintage en veerkrachtig. De route verbindt de historie met het heden en de toekomst en vertelt veel over de Groningse identiteit.
Route "De Graanrepubliek" - Oldambt, ca. 57 km. Van Dollard tot Blauwe Stad; over graan, koolzaad, slingertuinen, boerderijen als kastelen en het contrast tussen arm en rijk.
Route "Van Lauwers tot Wad", ca. 78 km. Over 1.000 jaar invloed van de Waddenzee en de dynamiek na 30 jaar Lauwersmeer.
Bekijk alle routes op » https://localgroningen.nl/nl
 

foto: Pixabay

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Voordeelboekje 2025

Voordeel,- en infoboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Ook gratis af te halen bij een aantal winkeliers
Lees verder →
Lucas-zandberg

Lucas Zandberg presenteert zijn nieuwe roman ‘ Rustimo’ in Zuidhorn

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 19 september bij de Peter, Pieternel en Meindert show
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg, #Posifiets & Woonplek voor statushouders

02 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 2 september
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Kom naar het Cultureel Centrum Zuidhorn en win een kunstwerk

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Op zaterdag 6 september vieren we de opening van het nieuwe culturele seizoen in het Cultureel Centrum Zuidhorn met een bruisende middag vol activiteiten.
Lees verder →
Samen aan tafel-2025

Najaarsprogramma Samen aan tafel bekend

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezellig samen aan tafel om eenzaamheid te verbreken.
Lees verder →
Old stars talero

Seizoen gestart voor jeugd en senioren tafeltennisvereniging Talero

01 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
Ook de Old Stars zijn weer begonnen
Lees verder →