Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afspraken Westerkwartier en Wold&Waard over huisvesting vluchtelingen

23 maart 2016    Zuidhorn-nieuws
Huisvesting vluchtelingen met verblijfstatus verhoogt wachttijd reguliere woningzoekenden nauwelijks

Woningcorporatie Wold&Waard en de gemeenten in het Westerkwartier hebben afspraken gemaakt over de huisvesting van vluchtelingen met een verblijfsstatus. Donderdag 24 maart 2016 ondertekenen directeur Janneke Klijn van Wold&Waard en de burgemeesters van de vier Westerkwartiergemeenten een convenant waarin de afspraken zijn vastgelegd.

Verhoogde asielinstroom

Door de hogere instroom van vluchtelingen in Nederland krijgen gemeenten ook een hogere taakstelling opgelegd voor het huisvesten van vluchtelingen met een verblijfsstatus. Voor het eerste halfjaar 2016 ligt de gezamenlijke taakstelling op 73 personen ( in het eerste halfjaar 2014 bedroeg de taakstelling gezamenlijk 25 personen). In het ‘bestuursakkoord verhoogde Asielinstroom’ hebben het Rijk en gemeenten afspraken gemaakt over het realiseren van extra opvangcapaciteit. Ook zijn er prestatieafspraken met de woningcorporaties gemaakt.

Afspraken

Het gaat om afspraken over onder meer  het versnellen van woningbouwplannen en het inzetten van een groter deel van het woningenbestand voor vluchtelingen met een verblijfstatus. Vanwege de vrij ontspannen woningmarkt in het Westerkwartier, acht Wold & Waard dit haalbaar, zonder dat de wachttijd voor reguliere woningzoekenden te zeer oploopt. Mede op aandringen van het huurdersplatform van de woningcorporatie gaan de gemeenten extra aandacht besteden aan de begeleiding van de vluchtelingen, vooral wanneer  meerdere vergunninghouders dicht bij elkaar worden gehuisvest.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Nienoord borg

Vijf dichters strijden om de eer van eerste gemeentedichter van Westerkwartier

14 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Publiek is van harte welkom bij de finale van de verkiezing tot gemeentedichter voor het Westerkwartier is op donderdagavond 20 november
Lees verder →
Wilgehoeve

Nieuwe dagbesteding in Niekerk-Westerkwartier: De Wilgenhoeve

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Opent deuren op 5 januari 2026 en is bedoeld voor licht dementerenden en eenzame ouderen
Lees verder →
Raad inspreker jan jaap de boer

Extra injectie voor Regiomarketing Westerkwartier: stichting kan per 2026 professioneel van start

13 november 2025    Zuidhorn-nieuws
€60.000,- als ( extra) subsidie
Lees verder →
2025 wegman

Eigenaars dierenspeciaalzaak stoppen er mee, winkel blijft

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws - Bedrijf in beeld
Vanaf december elke zaterdag vrij voor Arnold en Rolinka Wegman
Lees verder →
Steven klein nijenhuis bron website

Een van de beste groenterestaurants van de wereld in Aduard (Westerkwartier)

12 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Onder de Linden in Aduard naast Michelinster ook 5 radijzen!
Lees verder →
Bermmaaisel als compost - wethouder hans haze bij boerenbedrijf familie beving

Boer geeft bermgras tweede leven als compost

11 november 2025    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier werkt samen met boeren aan duurzame landbouw in de pilot ‘Bermmaaisel composteren’
Lees verder →