Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aquaflippers; gemeente laat kans onbenut

31 januari 2011    Zuidhorn-nieuws
Harry Mencke van stichting de Waterborgh stelt leden op de hoogte in een brief. Het beheer van de Waterborgh is gegund aan Optiesport waarmee de gemeente voorbij is gegaan aan het plan van

Harry Mencke van stichting de Waterborgh stelt leden op de hoogte in een brief.

Het beheer van de Waterborgh is gegund aan Optiesport waarmee de gemeente voorbij is gegaan aan het plan van de Aquaflippers.

Harry Mencke;" Dat is teleurstellend, want daarmee staat vast dat het zwembad na 2012 definitief dicht gaat, terwijl ons plan er in voorzag dat er ook na 2012 en zonder subsidie gezwommen zou kunnen worden. Volgens ons heeft de gemeente hiermee een kans voor behoud van de Waterborgh onbenut gelaten."

In de brief van de gemeente aan de stichting staat o.a.;
“Uw aanbieding is als derde geeindigd. De reden hiervoor is ondermeer dat uw offerte weliswaar veel ambities herbergt maar dat veel zaken nog moeten worden uitbesteed. Uw offerte laat daarmee op meerdere onderdelen, waaronder ondernemerschap, product/marktcombinaties en het voldoen aan de minimumvoorwaarden, vragen onbeantwoord.”

"Dit argument is gekunsteld omdat het geen recht doet aan de uitgangssituatie" zegt Harry. "We kunnen pas afspraken maken met mogelijke partijen wanneer we de opdracht krijgen en de ondersteuning van KNZB stond ervoor garant dat die op correcte wijze gemaakt zouden worden.

Het mooie van het plan was dat dankzij de subsidie in 2011 en 2012 een mooie spaarpot opgebouwd kon worden. Geraamd was ca. € 300.000. Deze pot is essentieel voor het beheer om tegenvallers op te kunnen vangen. Zonder die buffer zijn de risico's te groot.

Na 1 januari 2013 gaat de Waterborgh definitief dicht. Harry acht de kans heel groot dat in de wijk De Oostergast een kleinschalig bad gebouwd gaat worden volgens de formule Kollum. In een dergelijk bad hebben De Aquaflippers niets te zoeken. Het bestuur gaat zich dan ook binnenkort beraden over hoe we verder moeten. Veel hangt af van wat de leden willen.

31-01-2011 WIZ

» meer over de stichting en de gehele brief aan de leden.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Oostergast-vogelvlucht

Zuidhorn wil Oostergast naar Stad uitbreiden

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Inloopbijeenkomst mogelijke woningbouw Oostergast Oost
Lees verder →
Cda huurdersplatform

CDA Westerkwartier in gesprek met Huurdersplatform Leek

06 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het gesprek kwamen verschillende actuele thema’s aan bod
Lees verder →
Isabella werkhoven (1969), interlude (berenklauwen 4), 2013-2018, olieverf op linnen

Talkshow Kunstproat in Museum Wierdenland

05 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Kunstenaars Gronings Licht in gesprek met kunstjournalist Eric Bos
Lees verder →
Onthulling  centrumvise

Centrum Zuidhorn: groener en aantrekkelijker

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Na de zomer feestelijk moment voor inwoners
Lees verder →
Keukentafel lto

CDA Westerkwartier en LTO spreken over vergunningen, stikstof en toekomstperspectief

04 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Tijdens het overleg is gesproken over de gevolgen van gemeentelijke besluitvorming voor boeren en hun bedrijven.
Lees verder →
Cda 2026

CDA op campagne in het Middag Humsterland: luisteren, verbinden en toekomstgericht besturen

03 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Het bezoek onderstreepte hoe belangrijk het is dat bestuurders niet alleen beleid maken vanaf papier, maar eerst goed luisteren naar de praktijk
Lees verder →