Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Als u ’s avonds gefluit hoort in de Oostergast, dan is dat Tommie

16 september 2020    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dierenweide blij met Tamme Tommie uit Kollum
Papagaai (1)

Afgelopen maandag werd Tommie, een Grijze Roodstaart papegaai ( Psittacus Erithacus ), geschonken aan de Dierenweide in Zuidhorn. De 14 weken oude papegaai, “hij zal ons wel overleven” zeiden de zestigers die ‘m brachten, is ondergebracht in een gloednieuwe volière.

Het verblijf heeft een fraaie achterwand die Frouwina Bloem is geschilderd. De handtamme papegaai, uit eigen kweek en geboren op 17 mei 2020, is met officiële papieren overgedragen aan de initiatiefnemer van de Dierenweide, Jelle Aalfs.

Medewerker Mariette zal over het algemeen de eerste zijn die Tommie ’s ochtends ziet. Ze kreeg instructies over voeding en verzorging, en tips om Tommie een woordenschat aan te leren.

Net als alle andere vogels hebben de papegaaien géén stembanden. Ze communiceren met elkaar met harde schreeuw- en fluittonen door trillingen in de syrinx. Ze kunnen enorm goed geluiden imiteren en in gevangenschap kunnen ze tot wel 750 verschillende woordjes leren. Berucht zijn ringtones, die de papegaai steeds uit het hoofd leert. Er zijn echter ook grijze roodstaartpapegaaien die helemaal géén woord leren spreken.

Het blijkt dat papegaaien met name ’s avonds fluiten, dus als u gefluit hoort als u langsloopt, dat is Tommie.

Openstelling Dierenweide
Het bestuur heeft besloten het gebouw gesloten te houden tot zeker eind van het jaar en in principe tot er een vaccin en de risico’s weer normaal zijn. 
De argumenten om tot dit besluit te komen zijn:  
We hebben te maken met cliënten van de Zijlen, bezoekers van het Zonnehuis en ook onze vrijwilligers die de openstelling in het weekend verzorgen behoren tot de verhoogde risico groep.
Het openstellen van het gebouw voorziet gelukkig niet een zo danige levensbehoefte van de bezoekers dat het accepteren van een verhoogd risico noodzakelijk is.
Tevens is er gelukkig ook veel te genieten van onze dieren buiten het gebouw.

Open dag op Dierendag
Zondag 4 oktober, dierendag, wordt eenmalig het gebouw opengesteld voor het publiek. De bezoekers kunnen dan kennis maken met onze nieuwe aanwinst de papegaai Tommie en ook zien dat we zeker niet stil hebben gezeten in de afgelopen coronatijd.

De openingstijden zijn van 13.00 uur tot 16.00 uur. Men moet er wel rekening mee houden dat er wachttijden kunnen ontstaan omdat we maar een beperkt aantal mensen tegelijk binnen kunnen laten. Dit wordt door toezicht aan de deur geregeld.

  • Papagaai dierenweide (2)
  • Papagaai dierenweide (1)
  • Papagaai dierenweide (3)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Sterkwesterkwartier2026

Sterk Westerkwartier: grootste oppositiepartij beoordeelt nieuwe coalitie op inhoud en resultaat

27 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
helpt dit akkoord onze inwoners, dorpen, verenigingen en ondernemers echt vooruit?
Lees verder →
Coaltieakkoord 2026

‘Samen zijn wij Westerkwartier’ - partijen presenteren coalitieakkoord

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Centraal staan nabijheid, verantwoordelijkheid en samenwerking
Lees verder →
Ondertekening ao - 25 juni 2026

250 nieuwe woningen in wijk De Oostergast Zuidhorn

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Betaalbare en kwalitatief goede huur- en koopwoningen
Lees verder →
Cheque badeendenrace

€ 3.000 voor KunstImpuls dankzij Lions Club Westerkwartier

25 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen hierdoor kennis maken met de vele disciplines binnen kunst en cultuur.
Lees verder →
Gronings vuur westerkwartier

Meedoen aan de voorstelling Aan Boord van Gronings Vuur Westerkwartier

24 juni 2026    Zuidhorn-nieuws
Gezocht: jonge dansers, Spelers voor rol als bus-host/gastheer, Zangers
Lees verder →