Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afscheid van de spoorbrug Zuidhorn in 2017 én in 2009 met SWET ( video)

7 oktober 2017    Zuidhorn-nieuws - fotos
Brug van 185 ton uit 1932 afgevoerd
Spoorbrug zuidhorn sloop (9) kingma

Zaterdag 7 oktober is er afscheid genomen van de oude spoorbrug, blijkens het naambord in 1932 gebouwd. Met behulp van een kraan, snijbranders en een ponton is de brug afgevoerd door de slopers.Vervolgens worden de betonnen landhoofden gesloopt. Tegen het eind van het jaar moeten de werkzaamheden klaar zijn. Jan Berends maakte de foto’s  ( Eerste foto is van Tineke Kingma )
» Lees het hele dossier

Al eerder afscheid met SWET in 2009
Fanfarekorpsen, Brass ensembles en koren uit de hele regio deden in 2009 mee aan Swet 4 waarmee het afscheid werd gevierd van de twee bruggen over het Van Starkenborghkanaal tussen Noord- en Zuidhorn.
Het verhaal speelde zich af langs, op en in het water. Het publiek volgde het verhaal via de weg parallel aan het kanaal, tussen de spoorbrug en de brug in de Friesestraatweg over het kanaal.

Gedichtenboekje
"Tijdens SWET4 zijn er prachtige gedichten gemaakt door basisschoolkinderen uit de gemeente Zuidhorn. Tijdens inspirerende workshops van Remco Ekkers ontstonden de mooiste gedichten. De gedichten werden uitgeprint en gevouwen tot kleine bootjes.
» Download het boekje

In totaal heeft SWET zeven voorstellingen gespeeld, die telkens in een ander dorp in het Westerkwartier werden opgevoerd. De laatste voorstelling speelde zich af op twee locaties: in de nieuwbouwwijk Oostindië in Leek en in een woning in De Wilp.
De eerdere producties vonden plaats bij De Burcht in Grijpskerk, Kamp Nuis in Nuis, Café Het Centrum in Grootegast, de bruggen over het Van Starkenborghkanaal in Zuidhorn, een boerderij in Kornhorn en Drukkerij Bronsema van de Leekster Courant in Leek.Gert Sennema was een van de drijvende krachten achter SWET.

 

 


 

  • Spoorbrug zuidhorn sloop (1)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (2)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (3)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (4)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (5)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (6)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (7)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (8)
  • Spoorbrug zuidhorn sloop (10)
Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

20260321 zonnewensentrekking 1

Zonnewensen vervuld voor bewoners Zonnehuis Oostergast

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
initiatief van de Stichting Vrienden van Zonnehuis Oostergast
Lees verder →
E-waste-de-brug

Een beter milieu, begint bij De Brug!

26 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Groep 7b/8b van basisschool De Brug uit Zuidhorn doet mee aan de EWasterace
Lees verder →
Zwerfvuilactieaduard

“Help de wereld” en “de natuur gaat kapot”

23 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Aftrap zwerfafvaldag bij SWS De Adeborg te Aduard
Lees verder →
Politieauto

Zichtbaar Veilig: excursie langs (on)veilige plekken in Westerkwartier

22 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Initiatief van Gemeenteraadsleden Annelie Bonnet (D66) en Myra Eeken-Hermans (PvdA)
Lees verder →
Ieder kind een boom-grootegast nederveen-jelmer 20-03-2026 fotoevertbuiten

Eerste fruitboom uitgereikt voor project ‘Ieder kind een boom’

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws
Basisschoolkinderen en schoolmedewerkers konden de afgelopen weken een gratis fruitboom aanvragen. In totaal hebben 3.240 liefhebbers een boom aangevraagd, een mooi resultaat.
Lees verder →
Ard van der tuuk burgemeester

Voorlopige uitslag gemeenteraadsverkiezingen 2026

20 maart 2026    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
gemeente Westerkwartier houdt vrijdag duidingsdebat in gemeentehuis
Lees verder →