Welkom in Zuidhorn, Wonen, Winkelen, Westerkwartier

Aduard 2000 knokt voor klassenbehoud

28 augustus 2012    Sport
Aduard 2000 hield weinig over aan het seizoen 2011/2012. De ploeg van Aduard 2000-trainer Rob Vliek viel na de winterstop uit het linkerrijtje, maar eindigde net boven de gevarenzone.

Het belangrijkste dat wel in stand bleef was het behoud van de tweede klasse blikt elftalleider Tonnie Slagter terug.

’’Wij hadden het geluk bepaald niet aan onze zijde. Na de winterstop vielen er vier spelers bij ons weg door blessures en dat heeft voor een kleine club als Aduard 2000 nogal wat consequenties. Zo waren Wiegert Linde en Eltjo Velting niet meer van de partij, terwijl Martijs van Beusekom en Jeffrey Eggens niet topfit waren. Met name het verlies van Velting was een fikse aderlating voor ons. Je zag het ook in de ranglijst terug. Stonden we in de winterstop nog vijfde; we eindigden vijf plekken lager.’’

Mutaties

In de tien jaar tijd dat Slagter elftalleider/verzorger is bij Aduard 2000 zag Slagter een flink aantal trainers komen en gaan. Sinds vorig seizoen is hij de rechterhand van Vliek. Aduard 2000 verwelkomde voor het nieuwe seizoen een viertal nieuwe namen in de persoon van Barteld Faber (Zuidhorn), Nelis Kloosterman (De Vogels, zaterdag), Nikkie Janse (Asser Boys) en Andre van de Kerkhof (trainer Froombosch). Nander van der Veen is inmiddels gestopt. Nu de ziekenboeg ook leeg is gestroomd lijkt Aduard 2000 er in aanloop naar het nieuwe seizoen in de breedte iets op vooruit gegaan vervolgt Slagter.

Versterking

’’Jaap de Vries, onze ex-doelman, vertrok naar Zuidhorn, dus op die positie moesten we in elk geval versterking zoeken. Janse en Van de Kerkhof gaan uitmaken wie de positie onder de lat inneemt. We zijn er in zekere zin dus wel op vooruit gegaan, maar waar we vooral in geïnteresseerd zijn is hoe de doorgestroomde jeugd dit jaar voor de dag komt. Twee jaar geleden is een volledig A1 elftal doorgeschoven naar de senioren en de jongens die daarvan in het eerste elftal speelden deden het afgelopen seizoen naar behoren. Het zou natuurlijk mooi zijn als ze dit jaar iets extra’s kunnen brengen. Ik reken ons overigens beslist niet tot de favorieten in de tweede klasse, maar als we ergens voor kunnen gaan, dan laten we het natuurlijk niet liggen. De doelstelling is in eerste instantie om tweedeklasser te blijven. Als er onverhoopt iets extra’s op je pad komt, dan is het voor een club als Aduard 2000 alleen maar mooi meegenomen. Met de aanstelling van assistent-trainer Mark Andrea, die in het bezit is van het TC I diploma doen we er alles om aan de sportieve continuïteit van de club in de toekomst te behouden.’’

tweenul

Meer nieuws... Tip de redactie...

 

Laatste nieuws

Kiz 2026  large

Kom in Zuidhorn: dé dag om Zuidhorn te beleven

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws - fotos
Inwoners en bezoekers op een gezellige manier laten kennismaken met alles wat Zuidhorn te bieden heeft
Lees verder →
Ambulance

Aanrijding bij station Grijpskerk, slachtoffer overlijdt ter plekke

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Politie, brandweer en ambulance werden ingezet bij het incident
Lees verder →
Organistaie mannenzangavond

Eerste mannenzangavond in Zuidhorn

11 september 2026    Zuidhorn-nieuws
zaterdag 3 oktober in De Rank in Zuidhorn
Lees verder →
Open monumentendag

Open Monumentendag: 53 deelnemers en veel activiteiten

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Zaterdag 12 september biedt uitgebreide mogelijkheden om op bezoek te gaan bij de monumentale gebouwen in het Westerkwartier.
Lees verder →
Aduard

In gesprek over open graven De Lindt bij Aduard

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
Raadsleden Sterk Westerkwartier en D66 in gesprek met bewoners over haalbaarheidsonderzoek
Lees verder →
Wolf

Extra budget voor subsidie wolfwerende rasters

10 september 2026    Zuidhorn-nieuws
De provincie Groningen stelt in 2026 € 500.000 extra beschikbaar voor de subsidieregeling voor wolfwerende rasters.
Lees verder →