Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Asbest dump in Zuidhorn en Grijpskerk

16 mei 2018    Zuidhorn-nieuws
strafbaar en een grote ergernis van iedereen!

Er is onlangs twee keer asbest gedumpt aan de Zuiderweg tussen Zuidhorn en Briltil en in de sloot langs de Bosscherweg in Grijpskerk.
Wanneer er asbest gevonden wordt – vaak door medewerkers van de buitendienst van de Gemeente Zuidhorn – treedt er een protocol in werking. De medewerker op het gemeentehuis wordt ingelicht, die neemt contact op met een asbestsaneerder die vervolgens een rapport maakt en de sanering bij de politie meldt. De melding wordt met voorrang afgehandeld waarna het spul opgeruimd kan worden. (In de praktijk gebeurt dat natuurlijk gelijktijdig).

De rekening die de gemeente van de saneerder krijgt bedraagt ongeveer €600,- per keer. Niet meegerekend zijn de kosten van de ambtenaren die de dumpplaats met lint afzetten en de melding afhandelen.

€600,- lijkt voor de overheid niet veel geld. Maar dit moet wel door de gemeente worden betaald. Voor dat geld had ook iets anders gedaan kunnen worden, iets waar inwoners wel wat aan hebben.
Dus mocht u zien dat er iets gedumpt wordt, schroom niet om de politie te bellen. Naast dat het strafbaar is om afval te dumpen, is het ook een grote ergernis van iedereen!

Meldingen via 0900-8844
Anoniem melden mag ook via 0800-7000 of http://www.meldmisdaadanoniem.nl

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Lex van wijngaarden

Eerste Westerkwartje voor Lex van Wijngaarden

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Speciale onderscheiding voor inwoners die zich structureel op een bescheiden maar betekenisvolle manier inzetten
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Trap Aan! zorgt voor een muzikaal tintje tijdens Brandstof

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Eerste bijeenkomst van Gronings Vuur Westerkwartier
Lees verder →
Christel elshout pluim jan26

Christel Elshout organiseerde 30 jaar Leekster Gedichtendag: Pluim van PvdA

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
"volgende keer zit ik als publiek in de zaal.”
Lees verder →
Startsein spoor  leek centraal 2

Onderzoek verlenging spoor Nienoord naar centrum Leek

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Onderdeel van de totaalvisie van Nienoord en sluit aan bij het Masterplan Leek-Tolbert
Lees verder →
Aftrap-isolatietondersteuning-nijbegun

Aa en Hunze, Noordenveld, Tynaarlo en Westerkwartier helpen inwoners met gezamenlijke isolatieaanpak

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
In september al start in Westerkwartier
Lees verder →
Klaverjassen kaarten

Klaverjastoernooi vrienden van Beatrixoord

31 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Toneeluitvoering Vrienden van Beatrixoord gaat niet door
Lees verder →