Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afsluiting project burgerschapsvorming

30 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraadWoensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen

Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraad

Woensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen in de gemeente Zuidhorn 2010’ hebben de leerlingen van groep 7 en/of 8 deelgenomen. In totaal hebben in de periode januari tot maart 350 leerlingen van zestien scholen in de gemeente meegedaan aan het project. De gemeente organiseert dit project eens in de twee jaar. Dit jaar is het project voor de vijfde keer uitgevoerd.

Burgerschapsvorming
Burgerschapsvorming van kinderen is een verantwoordelijkheid voor zowel de ouders, het onderwijs als de overheid. De ouders spelen de belangrijkste rol waar het gaat om de overdracht van normen en waarden. Het onderwijs heeft een belangrijke functie op het gebied van overdracht van kennis en de socialisering van het kind. De overheid heeft een belangrijke rol in het scheppen van voorwaarden om burgers, ook de jonge burgers, te laten participeren in de democratische samenleving. Het project wil daar een steentje aan bijdragen door leerlingen in de bovenbouw van de basisschool te laten kennismaken met het lokale bestuur, de gemeente.

Project
Het project bestaat uit zeven lessen. In de eerste les maken de leerlingen kennis met de gemeente-politiek door het spelen van het spel ‘€lections’. De tweede les bezoekt een raads- of collegelid de scholen en vertelt iets over zijn/haar werk. In de derde les praten de leerlingen over hun dorp. Wat kan beter of anders en welke ideeën hebben ze daarvoor. De vierde les gaat over de verkiezingen en in les vijf bereiden ze de jeugdgemeenteraad voor. De zesde les bestaat uit een bezoek aan het gemeentehuis. De zevende en laatste les is de vergadering van de jeugdgemeenteraad.


30-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Vluchtelingen opvang

Westerkwartier op zoek naar plekken waar inwoners terecht kunnen bij een crisis

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gemeente Westerkwartier roept sportverenigingen op om mee te denken over noodsteunpunten
Lees verder →
Publiek-sporthal

Denk mee over de toekomst van sportaccommodaties in Westerkwartier

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
interactieve brainstormsessie: “Op weg naar nieuw sportaccommodatiebeleid”.
Lees verder →
Herdenking aduard-007

Westerkwartier herdenkt op 17 plekken in de gemeente

06 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
oorlogsslachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en tijdens Nederlandse Vredesmissies herdacht.
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over Wijzigingen openingstijden, Subsidie voor een regenton & informatie isolatieaanpak

05 mei 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 5 mei
Lees verder →
Dingena - oldehove

Verhalen van Gronings Vuur: Dingena - Oldehove

04 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Gronings Vuur reist van 2022 tot en met 2026 door de provincie Groningen.
Lees verder →
Campina boerderijdag aalfs noordhorn (6)

Campina Open Boerderijdagen 2026: boerderijen in Groningen open voor publiek

01 mei 2026    Zuidhorn-nieuws
Op 25 mei laten boeren zien waar zuivel vandaan komt
Lees verder →