Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aduard 2000 knokt voor klassenbehoud

28 augustus 2012    Sport
Aduard 2000 hield weinig over aan het seizoen 2011/2012. De ploeg van Aduard 2000-trainer Rob Vliek viel na de winterstop uit het linkerrijtje, maar eindigde net boven de gevarenzone.

Het belangrijkste dat wel in stand bleef was het behoud van de tweede klasse blikt elftalleider Tonnie Slagter terug.

’’Wij hadden het geluk bepaald niet aan onze zijde. Na de winterstop vielen er vier spelers bij ons weg door blessures en dat heeft voor een kleine club als Aduard 2000 nogal wat consequenties. Zo waren Wiegert Linde en Eltjo Velting niet meer van de partij, terwijl Martijs van Beusekom en Jeffrey Eggens niet topfit waren. Met name het verlies van Velting was een fikse aderlating voor ons. Je zag het ook in de ranglijst terug. Stonden we in de winterstop nog vijfde; we eindigden vijf plekken lager.’’

Mutaties

In de tien jaar tijd dat Slagter elftalleider/verzorger is bij Aduard 2000 zag Slagter een flink aantal trainers komen en gaan. Sinds vorig seizoen is hij de rechterhand van Vliek. Aduard 2000 verwelkomde voor het nieuwe seizoen een viertal nieuwe namen in de persoon van Barteld Faber (Zuidhorn), Nelis Kloosterman (De Vogels, zaterdag), Nikkie Janse (Asser Boys) en Andre van de Kerkhof (trainer Froombosch). Nander van der Veen is inmiddels gestopt. Nu de ziekenboeg ook leeg is gestroomd lijkt Aduard 2000 er in aanloop naar het nieuwe seizoen in de breedte iets op vooruit gegaan vervolgt Slagter.

Versterking

’’Jaap de Vries, onze ex-doelman, vertrok naar Zuidhorn, dus op die positie moesten we in elk geval versterking zoeken. Janse en Van de Kerkhof gaan uitmaken wie de positie onder de lat inneemt. We zijn er in zekere zin dus wel op vooruit gegaan, maar waar we vooral in geïnteresseerd zijn is hoe de doorgestroomde jeugd dit jaar voor de dag komt. Twee jaar geleden is een volledig A1 elftal doorgeschoven naar de senioren en de jongens die daarvan in het eerste elftal speelden deden het afgelopen seizoen naar behoren. Het zou natuurlijk mooi zijn als ze dit jaar iets extra’s kunnen brengen. Ik reken ons overigens beslist niet tot de favorieten in de tweede klasse, maar als we ergens voor kunnen gaan, dan laten we het natuurlijk niet liggen. De doelstelling is in eerste instantie om tweedeklasser te blijven. Als er onverhoopt iets extra’s op je pad komt, dan is het voor een club als Aduard 2000 alleen maar mooi meegenomen. Met de aanstelling van assistent-trainer Mark Andrea, die in het bezit is van het TC I diploma doen we er alles om aan de sportieve continuïteit van de club in de toekomst te behouden.’’

tweenul

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kom feest 2026 (1)

Kom in Zuidhorn evenement: bescheiden maar gezellig

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Veel te doen in de regio
Lees verder →
Gouden leeuw kostuums (5)

Toneel, rommelmarkt, Kerk open en draaiende Molen

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Veel te doen in Noordhorn tijdens Open monumentendag:
Lees verder →
Mhcw maartenscharrenborg2

Hockeyclub Westerkwartier slaat wereldrecord hooghouden uit de boeken!

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
228 hockeyliefhebbers hielden zaterdag 12 september tegelijkertijd een bal in de lucht op het veld van hockeyclub Westerkwartier in Zuidhorn.
Lees verder →
Zunobri moet in okobies

Zunobri moet in OKO/Bies meerdere erkennen

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
eindstand op 18-9
Lees verder →
Daniel ongeslagen 12-9-26

Jur Jansonius en Daniël Gombert nemen Talero 1 op sleeptouw

14 september 2026    Zuidhorn-nieuws - Sport
Bij zowel bij de jeugd als de senioren is de najaarscompetitie van start gegaan.
Lees verder →
Letters

Werken aan taalvaardigheid met Taalbingo

12 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Eén op de zes volwassenen heeft moeite met taal
Lees verder →