Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afsluiting project burgerschapsvorming

30 maart 2010    Zuidhorn-nieuws
Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraadWoensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen

Burgemeester Fennema sluit project burgerschapsvorming af met jeugdgemeenteraad

Woensdag 31 maart aanstaande sloot burgemeester Bertus Fennema het project Burgerschaps-vorming af met een vergadering van de jeugdgemeenteraad. Aan het project Burgerschapsvorming op de basisscholen in de gemeente Zuidhorn 2010’ hebben de leerlingen van groep 7 en/of 8 deelgenomen. In totaal hebben in de periode januari tot maart 350 leerlingen van zestien scholen in de gemeente meegedaan aan het project. De gemeente organiseert dit project eens in de twee jaar. Dit jaar is het project voor de vijfde keer uitgevoerd.

Burgerschapsvorming
Burgerschapsvorming van kinderen is een verantwoordelijkheid voor zowel de ouders, het onderwijs als de overheid. De ouders spelen de belangrijkste rol waar het gaat om de overdracht van normen en waarden. Het onderwijs heeft een belangrijke functie op het gebied van overdracht van kennis en de socialisering van het kind. De overheid heeft een belangrijke rol in het scheppen van voorwaarden om burgers, ook de jonge burgers, te laten participeren in de democratische samenleving. Het project wil daar een steentje aan bijdragen door leerlingen in de bovenbouw van de basisschool te laten kennismaken met het lokale bestuur, de gemeente.

Project
Het project bestaat uit zeven lessen. In de eerste les maken de leerlingen kennis met de gemeente-politiek door het spelen van het spel ‘€lections’. De tweede les bezoekt een raads- of collegelid de scholen en vertelt iets over zijn/haar werk. In de derde les praten de leerlingen over hun dorp. Wat kan beter of anders en welke ideeën hebben ze daarvoor. De vierde les gaat over de verkiezingen en in les vijf bereiden ze de jeugdgemeenteraad voor. De zesde les bestaat uit een bezoek aan het gemeentehuis. De zevende en laatste les is de vergadering van de jeugdgemeenteraad.


30-03-2010 WIZ

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Tim venekamp

Eerste SGP raadslid ooit in gemeenteraad Westerkwartier stopt

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2026 wist de SGP voor het eerst een zetel te behalen.
Lees verder →
Reunie bambi 2026

Reünie kleuterschool de “BAMBI” en de christelijke lagere school Geert Waldastraat

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Organisatoren Albert, Reint en Joke kijken terug op een zeer geslaagde reünie
Lees verder →
Gemeentehuis-zuidhorn

Over raadsoverleg begroting, Lancering podcast & Cyber Agents!

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Westerkwartier Gemeentenieuws 20 oktober
Lees verder →
Honor-devices

Hoe kies je het juiste HONOR-apparaat voor jou?

21 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Vergelijk HONOR-apparaatopties op basis van levensstijl, gebruiksbehoeften en belangrijkste functies om de juiste smartphone, wearable of smart apparaat voor jou te vinden.
Lees verder →
Koperblazers

Muzikanten gezocht voor de voorstelling Braand!

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
De voorstelling zal in januari 2027 ongeveer twintig keer te zien zijn in dorpshuizen en zalen in het Westerkwartier
Lees verder →
Annemarieke coenders promofoto zwartwit -1

Annemarieke Coenders en Duo Satan in Peter, Pieternel en Meindert show

19 oktober 2026    Zuidhorn-nieuws
Start van het seizoen
Lees verder →