Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Appels van Oudebosch voor Voedselbank

19 oktober 2015    Zuidhorn-nieuws
Bestuur getooid met plukemmer per trein door boomgaard
Voedselbank oudenbosch (1)

Afgelopen zaterdagochtend heeft een ploeg vrijwilligers in mistige, kletsnatte weersomstandigheden appels  geplukt in Niehove bij Fruitteeltbedrijf Oudebosch. Onder hen waren een flink aantal bestuursleden van de Voedselbank Westerkwartier.  In een paar uur tijd zijn er ruim 2500 kg appels geplukt van het ras Elstar. Mede dankzij de goede hulp van eigenaar Jan van Woudenburg en medewerker Jarno. Het bedrijf schenkt de Voedselbank 300 kilo appels.

De ploeg appelplukkers kreeg per persoon een “plukemmer” omgehangen en werd vervolgens per treintje vervoerd naar het verste eind van het terrein. Daar hingen de Elstars klaar voor de laatste pluk van dit seizoen. Het was weliswaar nat, maar windstil en niet koud, zodat het ondanks het zware werk al met al heel gezellig werd tijdens het plukken. Voor alle deelnemers een bijzondere ervaring!  

De appels worden begin 2016 geleverd aan  Voedselbank Westerkwartier. Marijke en Jan van Woudenberg van bedrijf Oudebosch zorgen ervoor dat de appels gecontroleerd bewaard worden. Zo blijven de appels mooi vers.

Onder het motto “ snoep verstandig, eet een appel” en “an apple a day, keeps the doctor away” kan de Voedselbank begin volgend jaar de klanten voorzien van gezond en heerlijk fruit!

  • Voedselbank oudenbosch (2)
  • Voedselbank oudenbosch (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Komfeest-2019

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Groen links 2025

Meedenken met GroenLinks-PvdA Westerkwartier

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De partijen werken aan een gezamenlijk verkiezingsprogramma gemeenteraadsverkiezingen
Lees verder →
Impressie de duiventil in deelbuurt de hoven - wijk oostindie leek-1

Reinier van den Berg uit Aduard maakt kunstwerk voor woonwijk Leek

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Onthulling kunstwerk De Duiventil in wijk Oostindie Leek vrijdag 19 september
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Mollema moet Nederlandse kar trekken in Rwanda

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
op het komende WK wielrennen
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Vooruitkijkspiegel: Democratie doen we samen – Aanhaken of afhaken?

12 september 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
De Vooruitkijkspiegel is gratis toegankelijk en vindt plaats op donderdag 2 oktober in Zuidhorn
Lees verder →
Schilder waar je blij van wordt

Marit Boltjes maakt schilderij waar je blij van wordt

11 september 2025    Zuidhorn-nieuws
Schilderwedstrijd Cultureel Centrum Zuidhorn tijdens opening nieuwe culturele seizoen
Lees verder →