Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Archeologische opgraving mogelijk middeleeuwse boerderij Zuidhorn

25 oktober 2024    Zuidhorn-nieuws
Open dag op de archeologische vindplaats
Iwema 2022

Op donderdag 31 oktober 2024 organiseert archeologisch onderzoek- en adviesbureau De Steekproef bv van 10.00 tot 14.30 uur een open dag op de archeologische vindplaats bij de Nieuwe Gast 1 in Zuidhorn. Op deze locatie stond tot enkele jaren geleden de Iwema-boerderij. Bij eerder onderzoek op deze plek zijn aanwijzingen gevonden voor archeologische resten uit de middeleeuwen. Met de opgraving wordt onderzocht of het hier gaat om een middeleeuwse voorloper van de Iwema-boerderij. De geschiedenis van de plek wordt tijdens de open dag op een leuke en interactieve manier gedeeld met alle leeftijdsgroepen.

Parkeren kan bij het gemeentehuis Westerkwartier (Hooiweg 9) en bij de P+R van station Zuidhorn. De locatie is op loopafstand te bereiken vanaf station Zuidhorn en goed bereikbaar met de fiets.

Nieuwe woningen in vorm van boerderijwoning
De opgraving is nodig, omdat op deze plek 14 woningen worden gebouwd door VDM Woningen uit Drogeham. De woningen bestaan uit levensloopgeschikte starters- en gezinswoningen. De woningen worden rug-aan-rug gerealiseerd en vormen gezamenlijk het ontwerp van een boerderijwoning. Het is een knipoog naar de boerderij die voorheen op deze locatie stond
 

» Lees het dossier over de Iwemalocatie en de Innovatieboerderij

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Ronald en jolanda

Bistro oude Raadhuis in andere handen

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ronald en Jolanda stoppen noodgedwongen
Lees verder →
Overleg eendracht

Rederijkerskamer Eendracht brengt De Potvis op de planken

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Opbrengst kerststalletjes erelid Herry Cornelius voor gage regisseur
Lees verder →
Zunobri

Zunobri komt na lange onderbreking snel weer in het wedstrijdritme

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Met zege in Winsum pakt Zunobri belangrijke punten
Lees verder →
Expositie Ybeeld in kleur en kleiY

Expositie ‘Beeld in Kleur en Klei’ onder grote belangstelling geopend

19 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een boeiende en afwisselende expositie, waarmee Galerie Zichtlijn laat zien aantrekkelijke exposities voor uiteenlopende smaak en publiek te bieden.
Lees verder →
Pillentoppers

Pillen topper Janneke van der Leest beklimt de Alpe d’HuZes

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
4 juni samen de berg op met collega's Aukelina en Gineke
Lees verder →
Fietshelling (3)

Hellingbanen brug Zuidhorn-Noordhorn later open

17 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
vanaf dinsdag 20 januari klaar voor voetgangers en fietsers
Lees verder →