Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Al 5600 euro voor juridische strijd tegen fracken bij Pieterzijl

25 september 2019    Zuidhorn-nieuws
Fracken saaksum

In twee weken tijd hebben inwoners van Pieterzijl, Kommerzijl , Munnekezijl en Warfstermolen al 5600 euro toegezegd voor juridisch verzet tegen de omstreden plannen voor fracken in het gasveld bij Pieterzijl-Oost.

Fracking is een methode waarbij door middel van het inspuiten van chemicaliën de laatste resten gas uit dit relatief kleine gasveld naar boven wordt gehaald. De groep van 150 inwoners die zich hiertegen keert vreest veiligheidsrisico’s. Woordvoerder Sandra Jacobs is blij met het resultaat van de zogenoemde crowdfundingsactie tot nu toe: ,,We kunnen door.’’

10.000 euro
Jacobs hoopt dat het doneren nog een tijdje doorgaat. De initiatiefnemers mikken op 10.000 euro, dat nodig is om een deugdelijke beroepsprocedure te kunnen voeren bij de Raad van State in Den Haag. Die procedure is gericht tegen het besluit van het ministerie van Economische Zaken om bij Pieterzijl fracking toe te passen.

Een substantieel aandeel van het toegezegde geld komt van het bedrijf Lush uit Amsterdam, dat volgens Jacobs duurzame cosmetica produceert. ,,Dit bedrijf gaat bij de inkoop van stroom niet in zee met energieleveranciers die bij de winning ervan aan fracking doen..’’

Hele dag zoet
De groep ‘Geen fracken bij Pieterzijl’ voert niet als enige juridisch actie tegen de plannen van EZ. Ook gemeente Westerkwartier, provincie Groningen en drie boerenverenigingen, waaronder Stichting Boeren Mijnbouwschade, melden zich bij de Raad van State. ,,De RvS is straks een hele dag zoet met het behandelen van alle bezwaren’’, verwacht Jacobs. Volgens haar kiezen alle bezwaarmakers ieder een eigen inhoudelijke insteek bij het maken van hun bezwaar. ,,Daar moeten rechters toch uiteindelijk gevoelig voor zijn’, hoopt ze.

Ze noemt het onbegrijpelijk dat het ministerie van EZ en de NAM hun frackingsplannen door willen zetten. Jacobs: ,,Precisiefracken is niet mogelijk. Te allen tijde moeten chemicaliën worden gebruikt.’’ Complicerende factor is volgens haar dat gelijktijdig de sluiting van de gasopslag bij Grijpskerk moet worden gerealiseerd. ,,Wat gebeurt er met de grond als er óók nog eens wordt gefrackt?’’

bron DvhN

  • Fracking
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Pilon verkeer versperring afzetting

Groot onderhoud aan provinciale weg tussen Leek en Enumatil

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
De stremming en omleiding voor de eerste fase van de werkzaamheden, van 7 september tot en met 16 oktober 2026.
Lees verder →
Parkinson

Parkinson? Je staat er niet alleen voor!

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Samen met de Parkinson Vereniging en Oosterlengte organiseert het Zonnehuis informatieve bijeenkomsten.
Lees verder →
Doopsgezinde kerk noordhorn

Expositie Mysterieus Westerkwartier in Noordhorn

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Losjes gebaseerd op (on)bekende mysteries
Lees verder →
Finn jan stefan

Jan Kloosterman debuteert succesvol voor ttv Talero

24 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
In september begint de competitie voor de jeugd en senioren van ttv Talero.
Lees verder →
Rommelmarkt noordhorn (14)

Al ruim 50 jaar een gezellige markt voor de kerk

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Deze vindt plaats op zaterdag 12 september van 09.00 tot 15.00 uur
Lees verder →
Reitdieptochten-50

77e Reitdieptochten; “wat was het een feestje!”

19 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Ilse, Rita en Yvonne van het Reitdieptochten comité, bedanken alle aanwezigen en vrijwilligers en besluiten met een " heel graag tot volgend jaar!"
Lees verder →