Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aspirant Kamerleden debatteren in Zuidhorn met Onderling Sterk

1 maart 2017    Zuidhorn-nieuws - fotos
Verkiezingsavond georganiseerd door belangenvereniging mensen verstandelijke beperking
Onderling-sterk-verkiezingsdebat (39)

Maandag 27 februari organiseerde belangenvereniging Onderling Sterk, een vereniging door en voor mensen met een verstandelijke beperking een verkiezingsdebat.

Op uitnodiging sprak een aantal aspirant tweede Kamerleden met leden van de vereniging. Het debat werd gehouden in het gemeentehuis van Zuidhorn. Maria Dirks van Onderling Sterk stad Groningen was gespreksleider.

Wethouder Nederveen van Zuidhorn blikte in zijn inleiding even terug op het ontstaan van Onderling Sterk. In een tijd waarin de gemeente behoorlijk moest bezuinigen werd er subsidie voor dit initiatief aangevraagd. Destijds werd veel geschrapt maar dit kwam dankzij een subsidie van de gemeente van de grond. Nu blijkt dit in een behoefte te voorzien en worden mede dankzij de twee coaches Dick Mensinga en Wim van Rijswijk verschillende activiteiten gehouden. Zo was er in een rondgang door het dorp met rolstoelen om raadsleden te laten ervaren hoe het is, een verkiezingsavond met het programma in pictogrammen, een speurtocht  en afgelopen jaar het jubileum.

» Lees over alle activiteiten

Deze avond spraken Rosita van Gijlswijk ( SP ), William Moorlaag ( PvdA ), Stieneke van der Graaf ( CU ) en Joost van Keulen ( VVD )  over wat hun partij doet voor mensen met een beperking. Geertje Veenstra sprak namens het CDA.

Alle partijen waren het er over eens dat veel zaken eenvoudiger kunnen en ook in de grondwet geregeld moeten worden.

De Christen Unie wil meer geld uittrekken voor beschut werk. Joost van Keulen ( VVD ) zei dat het lang zo gek niet geregeld is in Nederland, niet alleen volgens hem maar ook vanuit Europa en de VN gezien.
Wel vindt hij dat het voor bedrijven aantrekkelijker gemaakt moet worden om mensen met een beperking aan te kunnen nemen.

Dagbesteding en met name werk bleek een belangrijk punt voor de deelnemers vanuit OS. Het is erg moeilijk om een baantje te vinden en er was een aantal verhalen over bedrijven die onzorgvuldig met de deelnemers omgingen.

Ook werkt het label: “ beperking” niet mee om een baantje te vinden.

De deelnemers aan het debat stelden goede en directe vragen over bijvoorbeeld het oprekken van de pensioengerechtigde leeftijd en de eigen bijdrage voor de zorg die vaak erg  hoog is.

De aspirant Kamerleden kweten zich prima van hun taak en gespreksleider Maria Dirks zorgde dat het debat goed verliep.Na het debat werd er gezamenlijk met een hapje en een drankje afgesloten.

 

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ton en bennie in het holt

Ton en Bennie, Stichting uit de Kunst Zuidhorn en Mannenkoor KUG genomineerd voor Cultuurprijs

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Ruim 30 nominaties Cultuur-, Sport- en Leefbaarheidsprijs 2026, uitreiking op 22 oktober
Lees verder →
Voordeelboekje 2026

Voordeelboekje Zuidhorn weer op de mat: profiteren van kortingen

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Niet alleen vele winkeliers doen mee, ook de marktlieden zijn weer van de partij; zo is het vrijdags, wanneer het markt is, extra de moeite waard om Zuidhorn te bezoeken
Lees verder →
Opening zichtlijn

Opening expositie ‘’Krachtige Verbeelding’ Galerie Zichtlijn

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
‘krachtige verbeelding’ is tot 9 januari te zien bij Galerie Zichtlijn
Lees verder →
Jeugd talero actief in beverwijk

Talero-jeugd actief bij Ranglijsttoernooi Beverwijk

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In de herfstvakantie wordt vrij getafeltennist op dinsdag- en donderdagavond.
Lees verder →
Mantelzorg-ouder

Waarom vertrouwdheid zo belangrijk is voor mensen met dementie

13 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Een vertrouwde stoel bij het raam. Het kopje waar uw moeder al jaren haar koffie uit drinkt. De muziek waar uw vader graag naar luistert
Lees verder →
Zunobri  (3)

Geen kampioen maar toch is Zunobri tevreden

12 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Een nipte nederlaag, maar Zunobri kan tevreden terugkijken op de ontwikkeling van de ploeg.
Lees verder →