Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Afscheid van de gemeente aan de hand van bomen

29 maart 2018    Zuidhorn-nieuws
Gert Sennema en Willem Wessels en Boom aan Z.
Boomplanten (8)

Woensdag 28 maart is er bij de Noordster een boom geplant in het kader van het kunstproject Boom aan Z. » Lees daarover

Dit kunstproject  is een initiatief van PLATVORMWEST, waarin aan de hand van bomen en hun verhalen afscheid wordt genomen van de zelfstandige gemeente Zuidhorn, die per 1 januari 2019 opgaat in de nieuwe gemeente Westerkwartier.

PLATVORMWEST wordt gevormd door: Gert Sennema, beeldend kunstenaar en Willem Wessels, producent en organisator.

Van juni tot en met september wordt op vele verschillende manieren inhoud gegeven aan het project.
De reacties van bewoners en het inzicht van auteur Nina van den Broek vormen de grondslag voor de redactionele koers en onderwerpen. Ook wordt er een symbolisch ‘Hoofdkwartier’ gerealiseerd op het nog kale deel van de bouwgrond in 'de Oostergast'. Daadwerkelijke bezoek-  en werkplek voor Boom aan Z. is echter de voormalige sporthal aan de Westergast in Zuidhorn; ‘De Westergastfabriek’.

Er komt een dichtcompetitie, een compositie ’De Notenboom’ van Harry van Lier en een Beeldend project ’Droomboom ’. De door PLATVORMWEST vormgegeven boom wordt bij de verschillende presentaties ingezet of reist mee met schrijfster Nina van de Broek.

In de week van én op 29 september 2018 vindt het afsluitend evenement ’Slotboom ’ plaats. Het programma biedt ruimte aan lokale initiatieven en de Musical ‘Bomentemmers’, de boekpresentatie en een theatraal-muzikaal Gala.

Het afscheid van Z.
Aansluitend op Slotboom wordt 29 september gewandeld door de nieuwbouwwijk, naar het natuurpodium De Oostergast. Boven op de zandheuvels spelen muziekkorpsen hun gezamenlijk slotakkoord.

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Isolatie

Subsidie voor isolatie en ventilatie van woningen

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Gemeente-informatie & Politiek
Lees verder →
Reitdieptochten

De Reitdieptochten in Garnwerd krijgen een doorstart!

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
zondag 24 augustus 2025
Lees verder →
Watertappunt

Watertappunt bij vvZuidhorn

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws
Eerste bidons snel gevuld
Lees verder →
Acro anne bente bakker, lauren vrij en meren veenstra

Merel Veenstra neemt goud mee uit Rotterdam

02 juli 2025    Zuidhorn-nieuws - Sport
tijdens Nederlands Kampioenschap acrogym in Ahoy
Lees verder →
Molen fortuna asbreuk (1)

Molen Fortuna krijgt z’n vleugels terug – een feestelijk moment in Noordhorn

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Dinsdag 1 juli worden de roeden vanaf 09.00 geplaatst
Lees verder →
Drafsport aduard (1)

Geweldige ambiance, grote publieke belangstelling en spannende koersen in Aduard

27 juni 2025    Zuidhorn-nieuws - fotos
Face Ris van Stefan Schoonhoven wint prijs Paardensportvereniging Zuidhorn
Lees verder →