Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aftrap van het toeristische seizoen met mooie gids

13 april 2022    Zuidhorn-nieuws
RegioMarketing Westerkwartier professionaliseert
Foldermarkt toerisme (2)

Afgelopen maandag waren toeristische ondernemers uitgenodigd in de Postwagen te Tolbert voor de gezamenlijke aftrap van het toeristische seizoen in Westerkwartier.

Nieuwe toeristische magazine
Gemeente Westerkwartier presenteerde deze avond het nieuwe toeristische magazine. Deze uitgave is in samenwerking met marketing Groningen gemaakt door kartrekker Ursula Appolt. Zij mocht dan ook het tweede exemplaar overhandigen aan wethouder Ellie Pastoor. ( het eerste was reeds via instagram gedeeld).

Presentatie plannen voor het nieuwe jaar
Tijdens de avond werden de aanwezigen door Ilona Boekhorst, Adviseur recreatie en toerisme van gemeente Westerkwartier, meegenomen in de ontwikkeling van het op te richten overkoepelende orgaan RegioMarketing Westerkwartier. Doel is om hierin diverse samenwerkingsverbanden, ondernemersverenigingen plaats te laten nemen om gezamenlijk het Westerkwartier te promoten.

Hiervoor is een begin gemaakt door een visie te schrijven voor, zoals de wethouder stelde “betekenisvol toerisme “. Er is niet alleen een visie gemaakt maar er wordt ook daadwerkelijk invulling aan gegeven. Theo de Bruin en Elizabeth Pilat gaan dit begeleiden. Bezoekers werd nadrukkelijk gevraagd tips en ideeën te delen.

Presentaties
Tot slot waren er korte presentaties van initiatieven en organisaties.
o.a. Plack met Roelf Postma en Greet Nieuwland, Tocht om de Noord die dit jaar evenals het Pronkjewailpad door het Westerkwartier voert, Janet Postema die bevlogen over Middag Humsterland vertelde, Gastvrijheid aan de Lauwers: 7 dorpen, vier gemeenten en twee provincies, Jur Engels over CazemierBoerderij en Berend Hoekstra over Platform Leek.

Schrijver dezes, al jaren bezig met regiomarketing met Welkominzuidhorn.nl, InhetWesterkwartier.nl en zijn magazine Welkom in Het Westerkwartier greep ook zijn kans om met een pitch weer eens aandacht te vestigen op zijn website www.inhetwesterkwartier.nl . Hierop kan een ieder, organisatie, particulier of bedrijf,  gratis activiteiten aanmelden waardoor er een actuele en zeer complete agenda van het Westerkwartier ontstaat,

Daarnaast was er deze avond veel tijd voor deelnemers om te netwerken. Ook werden door alle deelnemers stapels folders meegenomen en uitgewisseld met collega’s.

Het magazine is af te halen bij de toeristische ondernemers en informatiepunten, bibliotheken en gemeentehuizen in Leek en Zuidhorn.

  • Foldermarkt toerisme (8)
  • Foldermarkt toerisme (4)
  • Foldermarkt toerisme (9)
  • Foldermarkt toerisme (3)
  • Foldermarkt toerisme (5)
  • Foldermarkt toerisme (10)
  • Foldermarkt toerisme (11)
  • Foldermarkt toerisme (12)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Zhdigitaal

Live meekijken naar plein Zuidhorn

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld - fotos
Markt, evenementen, bouwproject en foutparkeerders
Lees verder →
The-lasses

Dorpskerk Grijpskerk presenteert programma

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Lezing, concert The Lasses, Open podium en Klankschalenconcert
Lees verder →
Zonsverduistering zoutkamp 2026 (1)

Zonsverduistering in Zoutkamp

13 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Brilletje uit 1999 doet het nog prima
Lees verder →
Fun in the park 2026 (1)

Lekker weertje tijdens Fun in the Park Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Het bijna traditionele 'Fun in the Park'! met een stormbaan, wilde stier en schmink
Lees verder →
Scootmobieltraining (12)

Scootmobieltraining in Zuidhorn

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws
Meer zekerheid op de scootmobiel? Kom naar de scootmobieltraining
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Veiligheidsdag & Tegemoetkoming Meerkosten

11 augustus 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 11 augustus
Lees verder →