Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afsluiting project burgerschapsvorming

30 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraadWoensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen

Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraad

Woensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen in de gemeente Zuidhorn 2010’ hebben de leerlingen van groep 7 en/of 8 deelgenomen. In totaal hebben in de periode januari tot maart 350 leerlingen van zestien scholen in de gemeente meegedaan aan het project. De gemeente organiseert dit project eens in de twee jaar. Dit jaar is het project voor de vijfde keer uitgevoerd.

Burgerschapsvorming
Burgerschapsvorming van kinderen is een verantwoordelijkheid voor zowel de ouders, het onderwijs als de overheid. De ouders spelen de belangrijkste rol waar het gaat om de overdracht van normen en waarden. Het onderwijs heeft een belangrijke functie op het gebied van overdracht van kennis en de socialisering van het kind. De overheid heeft een belangrijke rol in het scheppen van voorwaarden om burgers, ook de jonge burgers, te laten participeren in de democratische samenleving. Het project wil daar een steentje aan bijdragen door leerlingen in de bovenbouw van de basisschool te laten kennismaken met het lokale bestuur, de gemeente.

Project
Het project bestaat uit zeven lessen. In de eerste les maken de leerlingen kennis met de gemeente-politiek door het spelen van het spel ‘€lections’. De tweede les bezoekt een raads- of collegelid de scholen en vertelt iets over zijn/haar werk. In de derde les praten de leerlingen over hun dorp. Wat kan beter of anders en welke ideeën hebben ze daarvoor. De vierde les gaat over de verkiezingen en in les vijf bereiden ze de jeugdgemeenteraad voor. De zesde les bestaat uit een bezoek aan het gemeentehuis. De zevende en laatste les is de vergadering van de jeugdgemeenteraad.


30-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Groente baby

Nieuwe subsidieronde voor gezonde leefstijl

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisaties kunnen een aanvraag indienen voor een bijdrage tot 15.000 euro
Lees verder →
Zonnepark-oostwold (1)

Zonneparken ontwikkelen zich tot ecosysteem met unieke biodiversiteit

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Een nieuw soort leefgebied
Lees verder →
Stilaandeoverkant

‘T Is Stil aan de Overkant’: GRATIS Theatervoorstelling voor jongeren en ouders

06 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
In de voorstelling volgen we twee jonge voetballers die samen dromen van een profcarrière.
Lees verder →
Schaatsen op straat (1)

Schaatsen op straat in Zuidhorn

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Code rood zorgt voor ijspret
Lees verder →
Bauke mollematocht 2025 (1)

Bauke Mollema stopt na 20 (!) seizoenen als wielerprof

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport - fotos
'Nog een jaar, one last dance.'
Lees verder →
Etruskische voorwerpen in museum wierdenland-1

Prikkelarme openstelling Gronings Licht in Museum Wierdenland Vrijdag 27 februari 10.00-12.30 uur

04 februari 2026    Zuidhorn-nieuws
Vrijdag 27 februari 2026 10.00-12.30 uur
Lees verder →