Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afsluiting project burgerschapsvorming

30 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraadWoensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen

Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraad

Woensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen in de gemeente Zuidhorn 2010’ hebben de leerlingen van groep 7 en/of 8 deelgenomen. In totaal hebben in de periode januari tot maart 350 leerlingen van zestien scholen in de gemeente meegedaan aan het project. De gemeente organiseert dit project eens in de twee jaar. Dit jaar is het project voor de vijfde keer uitgevoerd.

Burgerschapsvorming
Burgerschapsvorming van kinderen is een verantwoordelijkheid voor zowel de ouders, het onderwijs als de overheid. De ouders spelen de belangrijkste rol waar het gaat om de overdracht van normen en waarden. Het onderwijs heeft een belangrijke functie op het gebied van overdracht van kennis en de socialisering van het kind. De overheid heeft een belangrijke rol in het scheppen van voorwaarden om burgers, ook de jonge burgers, te laten participeren in de democratische samenleving. Het project wil daar een steentje aan bijdragen door leerlingen in de bovenbouw van de basisschool te laten kennismaken met het lokale bestuur, de gemeente.

Project
Het project bestaat uit zeven lessen. In de eerste les maken de leerlingen kennis met de gemeente-politiek door het spelen van het spel ‘€lections’. De tweede les bezoekt een raads- of collegelid de scholen en vertelt iets over zijn/haar werk. In de derde les praten de leerlingen over hun dorp. Wat kan beter of anders en welke ideeën hebben ze daarvoor. De vierde les gaat over de verkiezingen en in les vijf bereiden ze de jeugdgemeenteraad voor. De zesde les bestaat uit een bezoek aan het gemeentehuis. De zevende en laatste les is de vergadering van de jeugdgemeenteraad.


30-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Route lopen

Kunst-ommetje Zuidhorn doet mee aan verkiezing van het Mooiste Ommetje van Groningen!

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Dingt mee naar de hoofdprijs!
Lees verder →
Groente fruit

Subsidie voor vernieuwende ideeën om voedsel lokaal en duurzaam te produceren

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
Ondernemers in de Groninger voedselketen kunnen de komende drie jaar subsidie krijgen om nieuwe lokale voedselprojecten te starte
Lees verder →
Dominee poot eigen foto

Studieavond met ds. Henk Poot in Zuidhorn

24 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
‘Is Israël nog steeds Gods volk?’
Lees verder →
Henri olivier

Expositie: hoe een huisschilder een succesvol kunstschilder werd

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
De expositie wordt feestelijk geopend in het CCZ op zondag 25 januari om 14.00 uur.
Lees verder →
Richard lamberst

College zet volgende stap richting circulair bedrijventerrein en nieuw grondstoffencentrum

21 januari 2026    Zuidhorn-nieuws
“Wij kiezen in het Westerkwartier bewust voor een bredere kijk op waarde. Het gaat niet alleen om euro’s per vierkante meter, maar om wat een plek bijdraagt aan gezondheid, verbondenheid en toekomstbestendigheid.
Lees verder →
Hellingbaan open (1)

Brug Zuidhorn weer toegankelijk voor voetgangers en fietsers

20 januari 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
werkzaamheden hellingbanen klaar
Lees verder →