Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Archeologische opgraving mogelijk middeleeuwse boerderij Zuidhorn

25 oktober 2024    Zuidhorn-nieuws
Open dag op de archeologische vindplaats
Iwema 2022

Op donderdag 31 oktober 2024 organiseert archeologisch onderzoek- en adviesbureau De Steekproef bv van 10.00 tot 14.30 uur een open dag op de archeologische vindplaats bij de Nieuwe Gast 1 in Zuidhorn. Op deze locatie stond tot enkele jaren geleden de Iwema-boerderij. Bij eerder onderzoek op deze plek zijn aanwijzingen gevonden voor archeologische resten uit de middeleeuwen. Met de opgraving wordt onderzocht of het hier gaat om een middeleeuwse voorloper van de Iwema-boerderij. De geschiedenis van de plek wordt tijdens de open dag op een leuke en interactieve manier gedeeld met alle leeftijdsgroepen.

Parkeren kan bij het gemeentehuis Westerkwartier (Hooiweg 9) en bij de P+R van station Zuidhorn. De locatie is op loopafstand te bereiken vanaf station Zuidhorn en goed bereikbaar met de fiets.

Nieuwe woningen in vorm van boerderijwoning
De opgraving is nodig, omdat op deze plek 14 woningen worden gebouwd door VDM Woningen uit Drogeham. De woningen bestaan uit levensloopgeschikte starters- en gezinswoningen. De woningen worden rug-aan-rug gerealiseerd en vormen gezamenlijk het ontwerp van een boerderijwoning. Het is een knipoog naar de boerderij die voorheen op deze locatie stond
 

» Lees het dossier over de Iwemalocatie en de Innovatieboerderij

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ja

Theatervoorstelling over dementie in Grootegast nodigt uit tot verbinden

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Naast zorgprofessionals zijn ook mantelzorgers, familieleden, omwonenden en andere geïnteresseerden welkom
Lees verder →
Uitnodigingopening

Laatste hand aan vergroenen centrum Zuidhorn

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Uitnodiging: Dinsdag 3 maart Onthulling om 16.00 uur Plein Overtuinen in Zuidhorn
Lees verder →
Koopjesmarkt-hoofdstraat (8)

Reclamebelasting-centrumfonds nu op basis WOZ-waarde ipv vast bedrag

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Voor de meeste ondernemers blijft het bedrag ongeveer gelijk
Lees verder →
Sedumdak

Nieuwe subsidieregeling voor een groenere tuin

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De gemeente heeft een nieuwe subsidieregeling voor een groenere en klimaatbestendige tuin.
Lees verder →
Jeans shirts mode

Dag winter, hallo lichte jeans! 5 frisse lente-outfits voor hem en haar

27 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
De zon laat zich eindelijk weer zien! Na die lange, grijze wintermaanden is het heerlijk om de dikke jassen en donkere kleuren weer in de kast te leggen.
Lees verder →
Hack-pixabay

Bijeenkomst 12 maart over cybersecurity: Hoe digitaal fit is jouw onderneming?

26 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Oplichting via telefoon, e-mail en WhatsApp is de afgelopen jaren verdubbeld. Toch staat digitale veiligheid bij 7 op de 10 ondernemers onderaan de prioriteitenlijst. Herkenbaar?
Lees verder →