Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Anneke hoes bij Jaar van de “Noordelingen”

17 februari 2009    Zuidhorn-nieuws
Jaar van de ” NOORDERLINGEN.” Het jaar 2009 wordt voor Gallery Joris de Waard het jaar van de “NOORDERLINGEN”. Tijdens de Kunst10-daagse van de afgelopen drie jaren kwam regelmatig de vraag van bezoekers aan

Jaar van de
” NOORDERLINGEN.”

Het jaar 2009 wordt voor Gallery Joris de Waard het jaar van de “NOORDERLINGEN”.
Tijdens de Kunst10-daagse van de afgelopen drie jaren kwam regelmatig de vraag van bezoekers aan Gallery de Waard,waarom er niet wat meer kunst uit het Noorden aanwezigwas. Aan dit verzoek wordt nu dan gehoor gegeven.
Het gehele jaar zal nu in het teken staan van “Kunst uit het NOORDEN”.

Van 17 februari t/m 28 maart exposeert »Anneke Hoes met haar Groninger landschap-pen in olieverf.

Wanneer we terug gaan naar de jaren 1925-1930 is er al een uitwisseling van leden van de Groninger kunstkring “de PLOEG” en leden van de “Bergense School”.
De verschillen in stijl werden tot uitdrukking gebracht met een wel heel bekend onderwerp,nm. Het “Blauw Borgje”, aan het Reitdiep, onder de rook van de stad Groningen. Het “Blauw Borgje”was een keuterboerderijtje en trefpunt van veel leden van de kunstkring “de Ploeg”. Het expressionisme vierde hoogtij bij de leden en het kleurgebruik was wel een enorm verschil met die van de leden van de “Bergense School”. Het “Blauw Borgje”werd door deze leden in donkere tonen op het doek gezet.

Onder de huidige kunstenaars in het Noorden zijn de invloeden van “de PLOEG” nog steeds herkenbaar al zijn de onderwerpen vaak anders van opzet.Een helder kleurgebruik binnen het landschappelijk element. Gallery de Waard heeft het genoegen U het gehele jaar van deze kunst te laten genieten.


Gallery-Lijstenmakerij Joris de Waard
Kunstschildersmateriaal
St.Antoniusstraat 22, 1861 LE Bergen Nh
Tel. O72-5817073
www.jorisdewaard.nl

Anneke Hoes

Schilderen is een groot deel van haar leven, al jong begon Anneke met de eerste krabbels op papier te zetten en het heeft haar eigenlijk nooit los gelaten.
Zij is gefacineerd door het noordelijk landschap, de prachtige luchten met
het bijzondere licht en ze kijkt dan altijd naar die prachtige wolken die steeds weer een andere vorm aannemen.
Ja, Anneke voelt zich vaak opgenomen in het landschap, dit wil
zij dan ook op doek vastleggen, het zit dan in haar en ze is
dan gedreven bezig met al het moois wat ze om zich heen ziet.

De kijk op het landschap wil ze dan ook graag overbrengen op anderen, want als je schildert, fotografeert of met een andere kunstvorm bezig bent, dan wordt ze als het ware gedwongen om anders ,intenser te kijken, zo gaat het bij Anneke.

Na diverse opleidingen, waaronder de Akademie Minerva en later privéles bij andere kunstenaars houdt zij zich bezig met de schilderstechnieken, waaronder eitempera, acryl, aquarel, pastel en olieverf.

Werk van Anneke is met grote regelmaat te zien in Galerie Ruigewaerdt te Niezijl, in Garnwerd in het Restaurant van Ad Nooren, verder op het ogenblik in het UMCG ziekenhuis in Groningen
Tevens heeft zij bij diverse bedrijven, instellingen en galeries geëxposeerd..





















http://www.annakunst.nl
joris de waard expositie februari 2009

Al jaren leidt Anneke een schildersgroep in Zuidhorn, de mensen zijn zeer enthousiast en zij niet minder over hun werk, hen begeleidt zij met veel plezier.
Tevens geef ze schildersworkshops een hele dag of een dagdeel met lunch of high tea/koffie. Dit gebeurt op een prachtige lokatie in het Gronings Landschap.
Voordeel is dat alles is inbegrepen, het materiaal, natje, droogje en een enthousiaste begeleiding. In opdracht werkt Anneke voor een stylist, die werk van haar heeft ter verfraaiing in modelwoningen in de noordelijke provincies.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Dingena - oldehove

Verhalen van Gronings Vuur: Dingena - Oldehove

04 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →
Teun, pieternel en meindert show 29 mei-1

De Grensrechters te gast bij de Teun, Pieternel en Meindert show

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op vrijdag 29 mei presenteert In ‘t Holt 1654 een extra bijzondere versie van de Peter, Pieternel en Meindert show.
Lees verder →
Bob en hennie ansing

Verhalen van Gronings Vuur: Bob en Hennie Ansing - As de wereld n dörpshoes was

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Balkhuys

Start grondwerkzaamheden Balklocatie Zuidhorn

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
De verkoop van de woningen start eind mei 2026.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over 4 mei herdenkingen gemeente, aanmelden evenement & verkeersdrukte Truckrun

28 april 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 28 april
Lees verder →