Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Ambitieus elftal Zuidhorn 35+ dendert door

6 juni 2017    Zuidhorn-nieuws - Sport
Slimme meter portal hoofdsponsor
35 slimme meter

Het 35+ voetbalelftal van vv Zuidhorn heeft zijn tweede tastbare succes weten te boeken in haar relatief korte bestaan. Het team van captain Klaas Buist werd onlangs kampioen in de eerste klasse.

De groenwitte formatie bestaat uit diverse gelouterde spelers die hun sporen hebben verdiend bij eerste elftallen van pakweg vv Zuidhorn en Viboa. Klaas Buist was bijvoorbeeld jarenlang steunpilaar in de verdediging van Zuidhorn, waar hij menig spits de nodige angst aanjoeg. De inmiddels 41-jarige rechtspoot heeft nog steeds weinig aan kracht ingeboet en is de absolute leider in het team.

Zuidhorn 35+ was deze voorjaarscompetitie ingedeeld bij ONB, VEV ’67 en Roden. Elk van de vier deelnemende clubs is eenmaal gastheer geweest van een competitie-avond. Aan het eind van de vier speelronden -waarbij alle ploegen het tegen elkaar opnamen- zijn de (doel)punten bij elkaar opgeteld en kwam Zuidhorn als winnaar de bus. 

“Het was een lastige poule”, vertelt Buist. “VEV ’67 en Roden telden veel ervaren krachten die ook in het eerste hadden gespeeld. Het kampioenschap was dan ook zeker geen eenvoudige klus. Maar al met al is het een terechte eindstand.”

Het elftal werd gevormd door de betrouwbare sluitpost Arjan Adema, lenige spelers als Siert Zijl, Dennis van der Sluis, Bertus Poel, Johan Tack en Maarten van Wieringen. Klaas Buist was de robuuste leider achterin en loopwonder Gersom Veldhuizen zorgde voorin voor het gevaar, met architect en spelmaker Frank de Graaff kort achter hem. Ook de zeer balvaste Cor Verbree en de lepe Anno Jaap Grondsma zorgden voor veel gevaar en dito goals. Spelers als Albert Koop en Alex Mulder vormden de perfecte balansbewakers.

Al met al een complementair elftal, weet ook Buist. “Het kenmerk van een kampioen is dat je elkaar aanvult en voor elkaar door het vuur gaat. Dat was bij ons dit seizoen absoluut het geval. We gingen tot het gaatje en streden voor elke meter. Mooi om te zien hoe we bokje voor elkaar stonden, ook in mindere tijden.”

Waar het sprookje eindigt? Aan ambities in elk geval geen gebrek. Het verhaal van dit elftal sprak het bedrijf WWW.SLIMMEMETERPORTAL.NL  in elk geval dusdanig aan, dat het haar naam aan de ploeg verbond als hoofdsponsor. Een samenwerking met potentie. Beide partijen gaan voor slimme meters en voor groene en duurzame energie!

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Denk vooruit

Bijeenkomsten over weerbaarheid in noodsituaties

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
31 augustus in De Dorpsstee, Noordhorn
Lees verder →
Hockey (10)

Hockeyclub Westerkwartier doet wereldrecordpoging hooghouden

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Het huidige record staat op 168 mensen die tegelijk de bal hooghouden.
Lees verder →
Annelie bonnet

Annelie Bonnet nieuwe fractievoorzitter D66 Westerkwartier

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
D66 Westerkwartier begint nieuwe politieke seizoen met nieuwe rolverdeling en scherpe oppositiekoers
Lees verder →
Auto stuur

Hoeveel auto past binnen jouw budget? Kijk verder dan de aanschafprijs

27 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Heb je budget voor een kleine stadsauto, een gezinsauto of een ruime SUV?
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over KCA route, memory walk & Vrachtwagenbioscoop

25 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 25 augustus
Lees verder →
Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →