Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

‘Anders ondernemen met de uitdagingen van nu’

8 november 2022    Zuidhorn-nieuws
Inspiratiesessie vrijetijdsondernemers
Inspiratiesessie Harold de Vries

Dinsdag 1 november was het allereerste inspiratie-event van het programma Vrijetijdseconomie van de Economic Board Groningen

Met dit programma wordt de vrijetijdsector in de provincie Groningen geholpen om potentiële kansen te benutten. Het uiteindelijke doel is een positief effect op de economie en leefbaarheid te creëren.

De provincie Groningen heeft zowel op toeristisch als cultuurhistorisch gebied enorm veel te bieden. Om deze potentie aan te boren worden inspiratie-events georganiseerd.

Op Landgoed Nienoord werd een groep vrijetijdsondernemers een middag ondergedompeld in de bijzondere ondernemersverhalen van Harold de Vries, Directeur Landgoed Nienoord , en Ursula Appolt, o.a. Projectleider Huiskamerwinkel Visvliet bij Stichting Visvliet Vitaal. 

Harold de Vries benadrukte in zijn bijdrage vooral het belang van een positieve mindset. Hieruit kunnen makkelijker nieuwe initiatieven ontstaan en ten uitvoer worden gebracht.  Een negatieve mindset kan een neerwaartse spiraal veroorzaken.Tijdens een rondleiding over het familiepark vertelde hij over de kracht van de vele vrijwilligers die verbonden zijn aan het park en de groeiplannen die worden uitgevoerd, ondanks de huidige uitdagingen.  

Ursula Appolt vertelde over sociaal ondernemerschap, het belang van de vrijetijdssector voor de leefbaarheid van een regio en over groots denken. 

Ilona Boekhorst vertelde wat de gemeente doet voor de vrijetijdssector in met name het Westerkwartier. Zo zijn er verschillende gidsen en magazines uitgegeven in nauwe samenwerking met Marketing Groningen.

Platform Westerkwartier
Ook is er een Platform Westerkwartier in oprichting. In dit platform, waarvoor Theo de Bruin en Elizabeth Pilat projectleiders zijn, hebben o.a. vertegenwoordigers van de Toeristische Ondernemersvereniging, de gemeente, Landgoed Nienoord en Middag-Humsterland zitting.

Gebiedsontwikkeling 
De gebiedsontwikkeling Zuidelijk Westerkwartier heeft ook een commissie recreatie die meedenkt over de inrichting van het landschap om het aantrekkelijk te maken voor toeristen en bewoners om in te recreëren 


Tijdens de borrel werd net gewerkt en de beluisterde verhalen besproken.

Na het succes van deze inspiratiesessie is er een nieuw evenement gepland op 21 november 
Grand Café - inspiratie event voor vrijetijdsondernemers
Coöperatie De Graanrepubliek 
19.00 - 23.00 uur
Oudezijl 1, Bad Nieuweschans
Meer info en aanmelden via https://www.economicboardgroningen.nl/


 

  • Inspiratiesessie Harold de Vries (1)
  • Inspiratiesessie ursula appolt
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Degeinexpress3

‘De Gein Express dendert door!’

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
`Wij houden van lachen. Wij houden van avonden vol plezier`
Lees verder →
Jeugd talero 1 in zwolle

Eerste uitwinst jeugd Talero 1 in Zwolle

26 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
uitslag had nog groter kunnen uitvallen
Lees verder →
Herfst kind natuur

Week van de Pleegzorg

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Is jouw huis een tweede thuis?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Tweede Kamerverkiezing 2025, takkenroute & Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 21 oktober
Lees verder →
Groente fruit

Gezond en betaalbaar eten? Appeltje Eitje!

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Gezond eten hoeft niet ingewikkeld of duur te zijn!
Lees verder →
Woning huis rieten dak

Je woning voorzien van prachtige ruimtes: zo kun je dat het beste doen

24 oktober 2025    Zuidhorn-nieuws
Het inrichten van een woning: er komt veel bij kijken.
Lees verder →